Молодим вчителям призначатимуть педагога-наставника

Спеціалісту, якого вперше буде призначено на посаду, призначатимуть досвідченого вчителя

Молодим вчителям призначатимуть педагога-наставника

Спеціалісту, якого вперше буде призначено на посаду педагогічного працівника, призначатимуть досвідченого вчителя, який впродовж першого року роботи виконуватиме функції наставника.

Відповідна норма передбачена Положенням про педагогічну інтернатуру, що набуло чинності на початку січня.

Основним завданням нововведення є професійно-педагогічна адаптація вчителя-інтерна до умов педагогічної діяльності у школі.

Окрім того, завданням інституту педагогічної інтернатури стане набуття фахових компетентностей, педагогічної майстерності, формування професійної готовності інтерна до самостійної педагогічної роботи.

Обов'язки педагога-наставника виконуватимуть учителі з досвідом педагогічної діяльності, як правило, не менше п'яти років за відповідною спеціальністю.

Програму інтернатури, яка передбачатиме теоретичну та практичну допомогу інтерну, затверджуватиме директор школи.

Основними заходами педагогічної інтернатури стануть проведення індивідуальних консультацій та наставницьких бесід з інтерном, допомога у підборі відповідної літератури, підготовці навчальних занять, розробленні дидактичних матеріалів.

Окрім того, у рамках інтернатури відбуватиметься взаємовідвідування навчальних занять, відвідування уроків досвідчених учителів, вивчення досвіду кращих педагогів.

Також передбачений психологічний супровід інтерна його наставником.

Заходи педагогічної інтернатури мають здійснюватися безпосередньо в школі, а також, за наявності технічних можливостей, дистанційно в режимі відеоконференцій або аудіоконференцій.

За виконання обов'язків педагога-наставника вчителі отримуватимуть доплату в межах фонду оплати праці закладу освіти відповідно до законодавства.

Освіта.ua
13.01.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Людмила
Педагог-наставник-такої дурниці немає ніде в розвинутих країнах. Черговий маразм - результат багаторічного педагогічного досвіду наших "досвідчених педагогів" із досвідом педагогічної діяльності не менше 30 років.
TT
І знову чергова стаття доходів для дирекції та її холуїв :))).
Dorian
Для TT: Підтримую. Уже бачу, як будуть назначати ставленика директора, щоб той гроші заробив, а молодий вчителі і далі буде мусити сам всьому навчатись. Якщо будуть якісь претензіх від молодого педагога до наставника, то до першого одразу почне на уроки ходити директор і постійно шукати помилки)
Людмила
Для ТТ:Однозначно, бабульки-пенсіонерки "не здюжають" вести уроки так будуть ЗП отримувати за наставництво.
Коментувати
Наталья
И опять ха,ха,ха. Я 20 лет назад работала в школе так первое что сделали когда я вышла на работу это дали мне учителя-методиста которая ходила ко мне на уроки и довала советы по работе! Тоже мне новшество!))) Точно все с Марса или с Юпитера ! Люди которые к образованию не имеют никакого отношения!
Наталі
Для Наталья: Так, мені одразу сказали до кого підходити із організаційними питаннями, до кого із фаховими, до кого із методичними, в кого можна побути на уроці, що робити в методоб’єднаннях, чим допоможуть завучі та батьківський комітет. Неписане правило - одне питання чи послуга коштує два чи три питання або послуги. А так все правда, звісно.
Ольга
Все как и было. Изменилось только название: педагогическая интернатура. Интересно, по новому положению интерну денег меньше платят? А наставнику больше?
Коментувати
Марина
Вони що там всі в МОН з іншого світу, наставництво було і є. А от як не оплачувалося так і далі оплачуватися не буде. Дуже розумно сказати з фонду економії... Це те саме що задарма!!!!
Хубз аль Султан
Если не помнить, что было вчера, то каждый день полон новых и чудных открытий! Жить - веселее :)
Ігор
Шкарлета Сергія разом з інтернами прямо в сільську школу з доплатою з їхнім законодавством. Як кажуть "прапор вам у руки"
Випускник
"За виконання обов’язків педагога-наставника вчителі отримуватимуть доплату в межах фонду оплати праці закладу освіти відповідно до законодавства". Механізм уже прописаний? І скільки то коштуватиме?
Ольга
Для Випускник: Постанова КМУ № 1391 від 28 грудня 2021 року
Ольга
Как с луны свалились. Обязанности наставника распишут на учителя, а деньги поделят администраторы. Даже сомнений нет.
Коментувати
)))))))))))))))))
Вспомнила баба как девкой была. Это демонстрируют как достижение, или как свежую мысль? Новшество. Которое ввели в СССР. При этом в том,давнем СССР, который начинал своё уверенный путь в развитие. А эти недоросли решили приписать себе новшество. Ну ладно, моновские . Но редакторам сайта следуте хоть немного знать о школе прошлого. Ну, хотя бы так века с 17.
Юліана
Похоже на открытие колеса или даже велосипеда. Прям новость такая... dctulf nfrjt ,skj