Щоб стати вчителем, буде необхідно пройти інтернатуру

Міністерством освіти і науки розроблено проєкт Положення про педагогічну інтернатуру

Щоб стати вчителем, буде необхідно пройти інтернатуру

Міністерством освіти і науки розроблено проєкт Положення про педагогічну інтернатуру, яким визначено механізм супроводу вчителів, яких вперше призначено на посаду педагогічного працівника.

Планується, що основним завданням педагогічної інтернатури стане створення системи професійно-педагогічної адаптації інтерна до реальних умов діяльності, зокрема, виконання навчальної, виховної, методичної, організаційної роботи та іншої педагогічної роботи.

Строк педагогічної інтернатури становитиме один рік.

Протягом всього періоду діяльності інтерна його роботу в школі супроводжуватиме педагог-наставник, який має досвід педагогічної діяльності за спорідненою предметною спеціалізацією.

За виконання обов’язків наставника призначатиметься доплата.

Педагогічна інтернатура провадиться відповідно до програми, що передбачатиме теоретичну та практичну допомогу інтерну.

Основними заходами педагогічної інтернатури є проведення індивідуальних консультацій та бесід педагога-наставника з інтерном, допомога у підборі відповідної літератури, підготовці навчальних занять, розробленні дидактичних матеріалів тощо.

Окрім того, інтерн та його наставник мають здійснювати взаємовідвідування навчальних занять та відвідувати уроки інших досвідчених учителів.

Для виконання програми педагогічної інтернатури педагог-наставник має здійснювати наставницьку підтримку, сприяти адаптації інтерна до педагогічної діяльності, знайомити його із традиціями школи.

Молодий учитель у рамках проходження інтернатури має виконувати обов’язки згідно з посадовою інструкцією та обов’язки, покладені на нього трудовим договором.

Звіт про виконання програми педагогічної інтернатури буде заслуховуватись на засіданні педагогічної ради школи.

Громадське обговорення проєкту Положення про педагогічну інтернатуру триватиме до 28 грудня.

Зауваження та пропозиції можна надсилати на електронну адресу: khomenko@mon.gov.ua.

Освіта.ua
01.12.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олена
Можливо це було б актуально для людей, що йдуть в школу без педагогічної освіти. Невеликий курс зі школознавства, документації, нормативної бази, педагогіки та методики викладання конкретного предмету. Але навіщо це все людині з дипломом вчителя, яка офіційно здобула ці компетентості протягом навчання у виші? Чого будуть вчити на тій інтернатурі?
Chevalier
Приєднуюсь до думки пана Івана і дозволю собі скопіювати повідомлення з іншої теми... Мене дивує таке опитування. Проєкт Положення про педагогічну інтернатуру - це абсолютно логічний крок для виконання норми Закону України "Про повну загальну середню освіту". Прочитайте Статтю 23. Педагогічна інтернатура. Там написано: "Положення про педагогічну інтернатуру затверджується центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки." Все, Закон чинний. Мабуть, потрібно було ще до його прийняття якось обговорювати це питання.
unforgiven 2
А щоб стати міністром освіти чи головою служби якості освіти потрібно не менше 10 років попрацювати простим учителем у звичайній сільській школі. Лише тоді серед освітніх чиновників стане менше реФФорматорів, а буде більше реалістів.
Andrew Brown
І так уже ніхто не хоче йти працювати вчителем: зарплати не надто високі, поваги з боку суспільства немає, вдячних учнів і батьків меншає. У перспективі залишаться лише "старики", яким вже нема куди податися. А щоб стати міністром освіти, не треба нічого, тільки налагодити співпрацю з Фінляндією.
Скептик
Гадаю, що тих, хто бажає працювати в школі, ще поменшає.
Сергей Очеретный
Молодий вчитель може бути більш компетентними, ніж наставник. Чи не вплине наставництво зі знаком мінус? А якщо в школі немає наставника, лишень молоді?
Ольга
А школа молодого вчителя, коли " люблять" мозок в особливо цинічній і збоченій формі? Нєєє, не чули? Чи ті, хто знайшов у словнику страшенно інтелектуальне слово "інтернатура", справжню школу і зблизька не бачили? Те саме яйце, тільки в профіль! А за ідейку хтось премійку заслужить
Коваль Степан
Тільки для Вчителів! 18 рік паплюжать Гімн України. Я вивчав підмет ,присудок в 4 класі. 6 президентів, академіки різних наук ( правова, філологи в першу чергу) Міністри( освіти, культури...), Народні депутати, Прокурори... За що Вам платить зарплату?
Вчитель
Буде шаленна черга бажаючих пройти "інтернатуру", особливо з такою зарплатою молодого вчителя.
Лужани Мамаївської ОТГ
Просимо МОН України звернути увагу на всі коментарі статті за адресою bukinfo.com.ua/show/news?lid=125408 Також звертаємо увагу МОНУ на те, що за останні роки у школах збільшилося учителів, які не мають педагогічної освіти, учителів які викладають не по фаху, а також учителів які не закінчили педагогічні заклади освіти і купили дипломи. Закликаємо МОНУ згідно закону "Про освіту" вимагати на сайтах шкіл крім загальної інформації ще копії дипломів учителів. Закликаємо МОНУ перевірити усі дипломи починаючи від 2010 року. А також прийняти положення за яким кожного року у новоприбулих працівників будуть перевіряти дипломи.
Іван
А чому так всі збудились! Напевно,не читали новий Закон ’Про загальну середню освіту’? Там все це чітко прописано. Інша справа,що буде так як із покупними сертифікатами.... Стане ще одним дрібним бізнесом і все.... І зайвою писаниною директору.
123
Люди, вы че. Первый год работы - школа молодого учителя. Начальство дает учителя наставника, ходит по уроках, составляет план дообучения. Т.е. все выше написаное это, по сути, симуляция реформ и деятельности. На кого это расчитано? На тех, кто не в теме?
дехто
Слід зробити інтернатуру три роки а не рік, щоб уже точно ніхто не хотів іти вчитися на учителя та потім працювати за мізерну з-п.
Chevalier
В умовах, які склалися зараз, це, вочевидь, буде інтернЕтура. Хоча ідея не нова.
Вчителька
дичь редкая)) кому оно надо? разве что дополнительные часы вузам. Если будут выдавать шось после интернатуры. Так и вижу ломонувшихся в школу выпускников пединститутов))
Вчитель
За 4-5 тисяч зарплати, черга стане, щоб стати вчителем. Нам хліба не треба, роботу давай, нам сонця не треба, нам партія світить)))
Анна
і написати чергову пачку паперу