Молоді вчителі проходитимуть педагогічну інтернатуру

Педагог-наставник, який допомагатиме молодому вчителю, отримуватиме доплату

Молоді вчителі проходитимуть педагогічну інтернатуру

Випускникам закладів вищої освіти, які не мають досвіду педагогічної діяльності та прийматимуться на посаду педагогічного працівника, буде необхідно протягом першого року роботи у школі пройти педагогічну інтернатуру. Відповідна норма міститься у новому законі «Про повну загальну середню освіту», що ухвалений Верховною Радою.

Педагогічна інтернатура у школі передбачатиме заходи, що мають забезпечити  здобуття або вдосконалення професійних компетентностей і педагогічної майстерності протягом першого року професійної діяльності вчителя.

Зокрема, під час інтернатури має відбуватись супровід та підтримка у педагогічній діяльності молодого вчителя з боку досвідченого педагога-наставника.

Виконання обов’язків педагога-наставника буде покладатись на педагогічного працівника з досвідом педагогічної діяльності, як правило, не менше п’яти років за такою самою або спорідненою предметною спеціальністю або спеціалізацією.

Педагог-наставник зможе отримувати доплату за свою діяльність у граничному розмірі 20 відсотків його посадового окладу.

Положення про педагогічну інтернатуру буде затверджено Міністерством освіти і науки.

Освіта.ua
16.01.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Хафния
То в внз є факультети за спеціальністю "середня освіта" (фах), введіть ще спецкурс, де навчать вести шкільну документацію, врахоаувати психологічні особливості поведінки дітей шкільного віку під час нвп, організацію виховних годин, тощо . Навіщо ще таке на шию вчителя вішати? А потім прозвітуй, напиши -покажи план роботи, ., . .
liketaurus
Для Хафния: такі курси та є (точніше, були за часів мого навчання), плюс купа годин практики в школі. Закінчивши педагогічний заклад освіти, молодий вчитель все це й так має знати і вміти (якщо він, звісно, вчився)...
ммм
Для liketaurus: цікаво, якщо вуз цього не дає, з чого молодий вчитель повинен то знати і уміти. трандец. повинен народжуватись з тими знаннями?
Коментувати
Местный
У меня 7 лет стажа в педагогике. Когда я был начинающим преподавателем, за мной закрепили наставника, который даже 10% доплаты получал. Только на выходе был полный ноль. А вышло это потому, что подобные доплаты дают своим, а не тем, кто может чему-то реально научить.
ммм
Для Местный: Для Хафния: тому треба надати право вибору специаліста. сарафанне радіо краще усяких регалій офіційних.
Коментувати
за державу
Якщо в школах не вистачає вчителів, особливо молоді, створювати штучні перепони, які не мають жодного сенсу - це погіршувати проблему ще суттєвіше. Можливо завдання - знищити те, що залишилося? Тоді потрібно діяти в цьому напрямку, щоб завалити залишки освіти. Але ким тоді керувати будете?
Ігор
Раніше після педагогічних вузів приходили цілком готові до роботи вчителі, бо педвузи готували їх належним чином: хороша база, практика у школах, ніякої корупції і т.д.. Зараз вища педагогічна освіта на рівні африканських країн. Тому й "донавчати" молодих вчителів вирішили. Інтернатура підтверджує бездарність вищої освіти.
ммм
Для Ігор: бо потіряно зв"язок між практикою і теорією. вуз іде відірвано від реалій.
Коментувати
Олег
Прикольно. Молоді вчителі повинні складати державні екзамени, проходити інтернатуру, вчителі з досвідом мають проходити купу конкурсів, атестацій ,сертифікацій і іншої фігні, придуманої Табачником ,а впроваджено гриневич-новосад, а бути вчителем має право будь-яка особа з вищою освітою? Вони там вже повністю подуріли в МОН,чи що?
Тетяна
Для Олег: Підписуюся під кожним словом)
Коментувати
Слава
Це профанація. Чому? Тому що на один район України сьогодні щорічно припадає 1-2-3 молодих вчителя, які щойно прийшли після вишу. Не до жиру. Які є, такі й будуть працювати, "відсіювати" нікого. Чому вони після педагогічного вишу не володіють азами своєї спеціальності, то окрема тема, але й без усілякої інтернатури якщо людина хоче - вона навчиться на практиці. Тоді навіщо це треба? То кричать, що грошей не вистачає, то готові викидати на вітер 20 відсотків посадового окладу вчителя за те, за що вже заплатили викладачам вишів. Це неосяжна дурість, а потім дивуються, чому перетворили Україну на одну із найбідніших країн світу.