STEM освіта стане одним з основних пріоритетів МОН

За словами міністра, інвестиції у створення шкільних кабінетів збільшаться у кілька разів

STEM освіта стане одним з основних пріоритетів МОН

Міністерство освіти і науки планує зробити розвиток STEM освіти одним із своїх основних пріоритетів. Про це сказала міністр освіти і науки, коментуючи виділення державою коштів на облаштування в школах STEM-лабораторій та профільних кабінетів.

За її словами, інвестиції держави у створення шкільних природничо-математичних кабінетів збільшаться у кілька разів.

«2019-го Кабмін інвестував у створення природничо-математичних кабінетів 200 млн грн. Сьогодні ми хочемо зробити розвиток STEM одним із основних пріоритетів МОН. Саме тому ми збільшуємо інвестиції в освітній простір шкіл в 4 рази та передбачаємо 801,6 млн грн для облаштування STEM-лабораторій та інших кабінетів для профільного навчання», - зазначила міністр освіти.

Вона також додала, що, окрім цих інвестицій, опорні та великі школи отримають кошти субвенції «Спроможна школа для кращих результатів».

«Усі роки програми для закупівлі природничо-математичних кабінетів фінансувались із залишків освітньої субвенції, які залишилися наприкінці попереднього бюджетного року. Ці 801,6 млн грн — саме такий залишок, який використовуватиметься у 2020 році. Крім цього, безпосередньо в бюджеті 2020 року ми передбачили 3,5 млрд грн на повноцінне оснащення опорних та великих шкіл. Це величезні інвестиції, які зможуть якісно змінити умови навчання для тисяч дітей», - сказала Ганна Новосад.

Тільки ТОП-новини освіти у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь на наш канал Освіта.ua.

Освіта.ua
27.11.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Старый
Пару дней назад на одном из вебинаров, посвящённых этим STEM-кабинетам, было сказано, что СЕГОДНЯ НИКТО НЕ ЗНАЕТ, что должно быть в этих кабинетах, как их оборудовать, как организовать сохранность материалов и оборудования, где брать эти материалы и оборудование, как не превратить кабинет в сарай или свалку мусора, как обеспечить элементарный порядок. Это вариант кабинета труда, мастерских? Если должна быть робототехника, то для этого есть информатика. Если что другое, то что. Это "прогрызание очередной дыры в кармане" или "распил" бюджета.
Максим Мирошник
Засоби для STEM освіти будуть додавати сюди: https://odo.com.ua/catalog/stem_ta_robototekhnika/ Обладнання для освіти
интерес
"Вона також додала, що, окрім цих інвестицій, опорні та ВЕЛIКИ (?) школи отримають кошти субвенції «Спроможна школа для кращих результатів»." ЗАПИТАННЯ : Великие школы - это какие?
R
Для интерес: "Вєлікіє" школи - це такі школи, які випускають "вєлікіх" людей ;) (наприклад, мІНІСТРА освіти і науки)
Коментувати
Небайдужий
А на яких підставах вчителям взагалі перестали платити за завідування спеціалізованими кабінетами, а доплату за престижність зменшили до смішних 5-10% ??? Зате в кінці року директори з бухгалтерами справно отримують премії за економію!!!
Алекс
Для Небайдужий: Не турбуйтеся природничим наукам скоро край т.т капець. Її зведуть в один предмет а останніх геть повиганяють. Кому потрібен кабінет "оснащений" бо то є питання чи він буде, а не так як все останнє і гроші по кишеням.
Коментувати
Valery Kovalchook
Особисто я чекав цього більше 30 років. Одна печаль, чиновник купить те, що школі не потрібно. Ніхто ніколи не питає вчителя, який з таким обладнанням готовий працювати.
Небайдужий
Для Valery Kovalchook: Мабуть, терміново треба реалізувати чийсь бізнес-проєкт, поки не почалося ....(ну, як у відомому анекдоті...)
Коментувати
Teplova
А профтехосвіта буде осторонь? Хіба вона не дає середньої освіти дітям? Чи це вже інше міністерство?