На закупівлю шкільних автобусів виділено 600 млн

Державні кошти витрачатимуть на засадах співфінансування з місцевими бюджетами

На закупівлю шкільних автобусів виділено 600 млн

У 2020 році Кабінет Міністрів спрямував 600 млн грн на закупівлю автобусів для опорних шкіл, що перевищує минулорічні показники на 100 млн.

Планується, що традиційно усі закупівлі відбуватимуться на місцях, де краще розуміють потреби та можливості шкіл.

За словами міністра освіти Ганни Новосад, розвиток опорних шкіл є пріоритетом діяльності уряду, а це неможливо без якісно організованого підвезення до таких закладів.

«Саме тому цього року ми виділили більшу суму на ці цілі. Також потрібно розуміти, що всі ці кошти традиційно виділяються на засадах співфінансування, тобто місцеві бюджети мають докласти свої кошти. В результаті ми маємо вийти на значно кращі закупівлі та дати більшій кількості дітей можливість навчатись у великих, добре оснащених школах, де працюють добре підготовлені вчителі», — відзначила міністр освіти і науки.

У Міністерстві освіти також повідомили, що сьогодні в Україні функціонують 843 опорні школи. Підвезення до цих шкіл здійснюється 6 028 шкільними автобусами та 842 одиницями найманого/орендованого транспорту та іншими видами транспорту.

У 2019 році департаменти освіти і науки обласних державних адміністрацій планують закупити 401 шкільний автобус.

Тільки ТОП-новини освіти у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь на наш канал Освіта.ua.

Освіта.ua
27.11.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
антибот
Але до тендерів ОБОВ’ЯЗКОВО слід допускати й іноземних виробників а/м! Приблизно за ту ж ціну можна придбати "Форд-Транзит"! А якщо трохи докласти, то навіть МАЗ-226! P.S. Свинарчуки, випускайте нормальні машини, або скидайте ціни, або забирайтеся геть!
Маю власну думку
Якість шкільних автобусів "Богдан", "Еталон" і т.п. взагалі це ПОЗОРИЩЕ. Пропоную Міністру освіти, департаменту середньої освіти МОНу на цих автобусах проїхатися по сільських дорогах. Відчути зимовий холод, тряску, пилюку на зубах.
Маю власну думку
На прикладі МОНУ бачимо порушення Конституції України в частині рівного доступу до освіти. Так територіальні громади повинні винайти кошти на співфінансування шкільних автобусів. Потім оплачувати зі свої бюджетів паливно-мастильні матеріали, запчастини, технічний огляд автобусів, зарплату водія. м.Київ, обласні центри, великі міста мають значно кращі бюджети, а на це коштів не витрачають. Тому на моє переконання підвіз дітей повинен здійснюватися не за рахунок місцевих бюджетів, а за рахунок державного бюджету.
мау
Тільки не купляйте довбані богдани, це смертельно небезпечні ящики для дітей.
міністр
Для мау: "Металеві гроби", якщо точніше!
Коментувати