МОН профінансує проекти молодих вчених на 100 млн

У 2020 році Міністерство освіти і науки профінансує 199 наукових проектів молодих вчених

МОН профінансує проекти молодих вчених на 100 млн

У 2020 році Міністерство освіти і науки профінансує наукові проекти молодих вчених на 100 млн грн. За інформацією МОН, кошти отримають 199 робіт — 152 перехідні з минулих років та 47 нових.

Перелік наукових проектів затвердила відповідна Конкурсна комісія.

«2016 року МОН починав цей конкурс — саме для молодих вчених — з бюджетом 12 млн гривень і фінансуванням 79 робіт. Поступово ця сума зростала, але на наступний рік ми змогли закласти рекордний бюджет конкурсу — 100 млн гривень. За ці кошти ми підтримаємо майже 200 проектів молодих науковців. Тобто зростає не тільки кількість профінансованих робіт, а й бюджет кожного обраного проекту», – повідомила голова Конкурсної комісії, міністр освіти і науки Ганна Новосад.

Цього року молоді вчені подали на конкурс до МОН 316 проектів. Їхню експертизу проводила спеціальна Експертна рада, куди, зокрема, входять і самі молоді науковці. У раді працювало 11 секцій — за напрямами конкурсу.

Оцінювання кожного проекту проводили 5 експертів. Загальна кількість балів рахувалася як середнє арифметичне оцінок від 3-х експертів, у діапазоні між найнижчою та найвищою. Тобто найвища та найнижча оцінки не враховувалися. Це дозволило забезпечити більш якісну та об’єктивну експертизу.

«За результатами експертизи ми побачили досить позитивну тенденцію. Так, 2016 року МОН отримало 439 проєктів від молодих вчених. З них високого рівня були 32 роботи, а низького — 48. Зараз же з 316 проєктів уже 78 були високого рівня, а 14 — низького. Тобто молоді вчені сприйняли цей формат і зрозуміли, що роботи низької якості не мають шансів одержати підтримку. Конкурс об'єднує тих, хто хоче робити справді якісну науку, і підтримує кращих», — розповів перший заступник міністра освіти і науки Юрій Полюхович, який очолює Експертну раду.

Освіта.ua
22.11.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
unforgiven 2
А фінансувати буде Новосад із власної кишені, чи вкрадуть 100 млн в українського народу?
yurets_z
Для unforgiven 2: Звісно з народу, у нас все звідти
Коментувати