Оприлюднений новий порядок підвищення кваліфікації освітян

Документ визначає процедуру, види, форми, обсяг та періодичність підвищення кваліфікації

Оприлюднений новий порядок підвищення кваліфікації освітян

Кабінетом Міністрів оприлюднений новий Порядок підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників.

Документ визначає процедуру, види, форми, обсяг, періодичність та умови підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників закладів освіти і установ усіх форм власності та сфер управління.

Метою підвищення кваліфікації має стати професійний розвиток працівників відповідно до державної політики у галузі освіти та забезпечення якості освіти.

Порядком передбачена обов'язковість постійного підвищення своєї кваліфікації педагогічними і науково-педагогічними працівниками.

Для забезпечення підвищення кваліфікації її учасникам необхідно буде виконати декілька форм завдань, зокрема, завдання з удосконалення раніше набутих та/або набуття нових компетентностей, завдання з набуття особою досвіду виконання додаткових завдань та обов’язків у межах професії або займаної посади, а також завдання з формування та розвитку цифрової, управлінської, комунікаційної, медійної, інклюзивної, мовленнєвої компетентностей тощо.

Документом також передбачено, що педагогічні та науково-педагогічні працівники можуть підвищувати кваліфікацію як в Україні, так і за кордоном, за різними формами та видами.

Окрім цього Порядком підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників визначені особливості підвищення кваліфікації працівників закладів середньої, дошкільної, позашкільної, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти, а також особливості визнання результатів підвищення кваліфікації.

Ознайомитись з документом

Освіта.ua
24.09.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Dmytro Maksymenko
Важливо щоб держава спонсорувала виїзди за кордон науковим працівникам, а то тільки ставлять завдання. Як викладач може поїхати за кордон із зарплатою у 6.000 грн?
Алина
В общем, учить некому, зато создают кучу надстроек, чтобы ничего не делающие чиновники бабло зарабатывали. Новая статья для взяток, новый виток коррупции. И так проверяющих немеренное количество, и все денежки косят
Ірина
Читаю порядок підвищення кваліфікації. Виникає кілька питань. Чому для однієї категорії педагогічних працівників встановлюється норма щорічного підвищення, а для іншої - один раз на 5 років? Чому в Законі про фахову передвищу освіту прописана норма годин для підвищення кваліфікації "не менше 120 годин", а в Порядку зазначено "не менше 150 годин"? Так яким з цих документів слід послуговуватись?
Учитель з Києва
Для Ірина: Щодо альтернативних форм: я щороку беру участь у семінарах, вебінарах та інших заходах Освіти, Дистанційної академії... Маю численні сертифікати. Але Інститут Грінченка чітко сказав: можете ці листочки у рамочках розвісити по стінах. На цих сертифікатах не вказують кількість годин, або кредитів. А марафон педагогічний триває декілька днів! Чотири дні участі, робота підготовлена та надіслана на конкурс, 100 балів із 100, а в інституті сказали: можна замінити одне заняття вибіркової частини, яка тривала 1,5 години. І для чого тоді витрачати час? 10 днів екскурсій та балаканини раз на 5 років - і без проблем!
Коментувати
Микола
А чи не простіше відправити на підвищення кваліфікації в одну зі шкіл Новосад Ганну? Походила б на уроки української мови, навчилась би грамотно писати, а заодно й з проблемами вчителів ознайомилась би.
Учитель
Для Микола: а пісюни начальству хто облизувати буде? Соросу зокрема? Нє, анька новосад дуже зайнята особа, їй вчитися ніколи. Смоктать потрібно.
Коментувати
Опанас
Їхали депутати із Кварталу додому, Підманули Ганю-забрали з собою. Ой ти, Ганю, Ганю молодая, Підманули Ганю-забрали з собою. Поїдемо з нами, з нами депутатами, Лучче тобі буде в МОНі, як в рідної мами!
Іван
Маразм крєпчал... Навіщо так багато годин підвищення кваліфікації? Чому щороку? Хто буде вчити дітей, коли вчителі райзуватимуть по світу, підвищуючи кваліфікацію? Що робити, якщо терміни підвищення кваліфікації в різних закладах співпадуть у великої кількості вчителів? А що робити, якщо вчитель певний термін не працював і не набрав потрібної щорічної кількості годин? Методиста перекваліфікувати в спеціаліста? Як це все контролювати в великій школі? І головне питання - навіщо? Щоб створити купу нових контор "Роги і копита" по видиранню грошей з бюджету і у вчителів для створення видимості змін і прогресу?
Учитель
А чому мовчить профспілка: сертифікація, зарплата, курси... Чи всі вчителі уже вийшли з профспілки? Чому її не чути? Сертифікація - це чергова показуха і трата коштів, сертифікуйте усіх випускників педвузів, як медиків, повірте багато зміниться, бо низький рівень знань випускників-лікарів заставив задуматись про рівень викладачів, система викладання, хоч повільно, але змінюється (маю випускників студентів-медиків).А профспілка мала б допомогти піднести авторитет вчителя, а не спостерігати і мовчати.
Учитель з Києва
Для Учитель: Профспілка займається тільки збором коштів. Самі ж чудово їздять відпочивати за наш рахунок
Коментувати
Василь  Шминдрук
Усе нове – це присипане нафталіном старе. В нашій освіті немає сучасного підвищення кваліфікації, як у цивілізованих країнах. У нас існує радянська система забезпечення педагогів необхідними папірцями для того, щоб освітяни не отримували мінімальну заробітну платню і структури, які на цьому десятиліттями паразитують.
Тарас Рибак
Як бути у випадку, коли кошти на підвищення кваліфікації педпрацівника виділенні, а він звільняється?
Віктор
Негодний порядок !!! Потрібно вчителю проходити курси кваліфікації не кожного року, а по два -три рази на рік !!
Ярик- школярик
Оприлюднений новий порядок підвищення кваліфікації депутатів!!! Оприлюднений новий порядок підвищення кваліфікації суддів!!! Оприлюднений новий порядок підвищення кваліфікації поліції!!!
Петро
Для Ярик- школярик: краше міністрів та їх заступників!
Коментувати
Учитель
Та ідіть ви на ху..тор метеликів ловити! От просто болт покладу на всі ваші завдання, компетентності і т.д. Що ви мені зробите? Виженете з роботи? Так я контролером квитків в кінотеатрі більше зароблю. А на моє місце ви кого знайдете? Новосад, Совсун та інші соросівські підстилки на таку зарплату працювати не стануть. І ніхто не стане. Я незамінний! Тому ідіть, ідіть і ідіть...самі знаєте куди.
25 років стажу
Для Учитель: і що?тобі полегшало? Залишаючись в системі, ти автоматично стаєш на коліна і раком...
Вчитель:
знайдуть і не одного, а ще й вибиратимуть між ними.
Учитель
А ось і не знайдуть. У Києві навіть в приватних школах недобор працівників.
Коментувати
Супер
Круто! При зарплате в два раза меньше, чем у кассирши супермаркета или уборщицы кафе, в этой стране надо каждый год доказывать, что ты достоин быть рабом на эти гроши.
Сноб
что они курят? 4 тыс зарплаты на руки (ставка, но не все курсы реальны, стаж больше 15 лет), расписание с кучей окон, интернете-компа нет (и это обл.центр), постоянные выкрутасы-концерты-акции и прочая ерунда. За чей счет будет сей банкет? Еще ж и сертификацию пусть не забудут и условия прохождения. Напаркуа тогда вообще эта школа и дети с их родителями, которые качают права постоянно и учитель априори в этой стране неправ. Правильно, заклевать до того, что вообще никто не останется. Все, достали, последний год .
Ляля
Для Сноб: молодець! Підтримую!
Тату
Є сотні професій, де "не сіють добре і вічне" на копійчану зарплату, і ніхто не чмирить, як цю прокляту професію педагога.
Коментувати
dsgtdrah
МУДАКИ!
Гість
Цілком підтримую dsgtdrah!
Иванов Иван Иванович
ДЕГЕНЕРАТИ!
Lara
Розрахувалася, давно про це мріяла, стаж 26 років, стало легше дихати.
Коментувати