МОН сприятиме запуску Нацфонду досліджень

МОН зробить все можливе, щоб на 2020 рік Нацфонд став головним і незалежним розпорядником коштів

МОН сприятиме запуску Нацфонду досліджень

Міністерство максимально сприятиме запуску Нацфонду досліджень та зробить все можливе, щоб на 2020 рік він уже став головним розпорядником коштів (ГРК) і не залежав від МОН. Про це зазначила міністр освіти і науки Ганна Новосад на зустрічі з представниками Національного фонду досліджень.

«Закон «Про наукову та науково-технічну діяльність» передбачає, що Національний фонд досліджень є головним розпорядником коштів. Зараз ГРК за нашими коштами був МОН, це мотивували тим, що фонд не був ще навіть юридичною особою. Зараз ми ці організаційні питання завершуємо», - зазначив Леонід Яценко, голова Національного фонду досліджень України.

Він додав, що було б правильно, якщо б бюджет на 2020 рік відповідав профільному закону і фонд сам розпоряджався своїм фінансуванням.

Дмитро Чеберкус, гендиректор директорату науки МОН, додав, що міністерство максимально зацікавлене в тому, щоб фонд став ГРК.

«Якщо ви будете нашим розпорядником нижчого порядку, нам потрібно буде на рівні МОН виписати алгоритм, як ми з вами працюватимемо. Це додаткові накази, які займуть багато часу», - пояснив гендиректор.

Міністр Ганна Новосад підкреслила, що МОН має великий інтерес, щоб усі процеси запуску фонду відбулися максимально швидко.

«Я готова ініціювати рішення, щоб між читаннями в бюджеті-2020 Нацфонд досліджень став головним розпорядником коштів. Також ми маємо розробити план усіх документів, які спільно з вами треба запустити, щоб НФД почав роботу вже найближчим часом», - наголосила Ганна Новосад.

Освіта.ua
19.09.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Аксим Криша
В т.з. Нацфонді наукових досліджень зібралися мрійники, які собачоі будки не збудували. Від них окрім заяв ніякого толку небуде. Не руште створену систему в Мон. Академію наук потрібно забути, Нні передати університетам.
Торба
Для Аксим Криша: В університетах в керівництво пролізла номенклатура. Наукового майбутнього там поки що не має.
Коментувати
Харків ХНУ
Нацфонд і його керівники- це пустопорожні невдахи, безрукі патонівські псевдовчені, які нічого не вміють робити. Ім не можна передавати кошти на наукові дослідження в університетах. Вони все зруйнують!!!