Школи можуть розробляти нетипові освітні програми

МОН надані роз'яснення щодо використання школами освітніх програм, що не є типовими

Школи можуть розробляти нетипові освітні програми

Міністерством освіти надані роз'яснення щодо використання школами освітніх програм в перших класах початкової школи, що не є типовими, починаючи з 1 вересня 2018 року.

У відомстві зазначають, що заклади освіти можуть використовувати типові або інші освітні програми, розроблені ними, науковими установами чи іншими суб'єктами освітньої діяльності.

Разом з тим, освітні програми, окрім типових і тих, що розроблені на основі типових, мають затверджуватись за результатами проведення відповідних експертиз Державної служби якості освіти.

З метою проведення експертиз таких освітніх програм на відповідність їх вимогам Державного стандарту початкової освіти їх розробники мають подати до Державної служби якості освіти лист-клопотання щодо проведення експертизи, освітню програму (текст) за підписом розробників, електронну копію програми, експертні висновки і матеріали впровадження у разі їх наявності.

У Міносвіти рекомендують подати ці документи до 2 квітня 2018 року.

Планується, що висновки щодо відповідності програм вимогам держстандарту будуть надані до 1 травня 2018 року, і відтак, заклади освіти, які планують впроваджувати нетипові освітні програми, матимуть можливість належно підготуватися до роботи у новому навчальному році.

У Міністерстві освіти також повідомляють, що у зв'язку з тим, що деякі з освітніх програм потребуватимуть додаткових видатків на придбання навчальних матеріалів за батьківські кошти, батьки мають бути залучені до вибору таких освітніх програм.

«При прийнятті остаточного рішення рекомендуємо широко інформувати батьків та учнів про вибір освітніх програм на веб-сайтах закладу освіти, батьківських зборах, а також за допомогою інших способів інформування», - наголошують у відомстві.

Додаткову інформацію про процедуру затвердження нетипових освітніх програм можна отримати за телефоном (044) 236-50-96.

Освіта.ua
28.03.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Svetlana Valentinovna
А типові освітні програми потребують додаткових видатків на придбання навчальних матеріалів за батьківські кошти? Чи всім забезпечує держава?
Завуч
Цікаво, а окрім 1 класів у наступному навчальному році ще якісь діти навчатимуться?!! Наприклад, 10 класи, чи будь-які інші??? Більшість учителів ідуть у відпустку на початку червня, а їх, згідно законодавства України, слід попередити про навантаження на наступний навч. рік. Тому у школах вже починається попередня тарифікація. То було б дуже доречно побачити типові навчальні плани на 2018/2019 н.р.
babystars.com.ua
это великолепно, я бы даже сказала что это прекрасно. я давно считаю что наша система образования не работает. возможно наконец-то что то поменяют и дети будут учится и радоваться учебе
врач
Для babystars.com.ua: Для babystars.com.ua: Будут радоваться. При новой системе. Только вот знаний не получат. Нельзя только играть, не прилагать усилий и чему-то научиться. НУШ - это дешевый пиар, жалкая калька из образовательных систем других стран, из которых взяли худшее, а про действительно нужные нюансы стыдливо умолчали. Уже имеем поколение родителей, которые умудряются писать с несколькими ошибками в предложении. Задача правительства вырастить безграмотное, аморальное, безответственное, неспособное ни на что без интернета, полностью эгоистичное поколение.
Коментувати
Ірина
Повинна бути єдина державна програма навчання. А далі батьки самі вирішують на які кружки та додаткові зааняття водити дітей. Досить розділяти школи!
сільська вчителька
У Міністерстві освіти також повідомляють, що у зв’язку з тим, що деякі з освітніх програм потребуватимуть додаткових видатків на придбання навчальних матеріалів за батьківські кошти, батьки мають бути залучені до вибору таких освітніх програм. Це при тому, що всі внески батьків ДОБРОВІЛЬНІ. Якщо хтось не здасть гроші, то що - не допускати на урок?
орест
Для сільська вчителька: Або всі,або ніхто.
Коментувати