МОН: як навчати дітей за новим стандартом

Рекомендації для вчителів з впровадження нового стандарту початкової загальної освіти

МОН: як навчати дітей за новим стандартом

Міністерство освіти і науки надіслало учителям, які беруть участь в експерименті з розроблення і впровадження нового Державного стандарту початкової загальної середньої освіти, методичні рекомендації для використання у практичній роботі.

У відомстві повідомляють, що основною новацією, яка входить в практику діяльності 1-х класів експериментальних навчальних закладів, є структурування змісту початкової освіти на засадах інтегративного підходу у навчанні.

У рамках апробації проекту нового Державного стандарту учителі експериментальних шкіл можуть самостійно чи у групі створювати навчальні програми і навчальні матеріали, що реалізують програму і забезпечують формування в учнів умінь, визначених проектом Державного стандарту для першого і другого циклів навчання у початковій школі. В інших випадках педагоги мають використовувати Модельні навчальні програми, що мають відповідний гриф Міністерства освіти і науки України.

У МОН звертають увагу вчителів та авторських колективів на те, що проектом нового Державного стандарту початкової загальної освіти визначено вимогу передбачати у навчальних програмах з усіх предметів і курсів 20% резервного часу, який учитель може використовувати на свій розсуд.

Рекомендаціями також визначені інші особливості роботи вчителів-учасників всеукраїнського експерименту за темою «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту початкової загальної середньої освіти» щодо викладання навчальних предметів у загальноосвітніх навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році.

У Міносвіти просять довести зміст методичних рекомендацій до відома керівників загальноосвітніх навчальних закладів та вчителів.

Текст рекомендацій

Освіта.ua
05.09.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів