Оприлюднений текст нового стандарту початкової освіти

Документ визначає вимоги до результатів навчання та компетентностей здобувачів освіти

Оприлюднений текст нового стандарту початкової освіти

Кабінет Міністрів оприлюднив текст нового Державного стандарту початкової освіти, який був ухвалений урядом наприкінці лютого.

Документ визначає вимоги до обов’язкових результатів навчання та компетентностей здобувачів освіти, загальний обсяг їх навчального навантаження у базовому навчальному плані початкової освіти та форму державної атестації.

Новий стандарт стане основою для розроблення закладами загальної середньої освіти освітніх програм.

Стандартом визначено, що початкова освіта має такі цикли, як 1-2 і 3-4 класи, що мають враховувати вікові особливості розвитку та потреби дітей і надавати  можливості забезпечити подолання розбіжностей у досягненнях, зумовлених готовністю до здобуття освіти.

Документ визначає 11 ключових компетенцій здобувачів початкової освіти, до яких зокрема, віднесено, вільне володіння державною мовою, здатність спілкуватися рідною (у разі відмінності від державної) та іноземними мовами, математична компетентність, компетентності у галузі природничих наук, техніки і технологій, компетенції з інноваційності, екологічну компетентність, інформаційно-комунікаційну компетентність, компетенції з навчання впродовж життя, громадянські та соціальні компетентності, культурна компетентність, а також компетентності з підприємливості та фінансової грамотності.

Спільними для всіх ключових компетентностей стандартом визначені такі вміння молодших школярів, як читання з розумінням, уміння висловлювати власну думку усно і письмово, критичне та системне мислення, творчість, ініціативність, здатність логічно обґрунтовувати позицію, вміння конструктивно керувати емоціями, оцінювати ризики, приймати рішення, розв’язувати проблеми та співпрацювати з іншими особами.

Базовий навчальний план початкової освіти визначає загальний обсяг навчального навантаження здобувачів освіти та дає уявлення про зміст і структуру початкової освіти як першого рівня загальної середньої освіти, встановлює погодинне співвідношення між освітніми галузями за роками навчання, визначає гранично допустиме тижневе навантаження здобувачів освіти та загальну щорічну кількість годин за освітніми галузями.

Державний стандарт початкової освіти

Освіта.ua
19.03.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Владимир Белый
Щодо "«вміння конструктивно керувати емоціями» «оцінювати ризики», «розв’язувати проблеми». Цікаво, як це все буде оцінюватися по 12 бальній шкалі?" треба знати, що ніхто за ці окремі позиції ніяких бальних оцінок і не думає ставити. Ці загальні вміння (компетенції) є тими факторами, які визначатимуть рівень підготовки учня у ході виконання завдань з числа первинних (початкова освіта) основ наук, бо оцінюватимуться ВМІННЯ (компетентність) оперувати науковою (первинною) базою освіти, а не формальне "знаю - не знаю".
Вчитель
Для Владимир Белый: Як я вам заздрю - ви знаєте про що пишете. Чи може ні?!! Всі такі розумні, я одна не розумію як це все втілити в життя, як самій навчитися тим компетентностям, яких маю навчати дітей, як змінити свої вміння навчати так швидко?
Коментувати
Вундеркінд-здобувач
Особливо подобаються вирази: «системне мислення» «здобувача» початкової освіти; «вміння конструктивно керувати емоціями» «оцінювати ризики», «розв’язувати проблеми». Цікаво, як це все буде оцінюватися по 12 бальній шкалі? А що буде, коли ці «здобувачі» не пройдуть тестування у 4 класі?
вчитель укр. мови та літ.
Для Вундеркінд-здобувач: можна подумати, що сьогодні у 4 класі всі вміють писати і читати, але ставлять "4" і переводять у 5 клас (щоб не створювати собі проблеми), а там хоч трава не рости!
Коментувати
Тату
Що буде якщо студент коледжу не здасть ЗНО????? Яка його доля чекає???&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
Орел
Для Тату: не ссы!
Олеся
Получит аттестат за среднюю школу с двойкой и не сможет поступить в вуз, пока не пересдаст
Коментувати
Школа
А новітній стандарт заробітної плати МОН не хоче оприлюднити??? Уже 25%надбавки вчителі промкнули. Чуть не подавились від збільшення новітньої сучасної зарплати.
Тамара
Діти можуть у нас в державі бути просто учнями, а не здобувачами??? Так і писати: "Здобувач освіти нашої школи...".???? Для чого це? Що нові терміни змінять?
Вчитель
Для Тамара: Треба ж створити видимість змін. На більше наше МОН не здатне. Моя думка, що все, що робиться, робиться з метою "вредительства" (вибачте, не можу підібрати сучасний укр відповідник)
unforgiven 2
Для Вчитель: Підтримую. Все робиться - шкідництво, спрямоване на знищення освіти руками учителів.
Технiчка
Не компiлюйте. Компiляцiя ще нiкого не залишила без роботи.
Коментувати