МОН затвердило програму підготовки тренерів НУШ

Метою програми є підготовка тренерів для підвищення рівня компетентності вчителів

МОН затвердило програму підготовки тренерів НУШ

Міністерством освіти затверджена орієнтовна навчальна програма підготовки тренерів для навчання педагогічних працівників, які навчатимуть учнів перших класів у 2018/2019 і 2019/2020 навчальних роках. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.

Метою програми є підготовка тренерів до забезпечення професійного розвитку та підвищення рівня професійної компетентності вчителів, які навчатимуть учнів перших класів, щодо реалізації завдань Державного стандарту початкової загальної освіти.

У Міносвіти наголошують, що навчальна програма розроблена на засадах Концепції реформування середньої освіти «Нова українська школа» та на основі новітніх науково-обґрунтованих підходів до навчання дорослих.

За визначенням авторів програми, її актуальність полягає в необхідності підготовки достатньої кількості кваліфікованих тренерів для навчання педагогічних працівників.

Основними завданнями програми є інформування її учасників про сучасні досягнення андрагогіки, вікової психології, педагогіки та методики викладання у початковій школі, надання змоги учасникам опанувати сучасні методики для навчання учнів початкових класів, їх інформування про цілі та завдання Нової української школи.

Також до завдань програми її укладачі відносять формування у слухачів переконання необхідності використання набутого під час тренінгу досвіду в своїй  діяльності, навчання тренерів працювати з дорослою аудиторією осіб з вищою освітою, які мають різні мотивації до навчання та навчання застосовувати інтерактивні методи навчання дорослих, фасилітацію, менторство, консультування тощо.

На опанування навчального матеріалу програми буде орієнтовно відведено 120 годин, з них 60 годин – онлайн-курс на платформі ЕdЕra та 60 годин – очне навчання.

Зміст програми поділений на чотири модуля, що присвячені особливостям навчання вчителів як дорослої аудиторії, інформаційним технологіям підготовки вчителів початкових класів, темам типової освітньої програми проведення підвищення кваліфікації педагогічних працівників та методичній роботі в системі Нової української школи.

Навчальна програма також містить опис профілів базових компетентностей тренерів, очікувані результати навчання та рекомендації з її реалізації.

Закладам післядипломної педагогічної освіти під час розробки регіональних навчальних програм підготовки тренерів рекомендовано розширювати зміст зазначеної програми за рахунок додаткових модулів з урахуванням регіональних потреб учителів початкової школи, заступників директорів з навчально-виховної роботи у початкових класах та учителів-предметників, які навчатимуть учнів перших класів у 2018/2019 і 2019/2020 навчальних роках.

Орієнтовна програма підготовки тренерів НУШ

Освіта.ua
07.02.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга
Ольга. Онлайн- курс вч ителі вже прослухали лекціі та виконали завдання двох модулів, відбулися заняття на вступній сесіі (два дні) , а МОН затверджують програму для тренерів. Як це розуміти?
Анна
А коли це збираються готувати тренерів, якщо перша очна сесія вже наприкінці лютого? І хто такі, ці тренери? Лайте краще послухати тих, хто пілотує, та побачити його роботу, та проаналізувати. Бо я не впевнена, що все бездоганно. І, може, краще зараз всім разом зробити роботу над помилками. А якщо тренери- це такі ж як ми, про реформу знають лише із публікацій та презентацій, теоретики, то для чого дорогоцінні 60 годин переводити?
Геометрія
Для Анна: Нові тренери - це ті ж викладачі ОІППО, просто по іншому називаються. Перевірити можна на сайтах ОІППО як вони "підготували тренерів НОВОЇ Української школи"
Коментувати
Сенатор
Реформа освіти в дії. Якщо вчителювання зараз є не престижним, то поміняємо назву професії, вчитель на тренер. А в школу діти будуть ходити не вчитись, а тренуватись.
Вчитель школи
А що, тренерів для тренерів для учителів НУШ вже підготували??)))))) Ну нічим більше зайнятися. І все це називається реформа...)
12 квартал
Тренери, агенти, нуш, експерти, гранти..... . А ШКОЛИ НЕМАЄ!!!! Чому?? Бо школа -це Вчитель, Тзн та Зміст. А тут проколи і пустота....