МОН працює над фінансовою прозорістю шкіл

Заплановані кроки мають унеможливити корупцію та сприяти поінформованості батьків

МОН працює над фінансовою прозорістю шкіл

Міністерство освіти і науки працює над реалізацією трьох кроків фінансової прозорості шкіл. Про це, за інформацією прес-служби МОН, повідомила радник міністра освіти Оксана Макаренко.

За її словами, заплановані міністерством кроки мають унеможливити корупцію, а також сприяти поінформованості батьків щодо роботи школи.

Макаренко наголосила, що нещодавно прийнятий закон «Про освіту» має створити прозорі умови для взаємодії між місцевими управліннями освіти, адміністраціями шкіл та батьками. І, перш за все, це стосується питань розподілу коштів, які надходять до навчального закладу.

Реалізація нових умов відбуватиметься за рахунок впровадження трьох елементів.

Перший крок - це фінансовий контроль, де директори на вимогу закону мають звітувати про надходження та витрати коштів. Фінансові звіти повинні розміщуватись на сайті школи або засновника закладу.

Наступний крок - це виборність самих керівників. Директорів обиратимуть за конкурсом представники громадських організацій, педагогічний колектив та батьки.

Третій елемент - розвиток автономії шкіл у межах процесів децентралізації.

Освіта.ua
29.01.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Elena Boyko
Хотілося б знати з якого часу почне працювати реформа ?
Антон
А чому в грудні 2017 року не розказали школам, як прожити до кінця січня без фінансування? Купляти дизпаливо.... потрібно, а рахунки держказначейство заблокувало до кінця січня.
феміда
скорочення, закриття, зміна, приєднання, ліквідація...
Gennadiy Savchenko
Фінансується заробітна плата, комуналка та харчування...а однак треба висвітлювати...
Тамара
Наше Министерство судит по себе. Ну а вы посмотрите, что происходит в школах. Денег минимум, но создавай "нове освітнє середовище". Да и новообразованные відділи освіти ОТГ некомпетентные, малообразованные, взятые по принципу: друг, брат, сват. Не помогают, а мешают. Поэтому децентрализация не приведет к повышению качества образования, самодуры рулят.
Освітянин
Для того щоб вимагати фінансової прозорості, спочатку слід надати фінанси.