Гроші на науку отримають лише найкращі виші

МОН має намір розробити правила розподілу фінансування на науку для закладів вищої освіти

Гроші на науку отримають лише найкращі виші

Базове фінансування на науку отримають лише найкращі наукові напрями у вишах, де доведуть спроможність проводити дослідження на високому рівні. На цьому наголосила міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час засідання розширеної Колегії МОН.

За її словами, цього року міністерство разом з університетами зосередиться на розробці документів, які визначатимуть основні правила розподілу базового фінансування на науку для закладів вищої освіти.

«Розвиток науки в університетах є суміжним питанням до забезпечення якості вищої освіти. І одне з рішень першого засідання Нацради з питань розвитку науки і технологій якраз і полягає в тому, що в 2018 році МОН разом із нашою Радою проректорів з наукової роботи розроблятиме відповідний акт Кабміну про базове наукове фінансування для університетів. Це фінансування, звичайно, розподілятиметься за певними принципами. Його отримають кращі університети, які доведуть свою спроможність здійснювати наукові дослідження на високому рівні», – зазначила Гриневич.

Передбачається, що базове фінансування університетської науки відбуватиметься за результатами атестації – вона має розпочатися цього року. Щоб оцінювання було об’єктивним та справедливим, планується атестувати не кожен окремий виш, а наукові напрями у ньому.

Освіта.ua
26.01.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Юля
28 минут об украинской науке. Говорят учёные https://youtu.be/DpWyzRSIa4U
Голосzнарода
Який смисл займатися наукою в пострадянському вузі, коли всі з тебе дань вимагають за кожен твій новаторський крок, ще й при зарплатні у 800 грн. в місяць; а самі колеги-радянопітеки розповсюжують брехливі плітки про тебе, бо бояться чесної професійної конкуренції. Всі високопосадовці і прикуплені прохвесори прямо мріють, щоб якийсь голодаючий молодий науковець приніс їм новаторський винахід, а вони розтопчуть його в пух і прах з висоти свого невігластва, чи відкрито будуть вимагати гроші за перегляд його напрацювань... :0
Олександр
Хто отримав [мзду] за такі правила "розвитку" науки? Зверніть увагу, у рамках небезпеки [„утечки мозгов“], громадянин, який виїхав за кордон, імовірно, буде одержувати за свою працю закордонну заробітну плату (інакше не їхав би). При нинішній ситуації науково-педагогічні кадри примушуються роботодавцями виконувати наукові розробки і дослідження (у багатьох випадках без оплати за виконану роботу) та публікувати одержані результати у закордонних виданнях, оплачуючи це власними коштами авторів. Виникає інше питання: „а навіщо зараз взагалі навіть розмови про [„утечку мозгов“]?“. Фактично науковці України безкоштовно працюють [на того парня (рос.)] – та навіть більше оплачувати цю „велику честь“ із заробітної плати як кажуть „бюджетника“. І ще одне модне слово – працівник „стимулюється“ через різні переважно матеріальні фактори, але у негативному сенсі – не зробиш (не сплатиш за зарубіжну публікацію) – будеш покараний, і ніяких авторських гонорарів.