Областям виділять 1 млрд для обладнання шкіл

У бюджеті на 2018 рік закладено 1 млрд гривень на створення нового освітнього простору

Областям виділять 1 млрд для обладнання шкіл

У бюджеті на 2018 рік закладено 1 млрд гривень на створення нового освітнього простору. Про це повідомила міністр освіти Лілія Гриневич під час наради з керівниками обласних управлінь освіти.

За словами міністра, ці гроші мають бути використані на обладнання для всіх перших класів в Україні, оскільки вони навчатимуться вже у Новій українській школі.

«2018 рік пройде під гаслом Нової української школи. Тому ми маємо виконати 3 завдання: підтримати та навчити вчителів, створити новий освітній простір і привести в школи сучасні технології. Щодо підготовки вчителів, взимку ми запускаємо дистанційний курс для них, зараз уже закінчуємо фінальні тренінги з підготовки тренерів, які проводитимуть очні сесій з педагогами. Дуже важливо, щоб процес навчання був злагоджено організований. Тренери, яких ми підготуємо, мають отримати майданчики в інститутах післядипломної педагогічної освіти, а також по області, аби вони могли їздити. Це буде краще – щоб не збирати всіх вчителів у центрі, а щоб тренер міг до них приїхати», – розповіла Лілія Гриневич.

Стосовно нового освітнього середовища, міністр підкреслила, що місцеві органи мають відповідально поставитись до усіх закупівель.

«Це вже підготовка до 1 вересня, роботи багато. Завдяки сприянню та розумінню з боку прем’єр-міністра Володимира Гройсмана в проекті бюджету на 2018 рік закладено 1 млрд гривень на закупівлю обладнання для перших класів по всій Україні, адже вони навчатимуться відповідно до реформи Нова українська школа. Ми не будемо здійснювати закупівлі централізовано, а передамо гроші на місця. Також ми дамо перелік необхідного обладнання. Ми вже зараз розпочинаємо роботу над цим переліком, просимо вас надати до нього пропозиції, адже усі ці матеріали є у вас в пілотних школах. Оцініть разом з вчителями, що дійсно допомагає в роботі, можливо, потрібно ще щось додати, і тоді ми зможемо оптимально отримати усе необхідне для школярів приладдя», – додала міністр.

Освіта.ua
02.11.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Smailal
Цікаво ці тренінги будуть знову платні, щоб отримати сертифікат????
нік
Для Smailal: Якщо влада така багата тоді чому не побудує новий полігон, а разом з ним військову частину у Франківській, Чернівецькій або Закарпатській областях. Підняття військової промисловості.
Коментувати
вчитель
Одна з фірм (виграла тендер) встановлювала подіум - підвищення в кабінеті. Як ви думаєте шановні - скільки це добро котувало ... цілих 20 000 грн. От і покращиться матеріальний стан школи.
Luda
Прочитала перелік обладнання. Впевнена, що навіть 20тис. ніяк не вистачить (якщо дійсно ці гроші дійдуть в сільську школу). Що робити тоді? Витрачати всі відпускні? А ціни до літа ще зростуть. Тоді й власних коштів не вистачить. А як після слів Гриневич пояснити батькам, чому не все придбали?
Марина Рубінс
Доброго дня! В перших класах необхідні плазмові телевізори, програмне забезпечення, швмдкісний інтернет, дидактичний та роздатковий матеріал для учнів. Дякую!
Максим Мирошник
Для Марина Рубінс: Краще б один комп’ютерний клас чи на планшетах - на довго вистачить і роздаткові матеріали не доведеться передруковувати - бережіть дерева!
Коментувати
serj
У нас приблизно 17,5 тис шкіл. Вважатимемо 20 тис - кількість перших класів. 1 млрд.грн./20 тис.класів=50 тис. Реально дійде до дітей 20 тис.грн на клас. І думай, мало це, чи багато. Звісно краще, ніж нічого(:
unforgiven
Для serj: В реальності таких грошей вистачить хіба що на пуфики, а підручники, мультимедійні засоби то таке...
serj
Килим для ігор на підлозі, нові стенди (дуже потрібні дітям)
ВЧИТЕЛЬ
Для serj: стендів взагалі неповинно бути, а на стіни вивішують роботи учнів.
Коментувати