Існує міф, що батьки фінансують освіту, - Гриневич

Міністр наголошує на необхідності забезпечення прозорості фінансової звітності шкіл

Існує міф, що батьки фінансують освіту, - Гриневич

Школи вже зараз зобов’язані оприлюднювати фінансову звітність щодо фінансових надходжень та витрат навчального закладу, незалежно від того, чи йдеться про державні кошти, чи про благодійні внески батьків. Про це сказала міністр освіти Лілія Гриневич під час наради з керівниками обласних управлінь освіти.

«Окрім беззаперечного факту, що закон має виконуватись, існує й інше – у суспільстві побутує міф, що батьки практично повністю фінансують освіту. Очевидно, що це не так. Прозора фінансова звітність, по-перше, допоможе нам оцінити, скільки реально коштів зараз українське суспільство вкладає у шкільну освіту і яку частку складає цей тіньовий бюджет освіти, а, по-друге, нарешті дати нашим батькам прозору картину того, на що витрачаються їхні кошти», - зазначила Гриневич.

За підсумками наради було вирішено забезпечити виконання норми закону до 1 грудня.

«Думаю, що варто, аби ви на місцевому рівні закріпили цей термін відповідним документом. Тоді протягом грудня потрібно провести моніторинг виконання закону. На жаль, у нас часто буває так, що якщо вимога закону не підкріплена певною відповідальністю – вона просто не виконується. Тому, було б правильно, якби ті заклади, які не виконають вимогу, понесли відповідальність, наприклад, керівники отримали догану», – додала міністр.

Освіта.ua
02.11.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ollesia
Це дійсно міф. Якщо би батьки оплачували все, то вони би оплачували гроші за те, що вчителі навчають учнів, купляли з кожної дисципліни підручники, профінансували на ремонт шкіл і зробили самі ремонт школи. Оце би була би платна освіта. А так її можнв назвати безоштовною. Згодна з Лілією Михайлівною повністю.
Наталия
Для Ollesia: НУ ДА КОНЕЧНО, на класс дай, на книги дай, за питание плати, на школу дай, на тетради дай(это по мимо того что покупается стандарт-пакет тетрадей)
борис
І всі Ваші "дай" разом не складуть і десяти відсотків від коштів, які витрачає держава на зарплатуя. кап. ремонти і т.д.
Коментувати
Буднік
Звіт директора школи: "Відділ освіти виділив в поточному році 100 тис. грн. благодійні внески батьків 150 тис. грн." Що ще потрібно кому доказувати? Мені як вчителю цієї школи соромно перед батьками.
борис
Для Буднік :Вам, як вчителю школи, має бути соромно, що ви економічно безграмотна людина. Спитайте у свого директора, скільки державі обходиться один учень вашої школи в рік.
Коментувати
Валя
Це не міф - це реальність Скільки можна брехати. Всі ремонти в класах роками роблять батьки. Техніку купують батьки і т д.
Наталия
Для Валя: 100% с вами согласна, вранье на каждом шагу, или же есть вариант, деньги идут в карманы а ни на школу, поэтому их некто не показывает, а мы (родители) продолжаем набивать карманы директору
Коментувати
Іван
ЖАХ! Навчальні заклади доведені до матеріального зубожіння, бо не всюди батьки здають гроші, а держава не фінансує (або ж місцева влада не дає грошей). Директор не має сам доступу до грошей. Усе треба просити в управлінні, а там - хочуть дадуть, а не хочуть - не дадуть. На жаль, у більшості сільських шкіл діти сидять на латаних стільцях за партами, завезеними ще за Радянського Союзу, а в класних приміщеннях прогнилі старі вікна, з яких дує, як на подвір’ї. В управлінні одна відповідь - ГРОШЕЙ НЕМА. І що має робити директор? Цікаво буде почитати інформацію на сайтах шкіл інформацію про використані кошти.(УПРАВЛІННЯМИ?) В одному впевнений - низький уклін тим батькам, які мають можливість фінансово підтримвати школу, - і це щастя для директора. А якщо батьки самі не мають грошей, як це буває в більшості сіл? Директор винуватий? А ми говоримо про НОВУ УКРАЇНСЬКУ ШКОЛУ (із старими проблемами). Чи це вчителі в усьому винні? (тепер так модно - в усьому звинувачувати вчителя....)
Ксенія
Бездіяльність, місцевих органів освіти, директорів, завучів, стосовно перенавантаження школярів, дуже нагадує ситуацію аварії на автодорозі.МОН, керівники місцевих органів освіти, директора, завучі з вікон своїх авто, в першому міністр - бачите, що відбулась аварія, бачите на дорозі, обочині, в кюветі постраждалих що потребують допомоги, роздивляєтесь, фотографуєте і проїжджаєте мимо. Ще, тут э цікавий момент - департаменти, управління, відділи освіти не несуть відповідальності за учнів в школі. Відповідають: 1 вчитель; 2.завуч, директор.
teacher
Для Ксенія: Скажіть, будь ласка, які Ваші пропозиції директору та завучу стосовно перевантаження дітей? Не виконувати навчальний план, замість 4 год. математики поставити в розклад 2???
Коментувати
Ксенія
У школах, уроків більше, чим дозволено санітарними нормами. Діти вони не мають можливості спати необхідних 8 годин, тому випадки різкого погіршення стану здоров’я дітей, під час уроків у школі почастішали. , Зростає кількість захворювань школярів на захворювання: кишково - шлункового тракту; зору; постави (скаліоз і т.п); серцево судинної системи; неврози. А що ще гірше - зростає дитяча агресія, збільшуються випадки самогубств. Впевнені, якщо провести аналітику - все це з’явилось і збільшується саме з моменту появи 7, 8 уроків. Все це є наслідком масового порушення встановлених санітарні норм стосовно максимального годинного навантаження на учнів ( кількості уроків). І на таке порушення, що призводить до важких наслідків, ще і витрачають державні кошти. Читайте тут написано детально https://www.facebook.com/photo.php?fbid=140224670058649&set=pcb.128651871215929&type=3&theater
Марія Михайлівна
Для Ксенія: Ось тут є навчальні плани. http://osvita.ua/legislation/Ser_osv/28761/ Міністерство встановило гранично допустиму кількість уроків. Я впевнена, що жоден навчальний план не виходить за ці рамки (просто не профінансується), які питання до шкіл? Директор. вчителі - виконавці. Звертайтеся до МОН, і не хайте школи, шановна!
Коментувати
Маруся
За несколько лет за родительские деньги окна в классах поменяли, парты новые купили, линолеум постелили, жалюзи повесили, а ВОТ ТЕПЕРЬ давайте отчитаемся, что же мы такого важного купили в ЭТОМ ГОДУ!!!
Відповідальні Батьки
Для Учитель: Що ви за фігню пишете? Кому потрібні комп’ютери, принтери?! Батьки при потребі дитині ДОДОМУ можуть купити, а для ПОТРЕБ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ питайте директора та РУО!
Учитель
Для Відповідальні Батьки: Може особисто ви й спитаєте директора, чому не задовольняються потреби школи, але більшість батьків покірно несуть гроші і так буде, але на законних підставах. І чи не здається вам, що узаконення "благодійницьких" внесків, це прихована можливість тягнути гроші з батьківських кишень?
Відповідальні Батьки
Для Вчитель: Лохи несуть, але їх кількість СТРІМКО зменшується..
Коментувати
Учитель
Звіт за витрачені кошти це цікаво, але ще більш цікавим є те, що тепер збирання коштів з батьків буде узаконено! Треба комп’ютери?, швиденько батьки скинулися, треба принтери?, теж скинулися, треба телевізор - скинулися...Красота! Зробити ремонт, придбати меблі, наочність, папір та мало, які потреби є у школі? А чому б і звіт не написати?, все законно, придбано на кошти батьків. Головне, щоб усе законно було і оформлено належним чином.
Відповідальні Батьки
Для Учитель: Що ви за фігню пишете? Кому потрібні комп’ютери, принтери?! Батьки при потребі дитині ДОДОМУ можуть купити, а для ПОТРЕБ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ питайте директора та РУО!
Коментувати
Відповідальні Батьки
КОЛИ ДИРЕКТОРИ будуть ОФІЦІЙНО інформувати Батьків про що там вони "вибивають"?!! Чи підлабузники-вчителі постійно будуть тут писати незрозуміло ЩО...
Тет-а-тет
Для Відповідальні Батьки: Тоді, коли відповідальні батьки не спатимуть на батьківських шкільних зборах, а вимагатимуть від керівника звіту про його великі зусилля по підготовці школи до навчального року. А поки-що батьків-підлабузників більше ніж тих, хто справді домагається правди і хоче змінити щось на краще.
они НЕ подхалимы.
Для Тет-а-тет: ИМ СТРАШНО
Віталій
Для Тет-а-тет: Повністю підтримую! На даний момент, переважну більшість батьків життя їх дітей у школі не цікавить. Воліють за краще тихо "відкупитись" замість обговорення проблеми чи прийняття участі в її вирішенні. Потім "з кущів" кричати, що мол побори директора і корупція. Реальний приклад: 15.08.17 р., сільська школа, 196 учнів, батьківський комітет у складі 46 осіб. На збори батьківського комітету з приводу підготовки школи до навчального року, використання благодійних внесків (таблиця із сумами, рахунки, пояснення, презентація з фотографіями, т.д.), планування роботи адміністрації і БК у 2017-2018н.р. прийшли лише 6!?? Мовчки взяли роздруківки і без жодного запитання чи пропозиції після звіту голови БК та адміністрації школи швиденько зникли із закладу. Претензії до придбаних матеріалів і напрямків їх використання почались на другий день під сільськими магазинами. Тому без адекватних батьків, що цікавляться життям своїх дітей, крайніми залишатимуться директори.
Коментувати
Тет-а-тет
Щоб не написала міністр ми у всьому вбачаємо липу і підступ. Або ми рухаємося вперед, або ми продовжуємо отруювати собі життя підозрами та недовірою. Немає ідеальних Законів, життя тече швидко і завжди щось потрібно коригувати у процесі роботи. Вирішили, що школа перестає займатися поборами з батьків- то ж і так чинимо. Має адм. школи та місцева влада займатися мат.техн. забезпеченням школи( навіщо ми її обираємо?), то нехай і займається. А туалетний папір то не проблема, можна у рюкзак покласти дитині і не робити з цього панацею. Важливо, щоб школа була осередком духовності, а не привчала змалку до данини, у якому б вигляді її не нав’язували. А якщо директор школи не може або не хоче забезпечувати навчальний процес усім необхідним нехай шукає собі іншу роботу. Інакше ми ніколи не зрушимо цього корупційного воза і постійно шукатимемо козла відпущення. Якби ми не критикували МОНУ без наших зусиль Закон не працюватиме.
сравним
Для Тет-а-тет: НАШИ зарплаты и зарплату министра и её заместителей. И кто-то, сидящий здесь, не способен пойнять, тчо с этими программами, с ЭТОЙ зарплатой (это взаимосвязанные вещи) никогда НИЧЕГО не будет. КОгда Вы и Вам подобные осознают это - страны НЕ будет. Время, оно не стоит на месте. И события меняются с бешенной скоростью. А дети уже вырости. ТЕ, которые сметут эту страну. А вот КТО будет править нашей территорией?
Тет-а-тет
Для сравним: Вами керує заздрість, а не здоровий глузд.
вот чего-чего,
Тет, а зависти нет. Когда человек осознаёт через что приходится проходить тем, кто крадёт (а сверхвысокие зарплаты это кража), поскольку дела то на ЭТИ зарплаты не выполняет, то он в ИХ окружение не прётся. Ну не надо мне и мнеподобным этого. Вопрос в другом. Те,кто получают, тем следовало бы и ОТРАБАТЫВАТЬ получаемое. Нет результативности их работы, но есть пустопорожняя болтовня. И это удручает. ПОчему?Почему подобное способно удручать, как считаете?
Коментувати
Это НЕ миф, это РЕАЛЬНОСТЬ
и довольно неприятно,что министресса никоим образом не понимает происходящее. НУ да откуда ей. И до тех пор, пока РОДИТЕЛИ основной массы детей будут финансировать ремонты, покупку тетрадей на печатной основе, мебели, аппаратуру, до тех пор будут ЧИНОВНИКИ строить дворцы, ездить по мИру,указывать что и как делать, вместо того, чтобы организовывать процесс таким образом, чтобы создавать систему да так, чтобы эта система создавала развитОе государство. Но основная масса населения этого никогда не поймёт, или не откажется делать по причине СТРАХА за своё дитя, не понимая, что таким образом оно формирует новый СТРАХ у своих детей. Закольцевалось. Не радует то, что ЭТО читают и те, кому от подобного знания ещё удобнее, поскольку зная теорию они используют это на практике((
ВЧИТЕЛЬ
Для Это НЕ миф, это РЕАЛЬНОСТЬ: Это НЕ миф, это РЕАЛЬНОСТЬ, просто міністр не в курсі ... :)
у нас царь хороший.
Для ВЧИТЕЛЬ: Это бояре плОхи. )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Коментувати
N
Я вважаю, що батьки взагалі не повинні цим займатись і це шкідливо. Інакше школа перетворюється на бізнес - проект, в якому освіта займає останнє місце
Зоряна Михайлівна
Попри те,що зараз все "ПРОЗОРРО" і кожен може побачити на що витрачаються державні кошти у даній установі(школі чи садочку), потрібно розуміти,що коштів у бюджеті закладається занадто мало .Їх вистачає на найнеобхідніше,а все решта, звичайно, купляють батьки і вчителі(говорю про себе,так як я,як вчитель купляю папір, ручки, зошити, підручники, картриджі, чорнила за свої кошти і я- мати,яка розуміє проблеми школи,здаю кошти на лінолеум, крейду, засоби для миття, та ін. для класу).Тому непотрібно виголошувати високі слова і догани директорам,які стараються зі всіх сил забезпечити школу всім необхідним,віднайти як спонсорів,так і "вибити" державні кошти для своєї школи.
Відповідальні Батьки
Для Зоряна Михайлівна: КОЛИ ДИРЕКТОРИ будуть ОФІЦІЙНО інформувати Батьків про що там вони "вибивають"?!! Чи підлабузники-вчителі постійно будуть тут писати незрозуміло ЩО...
Irina
В нашій школі адміністрація систематично звітує перед батьками за витрачені батьківські кошти, за виділені з бюджету та спонсорські. Будь-хто з батьків може ознайомитися з витратними документами.
Коментувати
unforgiven
А хто фінансує? Гриневич за рахунок своїх премій чи директорати?.. Якщо вона заявляє про фінансову прозорість, то нехай поясне, куди витрачаються кошти за звіроконкурси, які вчитель повинен збирати як данину і перераховувати на рахунки сумнівних фондів!!!
Вчителька
Щось до мене не доходить: батьки не фінансують школу і потрібно ввести прозору фінансову звітність, щоб батьки мали змогу бачити, куди йдуть їхні кошти?????
Родион
Дійсно це міф. Не освіту батьки фінансують, а бізнесові проекти навколоосвітянських бариг.
Валентина
Для Родион: якщо ми зараз подамо звіт про кошти ( опалення, зарплата, комунальні, тощо) то вийде, що благодійні внески від батьків - 0,0001%. Підтримую Гриневич в цьому питанні. Ми лише чуємо, що директори крадуть. А що можна вкрасти? Щей своє потрібно нести. А от подарунки для вчителів не підтримую і вважаю це приниженням.
Родион
Директори є різні. Як і миші. Чим може поживитись церковна миша, де навіть крихти на полу не залишають? Та я не про них. Я про жирних мишей амбарних.
Коментувати
serj
"Прозора фінансова звітність ... тіньовий бюджет освіти" в одному реченні. Ага, так зразу усе й покажуть. А покажеш - тебе ж цапом-відбувайлом зроблять
Вчитель
А де знайти оприлюднення фінансової звітності щодо державних коштів які виділяються для школи??? Наша школа має комфортні умови лише завдяки директору, яка завжди шукає спонсорів, бо якби не вони то не мали б навіть банки фарби. І їй ще догану??? А батьки якщо внесуть 20 грн. в місяць на потреби школи не збідніють. А скільки коштів витрачають вчителі, аби купити паперу, призи за конкурси, заправити прінтер. Цього ніхто не вимагає щоб оприлюднювати?
Вчитель Олександр
Для Вчитель: А на основі чого батьки повинні платити, де записано таке в законах?
Юрий
Так пусть Ваши дети в туалете пальцем подтираются, вместо туалетной бумаги.
Вчитель Олександр
Ну так чесно і скажіть- какали ми на закони, а все будем вирішувати по поняттям. Так буде чесніше
Коментувати