Новим законом заборонена атестація шкіл

Атестація закладів освіти вже не належить до повноважень відповідних органів управління

Новим законом заборонена атестація шкіл

Атестація закладів освіти вже не належить до повноважень відповідних органів управління і не існує як форма державного контролю. Про це йдеться у роз’ясненні Міністерства освіти щодо механізму реалізації окремих положень нового закону «Про освіту».

Зокрема, у міністерстві наголосили, що новим законом були внесені зміни до законів «Про дошкільну освіту», «Про загальну середню освіту» та «Про позашкільну освіту», у тому числі в частині повноважень відповідних місцевих органів управління.

«З переліку цих повноважень виключені повноваження на проведення атестації відповідних закладів освіти. Також із законів виключена атестація закладу освіти як форма державного нагляду», - зазначають у відомстві.

Таким чином, підкреслюють у Міністерстві освіти, атестація закладів освіти вже не належить до повноважень відповідних органів управління і не існує як форма державного нагляду чи інструмент забезпечення якості освіти.

«Відповідно, проведення атестації є безпідставним і правові наслідки її проведення відсутні», - наголошують у Міносвіти.

У зв’язку із зазначеним, Порядок державної атестації дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, затверджений наказом МОН № 67 буде визнаний таким, що втратив чинність.

Разом з тим, у МОН повідомили, що у системі загальної середньої освіти буде запроваджено інший плановий захід державного нагляду (контролю) - інституційний аудит, зміст та особливості проведення якого визначені статтею 45 закону України «Про освіту».

Освіта.ua
18.10.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
TamilaL
Як говориться - ті ж штани, тільки назад гудзиком. І невідомо, що краще. Від фронтальної хоч знаєш чого чекати...
Надія Скляр
Дякую! У прочитаному не знайшла функцій райвно як організації взагалі.А наше настоює на перевірці
Надія Скляр
А фронтальна перевірка шкір районним відділом освіти залишилася?
Лариса
Непогана є приказка: Не вмер Данило, так болячка задавила. Хіба можна залишити школу у спокої? На підвищену зарплату розжеруться так, що на "Зважені і щасливі" всі подадуться.
ірина
у системі загальної середньої освіти буде запроваджено інший плановий захід державного нагляду (контролю) - інституційний аудит. Ни помер Данило, а болячка задавила...
serj
Як говорить народна мудрість "Ті ж м’ячики, вид у профіль"
Павел
А ПТНЗ остаеться атестация? Или ще пока не решили что с ПТНЗ делать? Никто ничего не знает?
Капец
...ВЕСЬ МИР НАСИЛЬЯ МЫ РАЗРУШИМ ДО ОСНОВАНЬЯ А ЗАТЕМ...