ПАРЄ ухвалила рішення про освіту меншин в Україні

Парламентська асамблея РЄ за підсумками дебатів ухвалила рекомендації Україні

ПАРЄ ухвалила рішення про освіту меншин в Україні

Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила рішення з рекомендаціями Україні за підсумками термінових дебатів, яке доволі жорстко засуджує те, що Верховна Рада ухвалила закон «Про освіту», змінивши статтю 7 (про мову освіти) без консультацій з представниками національних меншин. Про це повідомляє Європейська правда.

За схвалення документа із внесеними в нього правками проголосували 82 депутати, проти – 11 та 17 утрималися.

Також Парламентська асамблея звернулася до України з проханням врахувати всі без винятку рекомендації Венеціанської комісії, а також внести відповідні зміни до закону про освіту.

Між тим, в ПАРЄ констатували, що вже зараз, до ухвалення висновку Венеціанської комісії, є «низка юридичних питань до закону».

За наслідками дебатів було схвалено більшу частину пропозицій румунських та угорських депутатів.

Зокрема, угорці та румуни виступили проти ідеї «змішаного навчання», приміром, із викладанням 60% предметів українською, а 40% - мовою меншини. Також з документа видалили всі згадки про те, що навчання «виключно мовою меншини» (без викладання частини предметів державною мовою) завдає шкоди самим дітям через зменшення їхньої конкурентності на ринку праці та ускладнення вступу до вищих навчальних закладів.

Лише з мінімальною перевагою (39 голосів «проти», 42 «за») була відхилена угорська поправка, за якою з документа хотіли викреслити посилання на право України захищати державну мову, а також про те, що мова об’єднує державу.

Так само із незначною перевагою (37 на 40 голосів) вдалося відхилити пропозицію парламентарів із Румунії та Угорщини, які прагнули виключити з документа згадку про відсутність виключно українських державних шкіл (або із навчанням виключно мовами інших меншин) у своїх державах.

Як відомо, статтю 7 закону «Про освіту» надіслано на розгляд Венеціанської комісії.

Освіта.ua
12.10.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Чернетка
Оці пустопорожні пани Співаковський із херсону та Гриневич зі Львову по дурному проштовхнули новий закон . Розтрощили спокій, замість спокійної зміни кількості годин на користь укрмови- вирішили знищить державу! Вийшло як завжди: хреново!!! Опозорились на весь світ!!
Юля
В Совете Европе раскритиковали наш закон об образовании - из-за украинизации школ нацменьшинств. Украинская делегация в ПАСЕ в ответ заявила, что дети из таких школ хуже сдают экзамены по государственному языку. Хотя, в школьном образовании есть сферы, где дела обстоят гораздо хуже, чем с украинским языком. Это дисциплины, которые открывают двери к престижным на мировом рынке специальностям: математика, физика, химия, биология. При этом власти никак не работают над устранением этих провалов. Нет статей ни в законах, ни в расходах. по каким предметам выпускники проваливали внешнее независимое оценивание сильнее, чем по украинскому языку. Украинский язык - всего 7,5% не сдавших. Математика - 16,45%. Физика - 23%. Биология - 13%. Химия - 19%.
Юля
Я не представляю, что мои дети не будут уметь грамотно писать по-русски, для меня это просто позор, как для матери. Украинский - государственный, знать его положено и это не обсуждается. Но русский - родной. Учить его - и наше законное право, и необходимость.
оля
Для Юля: В Вашем тексте 2 пунктуационные ошибки, если что....
Вал
Для оля: А если не учить русский язык. представляете сколько будет? Как подрастающее поколение в интернете общаться будет? Ведь на сельязе особо и не погоришь - на смех поднимут.
Ruslan Kuznetsov
Для Вал: Для того, щоб в соцмережах, спілкуватись українською мовою, не як селюк, потрібно вчити солов’їну не як селюк.
Коментувати