Міністр: мовна стаття закону відповідає законодавству

Міносвіти сподівається на позитивний висновок Венеційської комісії щодо мовної статті

Міністр: мовна стаття закону відповідає законодавству

Міністерство освіти сподівається на позитивний висновок Венеційської комісії щодо мовної статті закону «Про освіту». Про це, під час зустрічі головою Представництва ЄС в Україні Хюгом Мінгареллі сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

За словами міністра, питання імплементації мовної статті закону «Про освіту» узгоджуватиметься у двосторонніх перемовинах з представниками національних меншин.

«Наша позиція, що у дошкіллі та початковій школі навчання здійснюється рідною мовою, з 5 класу починає поступово збільшуватися відсоток предметів, що вивчаються українською, а у старшій школі цей відсоток має зрости до 60% предметів, які вивчаються державною мовою. Ми сподіваємось на позитивний висновок Венеційської комісії, оскільки з правової точки зору текст мовної статті Закону «Про освіту» повністю відповідає як нашому законодавству, так і нашим міжнародним зобов’язанням. В законі закладено реальні можливості для того, аби діти повноцінно володіли як державною, так і рідною мовами, у разі відмінності», - зазначила Гриневич.

Вона наголосила, що текст закону ґрунтується на європейських цінностях та визначає структуру освіти, яка узгоджується зі структурою, що функціонує у країнах ЄС.

У свою чергу, Хюг Мінгареллі підкреслив, що дуже прикро, що ситуація дійшла до рівня такого скандалу, адже загальна дискусія зараз ведеться навколо питання, яке не стосується реально важливих проблем України сьогодні.

«Ми розуміємо вашу аргументацію і готові донести цю позицію до Брюсселя», - відзначив голова Представництва ЄС в Україні Хюгом Мінгареллі.

Освіта.ua
17.10.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Батькі
Під час вступу до Університету ім. Карпенка-Карого грубо порушуються права абітурієнтів! Відкрито вимагають гроші! Режисер Ільєнко набирав у 2017р. групу, куди потрапили абітурієнти з балами 130-140. Їм дали максимальну кількість балів за твір. А відмінники взагалі не увійшли до конкурсу? З рейтингу 5 отримали 0. Всі, які подавали не по першому приоритету-90Б, за 1- 100Б для масовості. А обрані -200Б за 2 конкурсами. НЕ 180,160, а чітко 200. Як це? Більшість "студентів"-"відмінників" подавали лише 1 заяву, знаючи, що гроші допоможуть!( є підтвердженння скан) Роботи на апеляцію в університеті не дають, роботи ховають, бо не перевіряються вони зовсім (Ільєнко навіть не перевіряв більшість робіт-а навіщо!!!); секретар приймальної комісії, порушуючи права вступника, відмовляє в апеляції!!!! Як це?? Звернення до гарячої лінії нічого не дає! Чому талановиті діти не можуть вступити на режисуру? А потім результат - кількість випускників 2-3 з набраних 20! Як можуть ті хто навчався на 4-5 у школі потягнути цю важку спеціальність?...
Иван Соколов
Сие подобие министра как ведьмы в Средние века. Выход только один - на костер! Глядишь, и все "держаномовницькі забаганки" сгорят там же! со всеми их иделогами
Тетяна
Для Иван Соколов: як не соромно так говорити про мову. Хліб їсте український, а мову державну зневажаєте. Поки в Україні будуть такі люди, змін чекати марно.І якщо проти вивчення української ставлять антилайки, то про що можна взагалі говорити. Це свідчить про занепад духовності.
отже
Для Иван Соколов: Чому Ви такий злий ?
Коментувати
Тетяна
Я теж вважаю, що громадяни України зобов’язані знати державну мову, бо це "генетичний код нацїї". А інші країни повинні поважати наші закони та не використовувати мову як політичний інструмент.
Геннадий
Наглая ложь!!!!!!
математик
Для Геннадий: А в якому місці? Це Ви про що? Загально заперечити може кожен. Детальніше давайте! Чи слабО ?
Коментувати