МОН просить Мінфін погодити законопроект «Про освіту»

В освітньому відомстві наголошують на поступовому запровадженні норм проекту закону «Про освіту»

МОН просить Мінфін погодити законопроект «Про освіту»

Міністр освіти Лілія Гриневич звернулась до міністра фінансів Олександра Данилюка з проханням погодити проект закону «Про освіту», що запланований для розгляду у парламенті наступного тижня. Скан-копію відповідного листа МОН у своєму Facebook оприлюднив освітній експерт Віктор Громовий.

Лист Міністерства освіти містить обґрунтування до заперечень фінансового відомства щодо можливості фінансування законопроекту після набрання їм чинності.

Зокрема, у Міносвіти зазначають, що впровадження законопроекту буде поступовим, протягом 5 років, починаючи з 2018 року.

«Більша частина додаткових коштів, яка необхідна для реалізації норм закону, обчислених з урахуванням основних напрямків бюджетної політики України на 2018-2020 роки, схвалені Кабінетом Міністрів України – це видатки на підвищення рівня оплати праці педагогічних та науково-педагогічних працівників», - йдеться у листі МОН.

Звертаючись до Міністерства фінансів МОН пропонує здійснювати підвищення поступово, зокрема, у 2018 році – встановити посадовий оклад працівника найнижчої категорії на рівні 2 прожиткових мінімумів для працездатної особи (у 2017 році – це 1,82 прожиткового мінімуму).

З 2019 року встановити посадовий оклад працівника найнижчої категорії на рівні – 2,5 прожиткового мінімуму; у 2020 році – 3,0 прожиткового мінімуму; у 2021 році – 3,5 прожиткового мінімуму, і відповідно, у 2022 році – 4 прожиткового мінімумів.

Також, за визначенням Міносвіти, потребуватиме додаткових видатків впровадження доплати за проходження педагогічними працівниками добровільної сертифікації.

«Проте її запровадження передбачається лише з 01 вересня 2019 року та чисельність педагогічних працівників, які отримуватимуть такі виплати становитиме не більше трьох відсотків (сума близько 0,7 млрд. гривень), а у 2020 році - 5% працівників (близько 0,9 млрд. гривень)», - наголошують в освітньому відомстві.

Також у Міністерстві освіти повідомляють, що розробку інструментів добровільної сертифікації вчителів, пілотне застосування цих інструментів та підготовку сертифікаторів планується здійснити за рахунок донорських коштів.

Додаткові видатки для здійснення підвищення кваліфікації педагогічних працівників, передбачені законопроектом, у 2018 році становитимуть близько 100 млн грн, а витрати на фінансування Національного агентства кваліфікації та створення Державної служби якості освіти у 2018 році складуть близько 8 млн грн.

«З огляду на викладене та у зв'язку з поступовістю у запровадженні норм закону України «Про освіту» просимо погодити зазначений законопроект», - наголосили у Міністерстві освіти, звертаючись до Міністерства фінансів.

Як відомо, наприкінці минулого тижня у Міністерстві фінансів заявили, що проект закону «Про освіту», підготовлений до другого читання, нe може бути підтриманий фінансовим відомством, оскільки він не має фінансового забезпечення, а його ухвалення у такому вигляді буде черговим популістським кроком.

Освіта.ua
06.07.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анна
Закінчила 4 курси Економфаку ЧНУ (Фінанси та кредит). Зараз проходжу стажування в одному з найкращих банків країни. Не пожаліла, що вступила в ЧНУ:)