Грошей на шкільну реформу немає, - Мінфін

У Міністерстві фінансів назвали можливе ухвалення законопроекту «Про освіту» популістським кроком

Грошей на шкільну реформу немає, - Мінфін

Проект закону «Про освіту», підготовлений до другого читання, нe може бути підтриманий Міністерством фінансів, оскільки не має фінансового забезпечення, а його ухвалення у такому вигляді буде черговим популістським кроком. Про це йдеться у листі Мінфіну, що надісланий до Верховної Ради і Міністерства освіти і науки.

«Слід зазначити, що підготовлений до прийняття проект закону фінансово нe забезпечений і не буде реалізований з наступного року. Так, проектом Закону передбачено встановлення протягом 2018-2019 років мінімального окладу вчителя на рівні 4-х прожиткових мінімумів (в прогнозних умовах 2018 року - 7048 грн.) та мінімального окладу науково-педагогічного працівника на рівні, який перевищує 25 відсотків найнижчого посадового окладу педагогічного працівника (8810 гривень)», - наголошують у Міністерстві фінансів.

У відомстві зазначають, що на ці витрати необхідно близько 87 млрд грн протягом наступних двох років.

Також законопроект передбачає встановлення доплати до посадового окладу вчителям у розмірі 20% за добровільну сертифікацію. Якщо взяти третину працівників, то це додатково близько 5 млрд грн.

«Фінансово не забезпечено створення Національного агентства кваліфікацій, центрів сертифікації вчителів, збільшення термінів навчання молодших бакалаврів, підвищення доплат за науковий ступінь, фіксоване встановлення обсягів видатків на підвищення кваліфікації вчителів і багато іншого. На все це необхідно додатково близько 10 млрд. гривень», - зазначають у Мінфіні.

Окрім того, фіксується норма про забезпечення асигнувань на освіту в розмірі не меншому 7 відсотків валового внутрішнього продукту. Реалізація такої норми потребуватиме не менше 40 млрд грн додаткових бюджетних коштів.

Також, за визначенням фінансового відомства, окремі норми законопроекту потребують узгодження з положеннями Бюджетного кодексу, зокрема в частині джерел фінансування дошкільної освіти, профільної загальної середньої освіти, державних вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації, визначення критеріїв розподілу освітньої субвенції, розміщення закладами освіти власних надходжень на поточних та депозитних рахунках банків тощо.

«Вважаємо, що прийняття законопроекту в такому вигляді буде черговим популістським кроком. He можливо спожити те, чого немає. Лише зростаюча економіка забезпечує краще життя», - йдеться у листі Мінфіну до парламенту і МОН.

У Мінфіні також наголосили, що у разі прийняття законопроекту у запропонованій редакції його реалізацію можливо забезпечити лише шляхом скорочення більше половини педагогічних і науково-педагогічних працівників, скорочення витрат на проведення антитерористичної операції та забезпечення заходів по обороноздатності країни або суттєвим збільшенням дефіциту державного бюджету, що суперечить домовленостям з МВФ в рамках програми розширеного фінансування (EFF).

«Ураховуючи вищенаведене, проект Закону України «Про освіту», підготовлений Комітетом Верховної Ради України з питань науки і освіти до другого читання, нe може бути підтриманий Міністерством фінансів України як такий, що фінансово не забезпечений, та не відповідає вимогам Конституції України, Бюджетному кодексу України та Основним напрямам бюджетної політики на 2018-2020 роки, схваленим Кабінетом Міністрів України», - зазначили у Міністерстві фінансів.

Освіта.ua
04.07.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Траляля
І чому я не здивований? Так ми це вже проходили. Дежавю. На майбутнє країни завжди немає грошей. Є лише на суддів і прокурорів та собі в кишеню.
Бадя
Бадя... Так, знічев’я ніби зазирнув на сайт... А там те саме : злоба, втома, страх, безсилля, безвихідь, скепсис.... А ще - заздрість, невимовна, невситима заздрість до сильних світу цього., депутатів, міністрів..... (іВчителі !!! "Авангард" суспільства! )............. Бадя дякує богам, що посилають йому гідні випробування і щиро бажає кожному з вас, дорогі колєги, спробувати все-таки убити в собі раба, кріпака, ватника - словом, совдепа.. Бадя бажає кожному з вас скинути пута патерналізму й інфантилізму і побачити нарешті сонце Світу . А там, де воно - там і шлях... Усім мир! Шалом!
Інуся
Для Бадя: Ти, Бадя, вбив у собі раба, кріпака, ватника - словом, совдепа. Вбив! Скинув пута. Побачив Сонце, накінець! Що далі? Збереш третій майдан? Чи знов надінеш пута і підеш викладати? Чисто знічев,я?
Бадя
?... Причому тут майдан ?...
Коментувати
Oksana Skoraya
Повна неузгодженість дій на вищому рівні = непрофесіоналізм держслужбовців. Дивлячись на постійну "суєту суєт" в міністерських кабінетах розумієш, що там насправді повний хаос і стає страшно за наших дітей і майбутнє країни. Відчуття безвиході.
Абітурієнт 17
Дивно якось. Якщо чeсно, а на що нам гроші вистачає. Європа якби дає гроші, а вони постійно кудись пропадають.
Gost
Государственным чиновникам, судьям-прокурорам и прочим декларантам - стоит пошарить у себя в подполье и наскребти налички и драгоценностей, и отдать в пользу бюджета Украины, тогда не придется "скорочення витрат на проведення антитерористичної операції".
Сертификации нет!
Денег нет, все ушло на евровидение, отпускные министрам и нардепам, спасание приватбанка и на зарплату Балчуну - ведь он так усердно проводит реформы, что окна выпадают из поездов Одесса-Ужгород)))))))
Мирослава
Для маша: ПРОБАЧТЕ,а ХТО буде виховувати???? В нашому суспільстві,в сучасній державі,виховати "морально правильных людей, честных, порядочных" НЕ МОЖЛИВО!!!!! Виховують не слова ,а приклад!!! А що ми бачимо??? - правовий "безредел".корупцію,владу грошей.і т.д.
Читатель
Прежде сем принимать закон про освита надо принять закон про"отрубить руку за казнокрадство и нерациональное разбазаривание денег налогоплательщиков"
Бадя
Для Читатель: Ще один "російськомовний дописувач" . як не допише - так самий конструктив! Зацініть, народ!
Коментувати
Бадя
А взагалі, я так розумію, найдужче зачепив публіку на форумі мій комент про "російськомовних дописувачів", чи не так? Бо уряд ми лаємо до нескінченності. одне одного тролимо безбожно, дурниці усякі висловлюємо - то все нікого не ображає особливо... Звичайна справа... Нічого такого воєнного.... А от варто лиш трохи кацапню зачепити, або совок, або вату --- о-о-о-оот тут піднімається муляка із самого дна...
Юля
Для Бадя: Валил бы ты отсюда, откровенно позоришь профессию учителя.
Бадя
Дратує українська мова ? ПЕРСЕН заспокоїть!
Коментувати
Бадя
За мирові і прочая маніловщині. Бадя. Слухайте сюди, колабораціоністи чортові. Бадя реально працює вчителем і на відміну від багатьох із вас у рота нікому не загляда. Щодо того, чи пускати до нього дітей, чи ні - хто зна. Ті, шо пускають, досі не жалувалися. А що стосовно "агресивності", то скажу таке: У Баді - чоловіча модель поведінки. Може у школах позвикали до полупокерних мужчинок, то це не до Баді. А тому придурку, шо про "ржавий автоматік" написав скажу таке : ти, пі....., потерявся трохи. Соображай де ти є. А АДМІНИ могли б за такими пі.... і приглядати потроху... Без образ, колєги!
маша
На мой взгляд,правильное решение.Со "старыми"(молодежью теперешней) кадрами проводить реформу неразумно.Вначале воспитать новую морально правильных людей, честных, порядочных, затем расставить на управленческие должности и потом проводить реформы.
Anna
Для маша: ну да, в Украине ж все люди плохие, а в Европе и Штатах все прям высокоморальные и невероятно честные. Я вас умоляю. Вводите огромные штрафы за выкидывание мусора на тротуар, ставите людей (или камеры) которые будут за этим всем следить и получаете чистые улицы. Выгоняете из вуза за списывание и никто не списывает.
Коментувати
Olegka
Да у Данилюка чомусь ніколи грошeй нe вистачає— ні на школи, ні на лікарні, ні на стипeндіі. Просто нічого він нe хочe фінансувати. А ці гроші покладe в карман.
За мир
А ідея щодо "скорочення витрат на проведення антитерористичної операції" непогана. Можливо все ж таки краще вкладати гроші в освіту, ніж у війну?
Бадя
Для За мир: Причому баба, шо грім козу вбив? Де таких, як ти, тільки беруть, миролюбців?
За мир
Для Бадя: Шановний Бадя! Ви що справді працюєте вчителем? Та Вас до дітей і близько підпускати не можна! У Вас стільки злості і не сприйняття думок інших людей! Навчіться спочатку бути толерантним (як Ви кажете "реформуйте мозги"), а потім вже йдіть інших вчити! Це просто жах, що таких людей беруть в освіту!
Вал
Для Бадя: пара вам, батенька, ржавый автоматик за плечо и на минное поле под Донецком. Там и агрессию свою выплесните, напоследок.
Коментувати
Бадя
А за "російськомовних дописувачів" - таки й правда. Якщо по-руському пише, то хоч яку-небудь гадость, хоч найменшу, хоч найгнилішу шпилечку на адресу нашої нені - а таки, падло , вставить. Воно, мабуть, у кацапстві ото так закладено... Як казав їхній один генерал : воно не дурне, то просто розум у його такий...
Бадя
РЕФОРМУВАТИ МОЗГИ ВЧИТЕЛЯМ ! (Люсі - респект) Реформувати мозги, а багатьох вчителів - просто повиносити час зі школи, бо " старе вчить, шо мертве лічить". Люди навіть не доганяють про що мова. Реформування, зміни, оновлення - ці речі й фінансування особливого не потребують. Фінанси на реформу - це міністерству треба, щоб було шо вкрасти. Мова йде про те, що самим вчителям пора змінюватися, людьми пора відчувати себе, а не приживальцями, шо сидять ждуть надбавку до ЗП. Вилізь із цього бруду, струсни із себе попіл совдепу -і буде тобі реформа. Відчуй повітря, відчуй свою вагу - і буде тобі працюватися легко і з піснею. Я спробував. Дорого. Дуже дорого, але вставляє не згірш від класного бухла. Я - Бадя. м Дніпро. вчитель
Татьяна Кобзарева
Для Бадя: Я вчитель! Я за нову школу! Але Ви не праві! Усе тримається на вчителях у школі, а на старій совдеповський матчасті, яку треба увесь час латати. А це частіше як раз впало на вчителів совдеповського гортування. Молоді не витримують ні режиму роботи, ні нагороди за свою працю. Коли Ви вчитель, то маєте уяву про вимоги до вчителя. У порівнянні зі своїм досвідом за роки роботи вчителем скажу: совдеповський режим був на виживання у школі вчителем, а зараз виживання у суспільстві (соціальне, побутове тощо).
Anna
Для Бадя: это конечно круто, только кто кроме пенсионеров согласится работать за такие деньги?
Бадя
Горе, дівчатка, не в тім, шо ви совдепівського гарту, чи ще якого... Горе в тім, що ви вже змінитися і не можете, і не здатні, і не хочете, і сил у вас нема. Молодь приходить до школи - ви і її втикаєте у це саме болото. А щодо кадрів - святе місце пустим не буває... Ніколи й ніде. Не варто демонізувати пенсів...
Коментувати
совесть
Ну як так керують в ОАЕ, що для дітей цієї країни працює школа щастя?
Pasufik
Для совесть: Вони мають купу дармової нафти і відрубують праву руку за крадіжку.
совесть
Для Pasufik: Так і у нас завжди був свій газ, ДАРМОВИЙ! Зараз вже про це й не згадують, бо скоро підпишемо контракт на постачання газу з Марса, "найдешевшого" газу в світі... Невже всі, кого ми так БОЛІСНО вибираємо, з двома лівими руками?
Бадя
чортійшо...Таке ото... пише, аби писать... Говорило-плакало-какало-балакало...
Коментувати
Бен
Предлагаю ввести 3% налог на прибыль всех граждан старше 35 лет, а полученные деньги пускать на реформу образования. Все же взрослые люди и должны понимать, что образованная молодежь - наше будущее.
Тетяна
Для Бен: так, але тоді це не державна школа буде.... А я за!
Коментувати
Накипелов
Грошей на освіту немає, зате на премії (працівникам міністерств, НАєБУ, НАєЗК) вистачає.
Тётя Мотя
А кто-то надеялся??? Этого следовало ожидать! Ха-Ха...(((
Люся
я хочу вам сказати, що вони (вчителі) із загальної маси 30% свої гроші відпрацювують, а інші 70 - просто ходять до школи. Одні - бо дома скучно, інші -наряди показать, інші - досидіть до пенсії, другі- бо на пенсії і буду робить, бо у Валька чи Клавка робила, а я не. Тому і виходить, що на наших дітей все це виливається. А освіту реформувати не потрібно. З нею і так все було гаразд. Треба реформувати мозги вчителям.
Виталий
Для Люся: Я так думаю вы раньше работали в школе и у вас что то не склеилось. Или вы обиженный родитель ребенка. Откуда такое отношение к учителям? Я думаю учителя - это не самые богатые люди у нас. 15 лет назад закончил школу и до сих пор уважаю всех своих учителей.
Тетяна
Дякую, Віталію! Це вірна позиція.
Anna
Для Люся: ну если так посмотреть, то уровень зарплаты такой что вот как раз для просто ходить. Посмотрите сколько стоит няня на час которая будет просто сидеть с одним вашим ребенком и посчитайте сколько получает учитель за час, следя за 30 детьми. И вы поймете что спасибо за то что учителя вообще ходят на работу.
Коментувати