У 2017 році на опорні школи витратять 800 млн

В освітній субвенції на 2017 рік закладено кошти на шкільні автобуси та обладнання кабінетів

У 2017 році на опорні школи витратять 800 млн

Школа як центр громади є основою успішної децентралізації, а уряд сприятиме розвитку опорних шкіл та допомагатиме об’єднаним територіальним громадам розвивати якісну освіту. Про це сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич на відкритті конференції "Україна на шляху децентралізації освіти".

Вона наголосила, що в освітній субвенції на 2017 рік закладено 200 млн грн на автобуси для опорних шкіл, 300 млн грн для навчальних закладів об’єднаних територіальних громад та ще додатково 300 млн грн на обладнання кабінетів для вивчення природничих наук в опорних школах.

"Ми хочемо спонукати об’єднані територіальні громади розвивати успішну освіту. Нам потрібна школа побудована на партнерстві між батьками, учителями та дітьми. І головне – школа має стати центром громади", - додала Гриневич.

За словами віце-прем’єр-міністра Геннадія Зубка, процес йде складно, але вже зараз створення опорних шкіл поступово стає ініціативою, джерелом якої є громади.

Він підкреслив, що дуже важливо, щоб цей процес набирав сили і громади реально використовували свої можливості, які створюються для них.

Освіта.ua
15.11.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Накипелов
В сусідній Росії списали, к херам собачим, все обладнання фізичних та хімічних кабінетів та завезли сучасне. А в Україні на зміні вивісок все залишилося... Це перемога? Навряд чи...
карина
А у нас все робиться не так ,як у людей. Повідкривали у селах середні школи ,а тепер не можуть понизити ступінь навчального закладу. Через кожні 5 км середній заклад і у кожному навчається по 7 учнів у кращому випадку 15 учнів .Це просто жах...
Ліля
Для карина: Де Ви бачили такі навчальні заклади? Адреси, будь-ласки, чи аби щось бовкнути!
Вчитель
У нашому районі є школи де 23, 35, 15 учнів. Заробітна плата вчителів така сама.
Коментувати
Вчитель
Мені цікаво, як вибирали опорні школи. Діти з сіл їздять до нас. У нас смт., а школу зробили в селі за 15км. Туди як ніхто не їздив, так і не їде. Гроші вкладають, а для кого. У нас прилади, карти 60-х років. Все купляємо за свої гроші: ремонтуємо комп’ютери, роздруковуємо матеріали, заправляємо катриджи і слухаємо про побори в школах. Цікаво, як МОН обирало школи, кого слухали знову відділ освіти!!!!
kse_na
Для Вчитель: Я працюю в опорній школі. Відділ освіти не мав ніякого відношення до відбору школи. Можна сказати, що вони навіть проти того, щоб наш заклад був опорним.
Коментувати