МОН пропонує оцінювати дітей з 3-го класу

У законопроекті "Про освіту" буде прописана норма, згідно з якою оцінювання буде розпочинатись у 3-му класі

МОН пропонує оцінювати дітей з 3-го класу

У новому проекті закону "Про освіту" буде прописана структура початкової школи, згідно з якою оцінювання учнів буде розпочинатись у 3-му класі. Про це під час проведення освітньої дискусії, що відбулась у рамках фестивалю управлінської майстерності "Kyiv EdFest", повідомив заступник міністра освіти Павло Хобзей.

За його словами, початкова школа матиме два цикли: перший – це 1-й та 2-й клас, де навчання буде наближене до дошкільної освіти, не матиме системи оцінювання і домашніх завдань. Другий цикл це 3-й та 4-й клас, де навчання передбачатиме оцінювання учня.

"Дитина повинна йти до школи з радістю та зацікавленістю у навчанні", – підкреслив заступник міністра.

Також Хобзей зазначив, що батьки цікавляться саме початковою школою, оскільки це старт у навчальному процесі дитини.

Саме тому, за словами заступника міністра, необхідно враховувати дві важливі речі: підготовку вчителя та зміст навчальних програм.

"Для того, щоб відбулися зміни, і щоб суспільство повірило, що ми дійсно будуємо нову школу – треба стартувати у вересні 2018 року із змінами у двох найважливіших для батьків освітніх сферах: початковій і профільній старшій школі", - зауважив Павло Хобзей.

Освіта.ua
22.03.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
для Регины
Развитие, так развитие. Оценки чем же мешают РАЗВИТИЮ? Оценка всего лишь ПОКАЗАТЕЛЬ ЗНАНИЯ. Илы Вы ратуете за деток мажористых, родители которых сами учились отвратительно, но их умение воровать-махлевать-жульничать привело к тому, что этот период "бери, пока возможно" они стали при деньжищах? А деток развивать - это ж разум следует иметь. В семье.
Регіна
Що за хрєнь? Вибачте, але це вже просто жесть. ДІТЕЙ ЛЯКАЮТЬ з початкової школи!!! Як тут можна вижити? Я б не хотіла, щоб мої діти були залякані ДПА з 3-го класу. Важлива не оцінка, а розвиток дитини. Це все "оцінювання" пригнічує й взагалі відвертає бажання вчитись, бо це "треба" і це "страшно, але треба". Роблять аби щось робити, чесне слово!
Валентина Кодола
Скажу просто: це дурдом, а не МО! ! Або не цікавитись такими "нововведеннями" взагалі, бо дурно стає, або треба щось робити....
Наталья
Таке враження, що наші чиновники від освіти взагалі не цікавляться думкою тих, хто, на відміну від них, має до школи безпосереднє відношення. Всі вчителі благають "РОЗВАНТАЖТЕ ДІТЕЙ - СПРОСТІТЬ ПРОГРАМИ, ЗРОБІТЬ ДОСТУПНИМИ ПІДРУЧНИКИ!!!! ОЦІНЮВАТИ ДІТЕЙ ТРЕБА!!!ПРИВЧАТИ ЇХ ДО РОБОТИ ТРЕБА, А НЕ ГРАТИСЯ З НИМИ ВСЮ ПОЧАТКОВУ ШКОЛУ..." А наше МОН слухає це все і, ніби навмисне, робить навпаки. Невільно починаєш думати про якусь таємну змову проти України та українців...
Олена
Для Наталья: Я теж вчитель у школі, довго працювала саме в початкових класах і скажу вам так: діти молодших класів можуть добре вчитися і без оцінювання. У цьому віці ще присутня висока природна мотивованість дитини до отримання знань, до активного навчання. Я б так чоб їх і в третьому класі не оцінювати і навіть не задавати цих нудних щоденних домашніх завдань, бо той хто хоче вчитись, той буде вчитись завжди без кнута та пряника, а та дитина, яка не налаштована на отримання знань, виж самі знаєте, ніякі двійки її не спасуть. Потрібно що? Правильно, піднімати її внутрішню вмотивованість до навчання. Як це зробити? Це вже інше питання, але оцінки тут не допоможуть.
Коментувати
Школа Спеціалізована
Оцінювати потрібно, діти хочуть бачити свою "заробітну плату". Я читаю інформатику і у мене у третьому класі вербальне оцінювання, а на уроках учні просять поставити оцінку, вони хочуть вирізнятися, оцінка є гарним механізмом мотивації, якщо ми нею будемо не карати, а міряти об’єм набутих знань.
завас
Для Школа Спеціалізована: "... оцінка є гарним механізмом мотивації, якщо ми нею будемо не карати, а міряти об’єм набутих знань." Абсолютно верно считаете, но если руководителям школ не хватает ума к этому прийти, выразить свое мнение, обратившись "наверх", то МОН в потемках принимает решения. Кому нужны такие менеджеры-директора и их замы-дремучие?
Коментувати
Людмила Архипова
Дякую за підтримку, колего Мирославо! Я хотіла б ще підняти питання заміни уроків. Хай краще діти гуляють, ніж наприклад, учитель фізики і астрономії прийде у 5 клас на природознавство. У нього немає відповідного диплому!!! У 5 класі 75% матеріалу- -це фізика і астрономія! На фізиці: рівняння, функції, проекції, теореми синусів, косинусів і т.д., а на заміну відсутнього вчителя - "боже, збав..." - не спеціаліст. Економія грошей??? Кому??? З якою метою??? Легше знайти крайнього: в усьому винен вчитель!!! Боляче за дітей, за батьків, за державу!!! Де ж беруться розумні, якщо їх навчали некваліфіковані вчителі?????????????????????????????
Ирина
Для Людмила Архипова: разве физика в 5 ом?
Ігор Лікарчук - геноцид дитячого населення.
Та ні, "прирюдознавство". Тільки половина тем - тупо астрономія 11 клас.
горе
Для Ирина:Что тут непонятно для вас от Людмлы:"... учитель фізики і астрономії прийде у 5 клас на природознавство..."? Объясняю, что на ЗАМЕНЫ уроков посылают кого попало, а речь идет - не качественных заменах. Даже библиотекаря или препод. по ТБ с 10 классами, провел или нет, а оплата идет
Коментувати
WTF
Оцінювати треба. Не потрібно боятися ставити низькі бали, якщо учень показує відповідний рівень знань і не бажає його підвищити. Всі оцінки позитивні. Учитель несе відповідальність лише за організацію навчально-виховного процесу. За результат відповідають учні і міністерство освіти (програми, підручники, матеріально-технічне забезпечення).
Леонідович
Для WTF: НЕМАЄ результатів, програми ПЕРЕГРУЖЕНІ, підручників НЕМА, НЕЯКІСНІ, АБО МАЛО, матеріально-технічного забезпечення НЕМАЄ, бажання вчитись НЕМАЄ, мотивацій НЕМАЄ. Як організувати навчальний процес без підручників, бажання і мотивації?
Коментувати
WTF
Оцінка - це лише показник реальних знань учня, що дає змогу вчителеві, аналізувати і контролювати навчально-виховний процес, обирати підходи, форми і методи навчання. А все інше (в т.ч., оцінка = результат, ДПА = ЗНО) - спекуляція міністерства освіти...
Людмила Архипова
Для WTF: Підтримую!!!
можливо
Для WTF: вот только непонятно "(в т.ч., оцінка = результат, ДПА = ЗНО) - спекуляція міністерства освіти..." Соотношение школьной оценки с оцениванием ЗНО, при нормальном подходе сдающего (выспался, не загулял вечером...) должно быть с разницей в 1-2 балла. Тогда да, огда учитель НЕ врал ученику
Капита́н Аме́рика
Для можливо: а якщо варіанти відповіді типу "люди розумніші за мурах", то вчитель теж винний, що не навчив читати думки (того придурка) автора тестів ЗНО?
Коментувати
Мирослава
Підтримую Людмилу Архипову!!!! Працівники МОНу ,подивіться правді в очі.По закінченню початкової школи ,діти не готові опановувати програму в есередній школі.Техніка читання не задовільна .В кожному слові помилка. Як вивчити історію 5-6 сторінок (6 клас) 8-10 стор. (7 клас)???? Так само фізика ,хімія .На 1/2 не помножать. Це все правда!!.А виною всьому, в першу чергу ,є ПРОГРАМИ .Не має системи.1 урок на геометричні фігури в одному класі ,через рік в іншому , коли вже забули те що вчили.
можливо
Для Мирослава: так они ж там прохфесори. Тупо не соображають, що дитячий мозок НЕ здатний пам*ятати інформацію РІК. Ну куди від таких "науковців" дітися. Пройшло років 5, передивилися тупі програми, змінили.Ні, як вівці - тупо пхають усіх далі.
Мирослава
Саме "обідне" те що всі у всьому звинувачують вчителів: ледарі.непрофесійні.і т.п.А причина низького рівня знань-СКЛАДНА ПРОГРАМА!!! Яб дуже хотіла б
Мирослава
Я б дуже хотіла б щоб хтось з чиновників (в якості експеримента) попробував вивчити уроки у 7 класі. історію,біологію .фізику ...Діти не можуть засвоїти той об’єм інформації.А ЯКІСТЬ ПІДРУЧНИКІВ???Кожен підручник з історії гірший за попередній!(за деяким виключенням)За кожними змінами йде ТУПЕ ЗАРОБЛЯННЯ ГРОШЕЙ! Вже дописалися до того ,що сам не можеш зрозуміти,що,до чого.А ВИНОВАТА ШКОЛА!ДІТИ! ДЕ Академія педнаук?ДЕ науковці? ХТО ДАРМОЇДИ???
Коментувати
Людмила Архипова
Дитячий садок - є дитячий садок! А школа - це школа! У 1 класі оцінювання дитини за урок можливе словами: "Молодець!", "Постарайся на наступний раз краще написати!" і т.д. Що будуть бачити батьки у наступних класах? Подивіться на програми середньої школи...Діти приходять з молодшої школи і до навчання у середній школі не готові!!! Множення на 10 без калькулятора - це проблема!!! А у 7 класі на фізиці потрібно перетворити кубічні см у кубічні метри!!! А це рівносильно науковій дисертації чи життю в іншій цивілізації!!! Спочатку граємося - тьоті хороші, а потім - бац...монстри!!! Ось до чого прийдемо! Гуманізація освіти призвела до гуманітаризації. Це вже стало очевидним! Технічні вузи задихаються і жахаються від рівня знань ... А що буде далі???...
уже не сільський директор, слава Богу
Для Людмила Архипова: Ми вже догралися. Мої п*ятикласники читати не вміють, ті що мали 9-11 балів у початковій школі сьогодні отримують 6-7. Їх не оцінювали 1,5 року, почали з ІІ семестру 2 класу. Гралися в школи, а зараз вони пихтять на мові і літературі, я не кажу про математику. А далі фізика і хімія. Та тисячу разів говоріть батькам, що з дитиною вдома читати, писати, рахувати - вони не розуміють цього, поки не бачать оцінки, причому реальної.Так, добрі тьоті початкової школи понаставляли оцінок, а злі й безсердечні у середній вимагають знань. Так ще ж і оцінок хороших не ставлять. Я думала, це тільки проблема нашої школи....
Коментувати
Михайло Чиж
Якщо в першому та другому класах початкової школи відмінити оцінювання, то чому ми називаємо ці класи школою? Це старша і "страшіша" група дитячого садка! І не потрібно нічого "наближати до дошкільної освіти". Адже "школа" передбачає оцінювання знань і вмінь за певною "шкалою". А аргумент, що "Дитина повинна йти до школи з радістю..." такий собі.... Ми всі не раз були свідками, коли мама волоком тягне свою дитину, що впирається з усіх сил, до садка. В садку їй що, погані оцінки ставили? На моє переконання, радість відвідування навчального закладу (садка чи школи) не завжди залежить від наявності чи відсутності оцінювання в цьому закладі.... А в школі оцінювати потрібно з першого класу, і домашні завдання задавати і перевіряти з першого класу.
Людмила Архипова
Для Михайло Чиж: Я ставлю12!!!
олена
Абсолютно підтримую - школа - це і оцінки, і домашні завдання, і виховання відповідальності у дитини. Тільки по-доброму, весело. Тоді і до школи йтимуть радісно. І неодмінно програми спростити ...
Олена
Для Михайло Чиж: А я ставлю: ЖЕСТЬ!!!
Коментувати
уже не сільський директор, слава Богу
А давайте не будемо оцінювати всі 11 років! А що, після школи - зразу на ЗНО. І учителям полегшення: відговорив 45 хвилин, переконав себе в тому, що навчив - і задоволений пішов додому. Успішність 100% Якість знань - 100%. Всі в шоколаді. Батьки не нервують ( не дай, Боже), учні задоволені (їм знань не потрібно ні з оцінками, ні без них). У школу ходять, як на дискотеку чи на вечірку за сонця. Ну і що, що у вузі вчитися не будуть - кому сьогодні потрібні ті липові дипломи? На ферми у Австралію чи на будівництво у Польшу?. Ото за 11 років дитина набереться при батьках здоров*я - і "в дорогу далеку ти мене на зорі проводжала..." Аж самій гірко від такого сарказму!
Марина
Для уже не сільський директор, слава Богу: Оце правда! Мотивувати молодшого школяра ще можна- не оцінкою так сонечком, зайчиком чи квіточкою. Вчителі молодших класів якось вийдуть з положення. А як зацікавити старшокласників, які розуміють, що всю програму осилити не в змозі. Четвірку і так отримають. І навіщо гробити здоров’я? Закордонним пенсіонерам все одно , хто за ними доглядає- відмінник чи двійочник. А 1200 євро на місяць це дуже велика мотивація.
Олена
Для уже не сільський директор, слава Бо: Ну чому люди так люблять все закрутити, завернути, напустити страху: "а може... а давайте... всі 11 років!" А потім ми ображаємось на бабусь, що сидять перед нашими під’їздами, які люблять все перекрутити, а самі..? Сказано ж чітко:"відмінити оцінювання в 1-х, 2-х класах". Все, кінець цитати!
Коментувати
Марина
Пора нарешті оцінити гідно роботу МОНУ. Складаєтся враження, що вони взагалі в школі не вчились. Учням 7-х і 4-х класів так і не видали всі підручники. Але зошити з друкованою основою, які нікому не потрібні постійно нав’язують. І спробуй не здай гроші!!!!!!! От хтось собі кишені набиває. І цей бізнес хтось " кришує". А всі реформи починайте , нарешті, з себе- ідіть ГЕТЬ з МОНУ і дайте місце тим, хто знає як працювати з дітьми. І не ображайте вчителів!!!!! Бо завдяки вашим реформам вони втікають не тільки зі школи, але й з краіни мусять виіжджати, щоб сім’і своі прогодувати.
Завуч
Учнів необхідно оцінювати ще з ІІ семестру 1-го класу!!! Якщо треба - не полінуйтесь, шановні працівники МОНУ, внесіть зміни в критерії оцінювання, але в жодному разі не можна відміняти оцінки зовсім !!!
Мама-вчителька
Для Завуч: підтримую на всі 300%.Оцінювати і тільки так!!!Якщо ми хочемо,щоб дитина була успішною в житті,ми повинні навчити її наполегливості .Життя -це перш за все обов’язок.І приходиться робити не те ,що хочеш,що цікаво ,а те що потрібно.Хіба хочеш? Треба! Мусиш! Аде потрібно годувати сім’ю.
Нда
вас, учителько, треба гнати зі школи мітлою!Якщо у вчителя немає іншої мотивації як оцінка, не варто навчати дітей. Будьте просто мамою, якщо вийде звичайно!Мамо, знайте! життя це не обов’язок, діти не просяться на світ, вони вам нічого не повинні.
Леонідович
Для Мама-вчителька: Оцінка - це джерело зависті і гордості. Якщо мета роботи в школі - годувати сім’ю? В такому випадку змініть професію, то і сім’я буде ситіша, і користі буде більше.
Коментувати
Поділіться досвідом
Цікаво, як вчителі, які проти оцінок у школі, дізнаЮться, що вони НАВЧИЛИ когось? Як учні і батьки про це дізнаються? Які критерії? Які ознаки? Як вчителі навчили дітей вчитися і звідки вони знають, що учні вміють це робити?
Леонідович
Для Поділіться досвідом: Проти поточних оцінок, які сталять ті хто й навчає. Результат має перевірятись іншими людьми. Достатньо 1-2 підсумкових котрольних з предмета на рік які проводяться незалежно від того хто навчав. Такі критерії будуть об’єктивніші ніж це що є.
Ага
Для Поділіться досвідом: То есть я, по Вашему, ставлю ребенку оценку, а потом смотрю на нее и понимаю, чему я этого ребенка научила? Речь идет об отмене оценивания, а не об отмене контроля. Я бы с удовольствием не ставила бы оценки класса так до 9. Понимаю, что это невозможно, т. к. оценка для детей и родителей это как сахарок для пуделя, а мотивации здесь нет никакой.
можливо
Для Леонідович: ДА, контрольные работы ДОЛЖНЫ оцениваться.Регулярно.Дабы УЧЕНИК и ЕГО РОДИТЕЛИ, даже те, которые НЕ следят за своим ребёнком, ну а тем, которые следят, и подавно, ЗНАЛИ о необходимости подтянуть, или жить спокойно дальше.И ещё - МЫ НЕ В РАЗВИТОЙ стране.И если Ваша семья,по счастливой случайности(в нужном месте в нужное время)+стремлении вырваься из собственной среды рождения,оказалась в ситуации неплохого развития во всех отношениях, то включите мозг и посмотрите вокруг.Жизь в этой НИЩЕЙ стране не даёт возможности опустить образование с горы вниз путём отмены ЗНАНИЯ О РЕЗУЛЬТАТАХ работы. И начинать это необходимо с того времени, когда дети НАЧИНАЮТ ПИСАТЬ в тетрадях. Не читают, не считают - ПИШУТ.
Коментувати
Діти варті того, щоб ми змінювалися на краще!
Оцінка - це найлегший інструмент мотивації для вчителів, які лінуються або не вміють застосовувати інші підходи. Шкоди від оцінок більше, ніж переваг. Діти - це не ведмеді в цирку, які за шматок цукру чи удар палицею мають бездоганно виконати програму дресирувальника. Наше покликання не оцінювати, а навчити діток вчитися, виробити потребу особистості у постійному розвитку впродовж всього життя та ще й з користю та задоволення для себе та інших. Гадаю, що педагоги не почали б працювати краще чи гірше, якби їм за кожний проведений урок ставили б оцінки.
Андрей Козак
Прикиньте, педагогов оценивают, присваивают всякие категории и тому подобное.
учитель
Да, так и детей надо раз в пять лет аттестовать, причём не тому, кто сам их учил. Тогда и 90 % конфликтов в школе просто исчезнет. Результат труда и детей, и учителей будет реальный и объективный.
именно
Для учитель: да ведь НЕ согласятся, поскольку "ребёнок на контрольной работе нервничает. Надо ему "помочь"-позволить пользоваться шпаргалками ОТКРЫТО и громко."А потом учитель поставит оценку в зависимости от того, как сильно старался ребёнок.Более глупых идей не встречалось.Это один соображает быстро и качественно, а посему досчитывать не стремится, так ему 3, а другой еле-еле читать умеет, но старааааается, в глаза учителю заискивающе заглядывает(не путать с прямым рассматриванием реакции учителя по выражению взгляда) - этому 10. Ведь как старается...
Коментувати
Мама-вчителька
Дитина повинна йти до школи з зацікавленістю у навчанні. А оцінка якраз і підвищує зацікавленість.Вона виконує стимулюючу,виховну функцію.Син -другокласник став краще старатись,коли почали оцінювати,З’явилася мотивація-оцінка! А якщо два роки гратися ,то як , виконувати програму ,передбачену держстандартом у 3-4 класі?Потім у 5 класі 1 семестр не оцінювати,А тоді питаємо за якість знань,і виноватий вчитель- не навчив.А діти,батьки повинні розуміти ,що навчання це тяжка праця.І ніде не легко.І щоб чогось досягти потрібно постаратися,прикласти зусилля.
Татьяна Воронцова
Для Мама-вчителька: переконана, що оцінка - це псевдомотивація. Дитина має вчитися тому, що їй цікаво, а оцінка знищує пізнавальну мотивацію, бо амбіція завжди превалює над інтересом. Один психолог провів цікавий експеримент. Він прийшов в клас і запропонував дітям вибрати кольорові олівці чи фломастери для малювання. Діти швидко розібрали фломастери, залишивши олівці на столі. Наступного дня психолог знову запропонував дітям обрати олівці чи фломастери, але за вибір фломастерів пообіцяв невеличкий подарунок-наклейку чи календарик. Наступні кілька днів він продовжував давати подарунки за фломастери, та одного разу, прийшовши до класу, психолог сказав, що подарунки, на жаль, скінчилися. "У-у-у!" - розчаровано прогуліли учні і... Розібрали олівці.
Леонідович
В одного діда під вікном діти грали м’ячем, цілий день шуміли. На 1 день дід вийшов насварився, попросив цього не робити. На 2 день діти шуміли як і раніше. Дід вийшов, подякував, що його повеселили, дав по 5 грн, попросив, щоб приходили завтра. Діти прийшли, грали, шуміли. По закінченні дід дав по 2 грн. На наступний день по 25 коп. Потім діти не приходили, бо 25к. це дуже мало. Те саме з навчанням. Спочатку коли навчаються на 10-12 балів, це заохочує, а коли діти переходять в середні класи і не можуть витянути на 10-12, та ще й розуміють, що оцінка, це ніщо, то пропадає вся охота навчатися. Навчання потрібне для пізнання, а не для оцінки. Гляньте на очі 1 класників, в них жага знань. А школа своїми оцінками її відбиває.
читайте больше психологов и применяйте НА СОБСТВЕННЫХ детях,
Для Татьяна Воронцова: проверьте результат после15 лет применения и расскажите людям.А пока... Нечего чушь городить. Что касаему детского интереса.Вы либо вообще ничего НЕ знаете, либо не думаете.Ребёнок не машина и ему НЕ может быть интересно всегда.Далее - во взрослой жизни не всем интересна их деятельнось. Не думаю, что дворнику аж так интересно прибирать, или ассенизатору, или девочкам-мальчикам НА БАЗАРЕ,или менеджерам по продаже чужестранного тряпья.ЧТО вы собираетесь иметь на выходе? Толпу несостоявшихся лидеров, которые НИЧЕГО не умеют? Тогда двигайте дальше
Коментувати
1
Нешановні монівці! Ви й так щодня дуже багато робите для того, щоб знищити освіту і ще більше пригнобити вчителя! Коли ж ви зупинитеся?! Коли у вас закінчаться безглузді, дебільні ідеї?!
А как же аттестация?
Раньше в МОНУ заявляли, что оценивать работу учителя при аттестации будут по результатам учеников. Забыли или передумали? Или начальную школу это не касается?