Законопроект про освіту доопрацює комітет ВР

Раді запропонували відправити законопроект «Про освіту» на повторне перше читання у профільному комітеті

Законопроект про освіту доопрацює комітет ВР

Парламентський Комітет з питань науки і освіти запропонував Верховній Раді відправити законопроект «Про освіту» на повторне перше читання у профільний комітет парламенту. Відповідне рішення було ухвалено членами комітету по завершенні розширеного засідання, в ході якого було обговорено законопроект «Про освіту».

За словами голови комітету Лілії Гриневич, у комітету був вибір знову відправити законопроект до Міністерства освіти, але це було б вже непродуктивним шляхом.

«Наша мета не в тому, щоб сказати, що ми винесли на розгляд Верховної Ради законопроект про освіту, який провалився, або який не буде потім працювати, або який буде абсолютно не сприйнятий суспільством. Наша мета стратегічна – законопроект на наступні два десятиріччя, хоча б. Тому давайте будемо працювати», - зазначила Лілія Гриневич, підсумовуючи підсумки розширеного засідання комітету.

Вона також зазначила, що завдяки обговоренню законопроекту кристалізуються все більш сформульовані ефективні пропозиції, що покращують якість закону.

«Я хочу скористатися нагодою і подякувати  Міністерству освіти і науки, Національній академії педагогічних наук України, нашим експертам громадського сектору, батькам, подякувати всім тим громадським організаціям, які активно долучилися до пропозицій», - наголосила голова Комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич.

Як відомо, за підсумками першого розширеного засідання Комітету ВР з питань науки і освіти, що відбулось 25 листопада, законопроект «Про освіту», було відправлено на доопрацювання до Міністерства освіти і науки. Наприкінці грудня, доопрацьований міністерством законопроект було повторно направлено до парламенту.

Освіта.ua
28.01.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
змініть заголовок
Законопроект про освіту буде "допилювати" комітет некомпетентих депутатів
mnvk
не зовсім зрозуміло як будуть навчатися учні у професійній школі. Закон вводить обовязкову повну загальну і професійну освіту для тих, хто не зможе навчатися в академічній школі. Держава витратить багато коштів для навчання таких учнів, але чи будуть учні працювати за професією, яку здобули у ПТНЗ. Чому не звертаємося до досвіду розвинутих країн, які в старшій школі забезпечують учням право вибору: учні пробують себе у різних видах діяльності і обирають свій обдуманий шлях. Хто небудь робив економічне обгрунтування таких змін? Три роки учень навчатиметься поза домівкою, родиною. До найближчого ПТУ від нас 100 км. Чи відправлять батьки пятьнадцятирічних учнів? Хто зробить за них усвідомлений вибір професії? В проекті закону жодного слово про профорієнтацію. Чи зможуть нинішні ПТУ прийняти збільшену кількість учнів?
Zinger
Для mnvk: Згоден з Вашими зауваженнями, правильні і виваженя,може їх врахують у ВР.
Коментувати