Відтепер директорів шкіл обиратимуть за конкурсом

Уряд ухвалив постанову про порядок призначення керівників загальноосвітніх навчальних закладів

Відтепер директорів шкіл обиратимуть за конкурсом

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про порядок призначення керівників загальноосвітніх навчальних закладів державної форми власності за результатами конкурсного відбору.

У ході засідання уряду прем’єр-міністр Арсеній Яценюк підкреслив, що відповідно до постанови директори будуть обиратися не за вказівкою керівника області чи району, а конкурсною комісією, яка складатиметься з фахівців, представників громадськості, батьківських комітетів та навіть учнів.

Прем’єр нагадав, що на відкритих конкурсах уже були обрані 22 директори київських шкіл. Відповідний експеримент запроваджується зараз у місті Чернівці.

"Зараз ми розповсюджуємо процедуру публічного і прозорого обрання директорів шкіл на всю Україну", - сказав Яценюк.

Він також зазначив, органи місцевого самоврядування відповідно до постанови Кабінету Міністрів України повинні прийняти відповідні рішення про обрання директорів шкіл.

Нова якість української освіти, підкреслив він, буде "з новою якістю директорів шкіл, в яких світяться очі, в яких є бажання змінювати систему освіти, які отримають додаткові повноваження і автономію щодо управління кожною школою разом зі своїм педагогічним колективом, батьківським комітетом і учнями, які навчаються в цій школі".

Освіта.ua
13.10.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Макс
Давно пора обирати директорів школи на конкурсній основі.Голосування потрібно зробити незалежне закрите для працівників школи.
vladko
мрія про побудову комунізму в окремо взятій країні(галузі)жива! як ми звикли до халяви
Лена(Луганщина)
Конкурси по призначенню директора- одна формальність. Члени комісії виконуватимуть вказівки заврайоно. Все щоб не витівали директори, прикривають завідуючі
Одесситка
Все эти выборы и конкурсы просто для "галочки", чтобы общество не закипало. Вот, прошли "выборы" ректора ОНУ И.И.Мечникова, и что поменялось? Снова-здорово какой-то Коваль набрал больше 80%)) и при этом других претендентов не было)) Внеконкурентный Коваль! Слава Богу, что я уже отучилась в лихие 90-е, когда с потолка сыпалась штукатурка, а под ногами валялся старый паркет, но я помню ректора Зелинского и бескорыстие преподавателей! А содержание лекций и практич. занятий было просто сказкой. При Ковале я не могу пройти по аллее мимо корпуса на Фр. бульваре, потому что здание окружает железный забор, там ходят только "свои". Про университетские территории возле биофака я вообще молчу: ни зелени, как раньше, ни дорожки, ведущей к Французскому бульвару, - только какая-то закрытая шлагбаумами территория, занятая паркингами, уродливыми многоэтажками, и все с явным продолжением.. А про поборы и взятки за сдачу сессии исключительно в твердой валюте я слышу уже лет 10 от студентов этого вуза.
Снеговик
Для Одесситка: вот теперь квита однозначно надо увольнять:)
Коментувати
Сергій Ваколюк
Ідея хороша. Не хочу хвалитися, але пропонували посаду директора і я задумався, як при таких розкладах можна бути нормальним директором
Олекса Позняк
Для Сергій Ваколюк: я отказался, не умею с людей выжимать и наверх давать
Коментувати
dance
А ЯК ІЗ ДИРЕКТОРАМИ, ЯКІ АБСОЛЮТНО НЕ ВІДПОВІДАЮТЬ СВОЇЙ ПОСАДІ, І МІСЦЕВА ВЛАДА РОБИТЬ ВИГЛЯД, ЩО ВСЕ ДОБРЕ???
Все просто
Ось текст постанови 827 http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=248564119
Олекса Позняк
контракт это выдумка идиотов.У меня многие пенсионеры давно на контракте - и резко уменьшили старания. Почему? Логика простая - вот сейчас я вбухаю свои силы ,деньги в оформление кабинета а на следующий год не возьмут на работу. или сегодня я выкладываюсь в этом классе а завтра я безработный -зачем стараться.Не будет пахать на полную силу человек на чемоданах. Но это не понимают наши начальники
а теперь посмотреть на ситуацию с кабинетом
Для Олекса Позняк: с другой стороны. ПОЧЕМУ УЧИТЕЛЬ должен "вбухать свои деньги в оформление кабинета"?Это же нонсенс.И отсюда уже думать.А так контракт всё-таки выход.Человек,который пришёл РАБОТАТЬ, работать БУДЕТ.А если ему ещё и зарплату достойную-однозначно будет. Но первым делом контракт должен быть у директора. На три года максимум
Гість
У нас на харківщині вже років десять більшість директорів на контракті - легше від цього вчителям? сумніваюся. Легше начальникам відділів освіти? - так - не виправдав довіри (не заставив вчителів за власний рахунок йти, не заставив у черговому дибільному конкурсі брати участь, не заставив скинутися на подачку РМК, не наклав сумку перевіряючим) - не відповідаєш вимогам - шукай роботу далі. От вимушені (звідси інфаркти, інсульти...). В принципі на цьому вся наша влада побудована - не виконуєш наказів начальника - значить не вмієш керувати...
Віталій
Для а теперь посмотреть на ситуацию с кабинетом: Почему "вбухать"? Да потому что учителю, который живет своей работой, ничего больше не остается! Ждать от госдарства нет смысла - с учебниками посмотрите, потому если учителю не все равно - он покупает и литературу, и стенды и прочее. За свою никчемную зарплату. Вот в этом нонсенс
Коментувати
konrad
Самое главное, что "Работодателем" должно быть Государство, а не директор. Директора посадить на 3-летний КОНТРАКТ, затем проверка учебно-воспитательного процесса школы (ДПА, ЗНО трехлетней работы директора) и решение МОНа продолжать котракт с директором или нет.
Геннадий
Для konrad: чудо, это все уже есть. И какой дурак тебе + ставит.
Коментувати
Петро
Яка може бути постанова, якщо такі вибори передбачені у проекту нового Закону України "Про освіту", який ВР буде розглядати у листопаді? Не читають чи прагнуть "вискочити"?
Голосzнарода
Пристосуванець - це паразит, який шукає здоровий продуктивний організм, щоб до нього пристосуватися і висмоктати найкращі ресурси, в даному випадку, це талановитих вчителів та інтелектуальних дітей. Інтелигенція, до якої належать і освітяни, завжди має займати принципову позицію, бо саме інтелигенція є цементом суспільної системи цінностей. Якщо інтелигенція являється суцільними пристосуванцями, то система цінностей, яку вона збодувала, це ракова пухлина, і хто візьме її собі на утримання, той заразиться смертельною хворобою. Тому не варто освітянам надіятися, що РФ візьме їх на повне утримання, бо якщо РФ візьме таки Україну, то якраз половину освітян перенищить фізично, пенсіонерів, будьте впевнені, вижене, бо формувати нову світоглядну систему у молодих поколінь можуть тільки нові фахівці. Взяти ж на своє утримання ракову пухлину, та й годувати її за рахунок газових грошей, ця пухлина гарантовано поїсть хозяїна.
Голосzнарода
Для Голосzнарода: Чого мені ніхто нічого проти не пише? ((( Так не цікаво (((
Ирина
Для Голосzнарода: Если не клюёт - червячка помей, троль.
Голосzнарода
Для Ирина: Оця вчителька - збоченка конкретна.
Коментувати
Теж вчителька
Пам’ятаю, були у нас вибори директора.. ще в 90-і. Було голосування в школі, вибрали.. Знаючий вчитель, порядна людина, користувався повагою серед учнів, вчителів, батьків, громади. Та, як виявилось, цього замало для того, щоб бути гарним директором, керувати школою, в якій до 1500 учнів. Та ще в тих умовах. Не зумів... Результат: через 2 чи 3 роки інфаркт... та й пішов зі школи зовсім. На його місце ПРИЗНАЧИЛИ іншого - її вже перед тим звільняли з директорства... за фінансові порушення. Керує і до цього часу. Адже в сучасних умовах вищеперелічені професійні да людські риси зовсім не обов’язкові. Головне - вміти випросити, "вибити", зуміти домовитись з потрібними вищестоящими, зібрати з батьків...Держава кинула школу "на произвол судьбы", і тільки якщо в ній директор "пробивний", то буде і ремонт, і комп’ютери, і Інтернет, і вікна пластикові.. Зараз директор - це не "вчитель вчителів", це завгосп, чиновник, пристосуванець до всякої влади, що змінюється повсякчас.
Maks
Для Теж вчителька: той хто хочу і може працювати так той піде на цю посаду а ті що не можуть одразу можуть сказати що ні і не будуть лізти туди а сидять собі тихенько та й виконують що їм скажуть, а своєї думки нема або є і боїться її висказати, бо втратить роботу, ось так вчителі тепер працюють, підешь на перекір директору звільнять і все а надо так щоб тебе любили і поважали і директор відстоював права їх а не кидав на призволяще як робила це моя директорка
Голосzнарода
Для Теж вчителька: Пристосуванець - це паразит, який шукає здоровий продуктивний організм, щоб до нього пристосуватися і висмоктати найкращі ресурси, в даному випадку, це талановитих вчителів та інтелектуальних дітей. Інтелигенція, до якої належать і освітяни, завжди має займати принципову позицію, бо саме інтелигенція є цементом суспільної системи цінностей. Якщо інтелигенція являється суцільними пристосуванцями, то система цінностей, яку вона збодувала, це ракова пухлина, і хто візьме її собі на утримання, той заразиться смертельною хворобою. Тому не варто освітянам надіятися, що РФ візьме їх на повне утримання, бо якщо РФ візьме таки Україну, то якраз половину освітян перенищить фізично, пенсіонерів, будьте впевнені вижене, бо формувати нову світоглядну систему у молодих поколінь можуть тільки нові фахівці. Взяти ж на своє утримання ракову пухлину, та й годувати її за рахунок газових грошей, ця пухлина гарантовано поїсть хозяїна.
Коментувати
Лариса Григоришина
Варто запитати "Хто хоче бути директором школи в сучасних умовах із сучасною законодавчою базою"
Maks
Для Лариса Григоришина: я хотів би бути та доказати на ділі що таке працювати з батьками та дітьми, та ніхто не дасть цього, сидять пенсіонери яким по 60 з гаком років не технікою не володіють тіки гроші гребуть з вчителів та батьків, то дайте на теб то дайте та приміть комісію гарно. я хотів бути класним керівником і просив свого директора щоб дала клас але не давала а одного разу дала, і повірте діти слухали і батьки були задоволені всім, і жоден з батьків не ходив скаржетись всі проблеми вмерали у мене в кабінеті,але бюрократів і бюрократію не перемогти одній людині, а потім коли я випустив у 9 класі клас вона мені не дала їх довести до 11,але обіцяла що коли я клас збережу і доповню щоб він ділився всеодно не дала, бо жаба давила що я можу знайти спільну мову з батьками і дітьми, та й батьки ходили захищали раз мене перед нею коли директорка вивела мене з себе, так було важко працювати нігто з завучів не допомогав, тільки були обіцянки та й годі, але колеги допомогли.за що дякую їм.
Олекса Позняк
Для Лариса Григоришина: грамотний директор квартиру зуміла побудувати з лівих доходів. А чесний -свою продаси щоб у тюрму не сісти
O- da
Для Maks: Я когда доводила классы до 9 класса, с хорошими знаниями за 9 классов, то забирали и отдавали приближенным своим. А ведь 9 летнее полноценное образование - это путевка в жизнь: скорость чтения оптимальная 120 слов в минуту, речь, мышление на уровне возраста и т.д. Вершки от моих трудов доставались другим, количество учащихся по качеству знаний уменьшалось к 11 классу. Вот такой менеджер-директор, не редкость в школе.
Коментувати
Maks
Шановні колеги та дописувачі. я працював у школі 13 років, звільнився і тепер працюю на іншій роботі, повірте все що я намагався зробити в мене получалось але всеодно мені палки в колеса вставляли и намагалися затулити або закрити рота, інколи вдавалось їх інколи ні, тому що систему не змінити треба щоб кожна людина яка прцює в освіти намаглася працювати відповідно до законів, а цих законів уйма, вчитель не уроками займається а тільки пиши "очередні" відписки на вимогу вищих органів влади освіти, а щодо профспілок , то коли постало питання бути в ній чи вийти я сказав що не хочу бути в ній, і ні хто мене не заставить туди вступити, мені казали що не будуть платити відпускні та ще різні надбавки але я вийшов и намагався сам добиватися того чого хотів, і ніяка профспілка не буде робити того що їй хочется на справді, приклад, у нас в школі голова профспілки завуч, далі розповідати чи всі й так розуміють під чию дудку вона плясатиме!Досить багато молодих спецалістів які насправді хочуть змінити...
пересічний громадянин
шановні...отямтеся...питання ж не у виборі директора...і не в наданні йому повноважень...в котрий раззамість того, щоб вирішувати проблеми освіти запускають "пустишку", для відволікання від основного...можливо досить вже обирати...досить реформ "згори"... розплющіть очі та побачте освіту...на 1 вчителя припадає 3 або навіть 4 "керівники"...і в чому ж позитив їхньої роботи? реформувати замість створювати належні умови? видавати нові підручники для чергового проплатника? проводити вибори замість надати можливість спокійно працювати? дати можливість вчителю зростати професійно замість займатись "бумагомарательством"...суть проблеми в тому що ми сліпо віримо всіляким "реформам" замість того щоб самим їх обирати та проводити за необхідністю...вони обіцяли децентралізацію, а реформи що нав"язують? мабуть це прохання звичайних громадян.."знизу" попросили...чергова брехня...
Игорь Соломонов
Є тут звичайно, і плюси... Приїхала якась комісія, "послали", прийшла операція туда ж її. Головне в учнів і батьків запитати:" А чи не хочите безкоштовно по працювати, або накормити і "сумки" дати комісії за свої гроші.
Павлович
А де текст постанови? Хочу почитати. А то в стенограмі ця балаканина є, а документу -нема. Мало що Яценюк бовкнув. Колись і про снаряди в голові розказував.
ага
Для Павлович: отак! теж шукала-шукала і не знайшла цієї "постанови"! Хочу запитати у наших профспілок: про вчителів вони ще іноді згадують, а про директорів - ніколи, а взноси платимо всі, для чого такі профспілки? Я не "схвильований" директор, а працюючий, позбавьте нас батьківських коштів і всі директори одразу для батьків і вчителів стануть гідними! Навіщо ці батьківські внески? Що директор самий корумпований? Почніть з реформ освіти, а не з ганьби директорів. Ці внески придумали не директори! Вже наболіло...
Любов
для Павлович: а ще б бажано фотозвіт або відеозвіт про проведення таких чесних виборів представляти)))
Коментувати
Татьяна Чёрная
Таке враження, що коментарі пишуть "схвильовані" директори шкіл. Все вірно, директора повинна обирати громада і громада повинна контролювати "законі і адекватні" дії директора.Головні критерії для директора: знання і обовязкове виконання законів України, любов і повага до дітей, вміння співпрацювати з колегами,а не тиснути, шантажувати. А ще б не завадила довідка від психіатра, а то є приклади директорів - шизофреніків.
Nт
Для Татьяна Чёрная: нет, откуда здесь директорам взяться: они же все тупые, жадные, завистливые, ничем не интересующиеся в профессиональной сфере шантажисты и не знают с какой стороны подойти к компьютеру. Кстати, а у вас есть справочка от психиатра или она вам мешает?
директор школи
І чого ви такі категоричні? ЧИ ВСІ ЛЮДИ З ОДНОГО ТІСТА ЗЛІПЛЕНІ? Поробіть директором сільської школи або депресивного району міста. Язиком чесати не справу робити. Заробите грошей - нікуди діти буде... А з приводу з якого боку до комп’ютера підходити то знаю директорів, які знають більше вчителів інформатики (яких по факту на сьогодняшній день не вистачає). Довідка від психіатра потрібна всім, хто працює в нинішніх умовах у школі. Бо в своїй більщості залишилися люди, які доробляють до пенсії, а років через десять ще побачите що буде... Вже вбивають останні цвяхи в гроб освіті...
olaf
!!!Мабуть років 20 працюєте директором???!!!
Коментувати
Родион
Експеремент з обранням директорів, що дав позитивні результати в Києві та обласних центрах не можна сліпо переносити на сільські райони і школи,через тотальну корумпованість всієї управлінської вертикалі. Повна свобода начальників відділів-управлінь в кадрових питаннях, що межує з самодурством привела на директорські посади людей, що не відповідають займаним посадам ні по професійних, ні по моральних якостях і ніякі вибори тут нічого не змінять. Висновок: Винні корумповані начальники відділів. Пропозиції: Перевірити кадрову роботу в 2-3 районах кожної області, зробити висновки відносно винних, аж до звільнення начальників управлінь. Передбачувані результати: В інших районах і містах все наладиться само собою.
Олекса Позняк
Для Родион: які позитивні результати в Києві? Районо швиденько протягнуло своїх на посади, прозвітували а ніяких виборів не було
Коментувати
Ольга
В першу чергу треба зважит и на те, що посада директора, особливо в сільській школі, не є пристижною. Сьогодні знайти компетентну людину в питаннях освіти, забезпечення життєдіяльності закладу, співпраці з громадскістю -це велика проблема.Якщо така людина є, то вона , як правило ,гарний вчитель і її не заманиш на посаду директора у якого обов"язків значно білше, а зарплата на рівні, або нижча за учительську, а на всілякі матеріальні"винагороди" ні з боку батьків, ні з боку вчителів сміх розраховувати.Але сам процес обрання має деякі переваги:можуть претендувати самі різні люди-є вибір,подальша відповідальність перед виборцями,і виборцям - якщо скаржитись, то на свій вибір
вчитель
Для Ольга: само собой должность не пристижная, она престижная.
Коментувати