Держава надасть перевагу вчителям непенсійного віку

З учителями пенсійного віку будуть укладати однорічні контракти та подовжувати їх у разі необхідності

Держава надасть перевагу вчителям непенсійного віку

З учителями пенсійного віку будуть укладати однорічні контракти та подовжувати їх у разі необхідності. Про це під час брифінгу в Укрінформі повідомила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун.

"На сьогодні найважливішим завданням, що перед нами стоїть і передбачається пакетом змін до законодавства, першим етапом буде переведення на однорічний контракт осіб пенсійного віку", - сказала Совсун.

За її словами, на практиці це означатиме, що перевага надаватиметься вчителям непенсійного віку.

"Якщо залишатимуться години, вільна ставка, потреба в додаткових викладачах, то щороку буде поновлюватися контракт з учителем пенсійного віку", - зазначила Інна Совсун.

Перший заступник міністра освіти і науки також наголосила, що питання оновлення вчительського складу стоїть гостро, адже 20% викладачів у системі шкільної освіти є особами пенсійного віку.

Освіта.ua
08.10.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Жанна
Пенсіонери - ярмо нашої держави. Наглі і хитрі, сидять на тепленьких місцях, а молодь гне спини на чорних роботах.
ВЧИТЕЛЬКА- ПЕНСІОНЕРКА В МАЙБУТНЬОМУ
СОВСУН та КВІТА на вчительську пенсію ТЕРМІНОВО І ДОСТРОКОВО. ДАВАЙТЕ ПИСАТИ ПЕТИЦІЮ ПРЕЗИДЕНТОВІ!
Людмила
Пропала школа з такими реформаторами! Як можна так зневажливо відноситись до вчителів пенсійного віку і писати про те, що контракт продовжать не тоді, коли у вчителя є високі результати в роботі, він - є фахівцем своєї справи, а тоді, коли будуть зайві часи.
Ірина
Не розумію сенсу в цій суперечці... Як на мене, то тут треба розрізняти фахівець - не фахівець. Якщо вчитель-пенсіонер є професіоналом своєї справи, може навчити дітей, має бажання і силу працювати (не йдеться про тих, хто вже засинає перед дітьми), то навіщо його звільняти? А серед молодих (і я Америки не відкрию) трапляються такі, що не володіють предметом на певному рівні, до того ж не мають бажання вчитися, підвищувати свою майстерність, зате ставлять гарні оцінки. То як тоді бути з такими? Цікаво, якого б учителя ви обрали для своєї дитини? Інше питання, і воно стосується як учителів, так і викладачів ВНЗ усіх рівнів акредитації, що не можна отримувати одночасно пенсію і зарплату в повному обсязі. Нехай людина обере - або одне, або інше. Звісно, пенсії в такому разі треба вирівняти під нормальний соц. стандарт, щоб людина не чулася спаплюжено. А далі хай сама вибирає, що їй краще.
Nfvfhf
Хто на що вчився? Потрібн вчитися, працювати, набувати досвід, а не зазарити досвідченій людині.
михайло
Мабуть, почати б треба спершу з директорів!!!
Справедливість
Розумнішого,як П.Полянський,у МО немає і не знаю,чи знайдеться найближчим часом... Але такі люди,напевно,заважають нашим керівникам-зухвальцям.Хоча би якось навести порядок у освіті , належне ставлення до школи,учнів,учителів - ПОВЕРНІТЬ П О Л Я Н С Ь К О Г О !!’
завуч
Якщо прийшов час,підіть красиво. Після виходу на пенсію відлік заслуг включається в зворотньому напрямку. Ви наживаєте тільки ворогів, більше нервуєте,збираєте навколо себе негативну енергію. Здоров’я за ті гроші не купите .А пенсія -це не вирок. Чоловік мій пішов по вислузі і не шкодує,каже ,що тільки жити почав. Інші справи,коли працювати немає кому. Тоді і відношення до Вас буде іншим. А тут рішення дуже просте, або пенсія, або заробітна плата.Як було колись?Дієвий метод.
Ol Pozn
Для завуч: як тільки підете на пенсію ваша думка різко зміниться на пртилежну. Знавав я завучів-ой покину, ой покину піду уроки читати.А коли таки попросили так ридала 2 дні у кабінеті.Не виганяй людей бо і тебе виженуть
завуч
А я нікого не виганяю,а кажу те що воно є,спостерігаю і роблю висновки. Сама маю вже достатній стаж і розумію,що потрібно скоро буде іти. А уроки я і так читаю майже ставку і більше 20 років по 1,5 ставки відчитувала. Але відчуваю,що вже не таке здоров’я ,як було.В цьому напрямку зворотній процес не включається. Я бачу,що серед колег майже найстарша за віком,але не падаю духом, мої роки-моє багатство .
oto.baba
Для завуч: Устал мужик, выдохся, що ж, така жинка. Берегите мужчин, пусть они працюют как лошади, а женщина должна быть женщиной. Восемь часов на работе завучем - ни умыться, ни помыться. жах
Коментувати
Zinger
Для???? А Ви запитайте пенсіонерку, скільки грошей вона витрачає щомісячно на ліки і Вам відразу полегшає. Ви можете заробити додаткові гроші завжди,бо ви молоді і дужі, а пенсіонерка може тільки таким способом, на іншу роботу у неї вже немає сил.
пенсіонерка
колись і ви будете пенсіонеркою. Подивитесь, як приємно, коли тебе після стількох років роботи, з вищою категорією, гонять у спину. Ми також колись були молодими вчителями і отримували меншу зарплату. Всьому свій час.
Вчитель із 30-річним стажем
Для панянки Совсун: І хто таку "розумну" та "досвідчену" дівчину Інну Совсун призначив заст. міністра? Пан Квіт, який як і вона, не працював ні дня в школі? Теоретики одним словом...Обіцяли зменшити паперотворчість, видали відповідні накази, а в Черкаській області вона навпаки зросла і кількість перевірок навпаки зростає. І керують освітою також теоретики, які практично не знають шкільного життя. Отакі-то справи в нашій освіті. Був один хороший знавець своєї справи пан ПОЛЯНСЬКИЙ і його "умудрились" позбутися. А прийшло якесь дівчисько на посаду першого заступника і проводить незрозуміло які реформи, результатів же немає ніяких. Навчальний рік доходить до апогею, а підручників для 4-х і 7-х класів до цієї пори немає. Ганьба вам пане Квіт та панянка Совсун. Мабуть прем*єр-міністр не помилився, коли назвав, що Квіта треба замінити. Нічого хорошого він не дав середній школі, як і панянка Совсун
Коментувати
Олександр
Я - пенсіонер. Вважаю, що всіх вчителів потрібно перев. на контракт та приймати на роботу за конкурсом. Якщо сортувати людей за віком-дискримінація! я зовсім не проти позмагатися з молоддю у розвязуванні задач. про право молоді на працю: хронічно у моїй школі вакансія з англ.мови 28 годин. зверніться - я вас запрошу. З приводу т.зору пані Совсун скажу наст. 1.Чи передбачено оце діяння відносно пенсіонерів у трудовому кодексі? десь я читав про заборону переведення на контракт з ініціативи адміністрації. 2.десь я ще прочитав таку фразу:"Не туди б’єш, Іване". Та хіба ж пенсіонери-вчителі довели освіту до сьогоднішнього стану? Ні, це - заслуги "папєрєдніков" та їх попередників. Завдання теперішн влади знайти ефективні управл рішення. слід дивитися не на чиїсь домашні економічні негаразди, "чоловік малі аліменти сплачує" і т.п.,не на вік людини, а на інтереси дітей. Якщо знайдете час,- подивіться на ютубі "Легенда о Нарайаме". фільм складний, проте ставлення молоді до старших розкрито цікаво...
Zinger
Для Олександр: Згоден з усім, що Ви написали, особливо про зважання на інтереси дітей. Зайшов у школу до завуча. Молода жінка: міні - спідниця до далі не можна, декольте і блуза з незастібнутим гудзиком у цікавому місці,різкий прокурений голос. Заходить старшого віку вчителька, струнка, з благородним виразом обличчя, гарною ходою і заговорила приємним голосом. Так мені стало тепло на душі, ніби вона з моїх часів. Таку вчительку не образить учень, йому язик не повернеться забруднити цей чистий прекрасний образ. Колеги! У багатьох коментарях стільки злоби і злості, ніби ви вічно будете молодими. Має бути тільки один критерій визначення професійної придатності вчителя-тест на професійне вигарання. Його повинні проходити усі вчителі у спеціаліста - психолога після 15 років праці замість отого недолугого медогляду,за який ми ще маємо заплатити власні гроші. Але якщо тест негативний, держава має виплатити вчителеві 6-місячну компенсацію, встановити групу інвалідності з відповідним матеріальним...
КРУТО
Для Zinger: хотя. НАШИХ деток НЕ остановит никто, если у них что-то не так на сей момент.Хотя - они абсолютно нормальные.Жизнь у них неадекватная. Но всё - КРУТО.
Коментувати
????
У мене з /п 1600грн,виховую сама сина,аліментів не отримую , у пенсіонерки з/п1800 плюс 1600 пенсії, як же їй бідній прожити?
Ірина
Коли із заміністра пішов Полянський, хтось написав на його сторінці у ФБ: " Ви пішли, і залишились у міністерстві ПЕТУШНИКИ зі знанням англійської". Краще не скажеш!
ірина
Підтримую Інну Совсун. Молодь без роботи, а пенсіонери сидять. У них бачте безцінний досвід. Та вони - заробітчани, давно вже нічого нового не хочуть. А звідки у молодих візьметься досвід, якщо їм не дають можливості його здобути. Дайте молодим працювати, щоб краща наша молодь не виїжджала за кордон. Про права пенсіонерів всі памятають,а про право молоді на працю забувають.
heleni
Для ірина: прямо без работы))) киев ,спец школа с изучением английского... найти учителя не можем)) одна пришла ( молодая девушка) покрутилась пару дней и сбежала)))) другая как не придет, то простейшего английского не знает)) толковая молодежь на такую зарплату не идет! так уж лучше знающие пенсионеры)) и это английский , что уже говорить про другие предметы!
Коментувати
Ігор Берізко
Коли у травні я іду у відпустку директор з завучем лезгінку біля мене танцюють - ви ж нас тільки не покиньте, якщо вам запропонують кращі умови, скажіть, ми підемо вам назустріч. А молоді бігає кругом косяками та на ... ця молодь їм не потрібна -соплі витирать і доучувать ДЕ ТАК ДИРЕКЦІЯ ТАНЦЮЄ ЛЕЗГІНУ???? ДУЖЕ ЦІКАВО. ЗАВЖДИ Є НАВПАКИ.
Пенсіонерка
Для Ігор Берізко: когда я ушла со школы, ко мне еще и делегации родителей несколько раз приходили уговаривать, ведь на мое место можно было взять только учительницу начальных классов, которая собиралась учиться заочно на математическом факультете. Так это гимназия в райцентре, а в сельских школах вообще мрак. В школе, где работает муж, английский читают политолог и учительница географии, историю углубленно - тот же политолог. Работают две пенсионерки, так над одной из них директор дрожит.
Марина
Я тоже до декрета работала в сельской школе , но выходить туда не буду нету условий для жизни, а молодёжи приезжает и сразу уезжают
Коментувати
Олекса Позняк
Почитаєш цих озабоченних пенсіонерами, які усі біди освіти бачать у тому що пенсіонери їм на горло стали, думаєш де цих недорозвинутих набрали. Коли у травні я іду у відпустку директор з завучем лезгінку біля мене танцюють - ви ж нас тільки не покиньте, якщо вам запропонують кращі умови, скажіть, ми підемо вам назустріч. А молоді бігає кругом косяками та на ... ця молодь їм не потрібна -соплі витирать і доучувать
проблема1
Для Олекса Позняк: Вибачте,але є такі,що все своє життя у школі тримаються тільки за хабарі,а ще хочуть високих звань,а у голові ніколи нічого не було і немає.Мова йде не про професіоналів.
Коментувати
проблема1
Давно пора щось робити з пенсiонерами,а не плануаати. А ще дуже погано зробили,що залишили методкабiнети,де методисти i дальше збирають "данину",а пенсiонери щирi,щоб при атестацii одержати незаслуженi звання. Та коли вже буде кiнець цiй корупцii? (Я не про всiх,але багато горе-методистiв е!).
N
Для проблема1: Не знаете что делать с пенсионерами? А вы их "на ножи", "на гиляку", на худой конец, в крематорий. Вариантов много. Только почему вы решили, что у вас есть право решать за других людей.
Zinger
Для проблема. Дійсно пора. Проходить 20 років кожен вчитель повинен пройти у лікаря - психолога тест на професійне вигарання. Якщо тест негативний держава виплачує вчителеві 6 -місячну грошову компенсацію, а лікарська екпертиза призначає групу інвалідності з відповідним пенсійним забезпеченням. От і все! Не страждатимуть інтереси учня, буде дорога молодим вчителям і справедлива компенсація педагогу за втрачене здоров’я на користь суспільства. Є чимало професій, де працівники отримують компенсації за шкідливі умови праці, пора вчителя прирівняти до них!
Коментувати
ірина
Підтримую Інну Совсун.Давно пора. Давайте не інересами пенсіонерів керуватися, а інтересами дітей. А крім того, хто думає про молодь, яка без роботи. Тому й виїжджають за кордон, хто може. Тому й нема коштів для виплати пенсій - тому що молодь не працює.
Меркель
Для ірина: Если вы вместе с совсун и остальными не хотите, чтобы пенсионеры работали, тогда зачем повышаете пенсионный возраст?
Коментувати
Лариса
Правильно, давно пора , а то за пенсіонерами не влаштуватися до жодного навчального закладу, студентам та школярам нудно із ними.
oleg
Для Лариса: вірно
oleg
Для Лариса: І не лише до навчальних закладів, а й на будь-яку роботу випускникам ВНЗ.
Коментувати
Игорь Соломонов
До першого заступника міністра освіти і науки Інни Совсун. Це ж моя ідея, яка звучала в коментарях раніше. То де моя премія???
))
Для Игорь Соломонов: або не сипте ідеями,або приміть,що їх використають без згадування про Вас
Коментувати