Уряд виділив 1,4 млрд грн на розвиток НУШ

Кошти будуть спрямовані на обладнання та матеріали, а також на розвиток учителів

Уряд виділив 1,4 млрд грн на розвиток НУШ

Кабінет Міністрів ухвалив рішення про перерозподіл з державного бюджету на місця 1,4 млрд грн на розвиток Нової української школи. Відповідна постанова прийнята під час урядового засідання.

Кошти будуть спрямовані на закупівлю обладнання та матеріалів для початкових класів і пілотних шкіл, а також на розвиток учителів.

За словами міністра освіти Ганни Новосад, реформа НУШ є одним із основних пріоритетів нашого уряду.

«Цього року нам вдалося збільшити субвенцію на 17% у порівнянні з минулим роком, і тепер вона складає понад 1,4 млрд грн. Загалом же цього року держава планує інвестувати у розвиток шкіл понад 7,5 млрд грн», – зазначила міністр.

У Міносвіти повідомляють, що основна частина субвенції (1,03 млрд) буде використана для закупівлі засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів початкової школи. Із цією ж метою 25 млн грн отримають школи, які пілотують Державний стандарт початкової освіти.

Понад 361 млн грн субвенції буде інвестовано у розвиток педагогів, зокрема, на підвищення кваліфікації вчителів 5-11 класів та на проведення супервізії.

Окрім того, частину субвенції також буде використано на професійний розвиток директорів шкіл та їхніх заступників, вчителів початкової школи, іноземних мов, асистентів учителів і тих педагогів, які викладають кілька предметів.

Закупівля і доставка засобів навчання та обладнання для початкової школи здійснюватиметься на засадах співфінансування.

Для закладів, які фінансуються з обласних бюджетів та знаходяться у Києві, містах обласного значення та ОТГ з центром у таких містах, співвідношення становитиме 70% ресурсу субвенції та 30% коштів місцевих бюджетів.

Для шкіл в ОТГ і районах – 90 і 10%, у селах і селищах зі статусом гірських, а також населених пунктах на лінії зіткнення – 95% і 5% відповідно.

Освіта.ua
12.02.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Максим Мирошник
Сучасне обладнання в школу для НУШ представлено в широкому асортименті на сайті: https://nus.com.ua/