Третину ремонтів класів НУШ оплачують батьки, - Рахункова палата

На початок 2018/19 навчального року 20% класів для учнів перших класів потребували ремонту

Третину ремонтів класів НУШ оплачують батьки, - Рахункова палата

На початок 2018/19 навчальних років 20% шкільних приміщень для учнів перших класів потребували поточного ремонту, ремонт понад третини з яких оплачували батьки. Про це йдеться у повідомленні Рахункової палати за результатами проведеного аудиту, що був присвячений ефективності використання коштів субвенції на Нову українську школу.

«Найстаріша школа в Україні, яка функціонує до цього часу, збудована в 1732 році, найновіша – 2019 рік. На початок 2018/2019 навчальних років потребували поточного ремонту понад 20% кімнат перших класів. Понад третину ремонтів класів оплачують батьки», - зазначають у Рахунковій палаті.

Також, відповідно до даних аудиту, в Україні існує проблема з переповненістю класів для першачків.

«На початок 2018/2019 років показник сягнув 13% від загальної кількості перших класів. В них навчаються понад 30 першокласників. По Києву цей показник становить 30%, а по Дніпропетровщині – 36%. Площа половини приміщень перших класів менше допустимого – 60 м², або менше ніж 2 м² на одного учня», - йдеться у повідомленні.

Окрім цього, через брак площі освітні простори НУШ створюються в кращому випадку в коридорах.

«Тому субвенція використовується переважно для покращення матеріально-технічної бази шкіл, а не на впровадження нового освітнього середовища, що викривляє ціль та зміст проекту», - зазначають у Рахунковій палаті.

Освіта.ua
04.12.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів