За міністерські тести заплатять батьки і вчителі

У МОН сподіваються на розуміння батьками, учнями і вчителями важливості проведення моніторингу якості освіти

За міністерські тести заплатять батьки і вчителі

У МОН сподіваються, що громадськість із розумінням поставиться до проведення моніторингу якості освіти та наголошують, що захід допоможе вчителям і батькам отримати об’єктивну інформацію про результати навчання дітей. Про це йдеться у повідомленні Міносвіти, що оприлюднено прес-службою відомства напередодні початку всеукраїнської акції з визначення рівня знань учнів 5-х та 10-х класів.

Як відомо, уже 12 листопада в школах розпочнеться проведення моніторингу якості загальної середньої освіти, який буде проведено в усіх школах країни. Міністерські тести впродовж місяця складатимуть учні 5-х та 10-х класів усіх загальноосвітніх навчальних закладів країни.

"Основою моніторингового дослідження є точні масові педагогічні вимірювання, що повинні забезпечити об’єктивне оцінювання досягнутого учнями рівня навченості та встановлення його відповідності запланованим результатам і нормам навчання, визначення рівня викладання, якості, актуальності та повноти змістового наповнення навчальних предметів тощо", - наголошують у Міносвіти.

Моніторинг якості загальної середньої освіти проводиться за збірниками завдань для проведення моніторингу, що видані ТОВ "Центр навчально-методичної літератури". Друковані версії збірників завдань уже реалізуються підприємством на книжковому ринку. Вартість збірника з одного предмета для 5 класу складає 7 грн, для 10-го класу – 8 грн за один збірник з одного предмета.

     

Також в реалізації збірників видавництву допомагають відділи освіти на місцях, які разом із методичними рекомендаціями з проведення моніторингу якості загальної середньої освіти розсилають листи-замовлення на збірники, що школи мають подавати разом з копіями квитанцій про їх оплату.

Збірники завдань для проведення моніторингу містять 10 варіантів тестів, кожен з яких складається із завдань, які відрізняються складністю та формою. Кожен учень виконуватиме один варіант тестів у спеціальному бланку відповідей. Усього, відповідно до графіків проведення моніторингу, учні 5-х класів складуть 5 міністерських тестів, десятикласникам доведеться пройти 12 тестувань.

У Міністерстві освіти і науки переконують, що участь учнів в освітньому моніторингу допоможе вчителям і батькам отримати об’єктивну інформацію про результати їхнього навчання та сприятиме поліпшенню системної підготовки майбутніх випускників до державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання.

"Від того, якого рівня знань досягне дитина в школі, залежить її подальше професійне навчання і доросле життя. Об’єктивні результати моніторингу сприятимуть заохоченню школярів до навчання, допоможуть їм зрозуміти, що навчання – це дуже важлива та значуща частина цього періоду життя", - наголошують чиновники.

У відомстві вкотре зазначають, що за бажанням батьків можна буде здійснити порівняльний аналіз навчальних досягнень учня з відповідними середніми показниками по Україні з метою вдосконалення подальшої навчальної роботи школяра.

"Моніторинг не передбачає контролю діяльності педагогів чи навчальних закладів, а має на меті з’ясувати типові помилки і прогалини у засвоєнні змісту загальної середньої освіти, виявити болючі проблеми сучасної школи та визначити дієві шляхи їхнього подолання", - запевняють у Міносвіти.

Також чиновники сподіваються на розуміння важливості мети моніторингу серед учнів, батьків та вчителів.

"Сподіваємося на розуміння всіма важливості цього заходу та сумління в досягненні об’єктивного результату", - йдеться у повідомлені освітнього відомства.

У свою чергу інформація про проведення моніторингу викликала обурення батьків, учителів та учнів, які ставлять під сумнів освітню мету проведення відповідних заходів та акцентують увагу на фінансовій зацікавленості чиновників у проведенні моніторингу.

Більше про моніторинг якості загальної середньої освіти учнів 5-х та 10-х класів.

Для отримання інформації про проведення моніторингу якості загальної середньої освіти, який буде проведено серед усіх учнів 5-х та 10-х класів у листопаді-грудні приєднуйтесь до сторінок Освіта.ua у Facebook або Вконтакте.

Освіта.ua
06.11.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
людмила
Делать, видно, нехрен этому табачнику. Пусть сам напишет мониторинг! Слабо! Пане табачнику?!
красавчік
Я наПІСАЛ маніторінг па укр мове на адинадцять. неразу не спесав. бо красавчік! я пІсал на вас і на ваші маніторінгі! я красавчік а ви дурачкі! азіров + красавчік = братья навєк! брат за брата - за основу взято! міпо рєспект! удачно вам заработать баблєца!
Учень2
Всі списують моніторинг без проблем, навіщо його взагалі писати
Віктор Шпаченко
На основі даного листа проведення моніторингу можна закінчувати... http://osvita.ua/legislation/Ser_osv/37870/
Виктория
Помогите найти ответы по укр.мов. 5 кл. для школ с обучениение на русском языке. ПЛИИИЗ
учень
списав 2 моніторинга і без проблем спишу інші )я не розумію в яких цілях ми їх пишем??
0
Та йдіть ви зі своїми моніторингами на абсцису, ординату і на чотирнадцяту літеру алфавіту!
Дмитро
"Шановне" міністерство, я все ж таки вирішив написати вам все, що про вас думаю я та весь наш десятий клас!!! Нажаль, правила коментування не дозволяють мені цього робити, тому я постараюся сформулювати свою думку в кількох словах. Якщо ви вважаєте, що зможете зробити нас дурнішими а себе багатшими, то на рахунок першого пункту я не згоден. Ті хто не хочуть вчитися, то вони не вчитимуться при будь-якій владі, а ті хто має тягу до знань, ті вчитимуться навіть при таких як ви. Вони працюватимуть і житимуть в тих країнах, де освіта цінується (всі країни крім України), і рано чи пізно повернуться, щоб повбивати таких як ви!!! Дякую. Придурки!
люся
ви дурні заставляєте нас купляти ці самі дурні зошити
батьки
Припиніть заробляти на дітях! скільки можна відривати учнів від навчального процесу, уявіть, скільки уроків пропадає, заради тугеньких гаманців наших чиновників.
Ліна
не знаєте в мон про продаж збірників і це не обов"язково?? та що ви там кажете !!! думаєте всі тупі а ви розумні???? нам вчитель особисто зачитув наказ міністерства освіти що ккожен має купити і мати свій збірник!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! це НАКАЗ МОН!!!!!! так що не робіт з нас придурків не відбрешетись!!!!!!!!!!
Батьки учнів
Накази (два варіанти) та методичні рекомендації (два варіанти) були ж оприлюднені давно. Певна партія збірників від видавництва все ж таки розповсюджена на початок проведення моніторингу. Електронні версії, щоб не було ажіотажу, є на сайтах (навіть не всі підвисають... !!!), і можна скачувати їх для роботи. Зберуть БЛАНКИ і... здадуть в макулатуру, бо СКАНУВАТИ ТАКУ ГОРУ НІХТО НЕ БУДЕ (принаймні, все точно не скануватимуть). Навіть УЦОЯО, який має вісім (чи дев’ять) високошвідкісних сканерів, таку кіпу сканував би довго і нудно. А якість паперу на бланках??? Ми бачили бланки, які наші діти приносили після пробного тестування, от там - якість!!! У тут - туалетний папір.
Річенко
Зверніть увагу: ми на сайті osvita.ua. Такий сайт, а ні один чиновник не залишив свій коментар! Плювати вони хотіли на думку вчителів, учнів. Де ж наші журналісти? Може, хоч вони звернуть увагу на проблеми сучасної освіти?! Видно, так корумпована наша освіта у верхах, що й журналісти бояться їх висвітлювати. Ненавиджу чиновників, для яких на першому місці примарні заслуги перед начальством, усякі інструкціїї, а не людський фактор.
Вікторія
Для Річенко: Так, вже хтось говорив, як погано, що цього не читають чиновники від освіти! Як на мене, то роблять вигляд, що не читають)))
Коментувати
Александр
Времени нет на подготовку к мониторингу. Кому это нужно? Пожалейте наших детей!!!
Ганна
Для Александр: Олександре, Ви батько і маєте права на свою дитину, пожалійте її, залиште дома, напишіть пояснювальну на пропуск уроку і вся проблема. Повірте вчителі гарно знають рівень своїх учнів, їм цей моніторинг не допоможе. Справжні батьки своїми дітьми займаються і не потребують моніторингу знань своїх дітей за власний кошт.
Коментувати
гелена
Плач, Європо! Україна скоро пережене вас, кляті капіталісти, за якістю освіти! У тій країні. безсловесний парія-учитель за свої кревні проводить міністерський моніторинг, у тій країні, де батьки учнів зі своєї кишені "добровільно" підтримують всі міністерські ініціативи. по-іншому й бути не може! Застріліться, Оксфорди і Кембриджі, табачник рулит!
Ганна
Шановні!!! Що можна промоніторити, якщо відповіді на тести заполонили інтернет!!! Майте совість, не глуміться з люду освітянського!!! Признайте свою помилку, поки не пізно!!!
Річенко
Написали програми "галопом по Європам" ( на важливі теми відводится мізер часу), надрукували підручники ( головний біль учителів та учнів), завантажили різноманітними конкурсами ( аякже, освіта не стоїть на місці - міністри працюють), а тепер проводять моніторинг! Радуйтесь! Пожинайте плоди вашої сумлінної праці! А у вчителів серце кров`ю обливається: не знають учні, не можуть... Не дали вчителю працювати, вчити так, щоб дитина знала , вміла. Не дай Боже відступиш від програми, від плану ! А вчителя не спитали, бо хто він такий?! - вчитель давно вже став бидлом в руках різного начальства. Не дають вчителю вчити, творити. Заклювали! Залякали! Морально убивають нас, закривають роти і лякають звільненнями: "Не справляєтесь зі своїми обов`язками - ніхто вас тримати не збирається!". Шукають корупцію серед вчителів, а самі жирують. Довели вчителя до такого відчаю і безвиході. А крайніми залишаються учні.
Людмила
Цілком з Вами згодна!!! Вчити ніколи, ні по чому... Лише вимірюємо якість освіти, яку загнали в глухий кут. Яка якість, коли відповіді в мережі?
Коментувати
глум
Математика-5. Варіант 3. 1А. 2Г. 3В. 4В. 5Г. 6. 25. 7. 6000. 8. 70. 9. У 10 разів. 10. 72 кв. м. 11. 1) 215292:66=3262; 2) 39976:76=526; 3) 3262+526=3788. Відповідь: 3788. 12. 1) 930х4=3720 (м) – відстань до куща; 2) 3720:5=744 (м) – відстань до схованки; 3) 744:3=248 (м/хв). Відповідь: 248 м/хв – швидкість зайця від куща до схованки. Математика-5. Варіант 6. 1А. 2В. 3Г. 4Г. 5В. 6. 50. 7. 12600. 8. 36800. 9. У 3 рази. 10. 100 кв. м. 11. 1) 72810:9=8090; 2) 6408:8=801; 3) 8090-801=7289. Відповідь: 7289. 12. 1) 18х3=54 (км) – проїхав велосипедом; 2) 54х4=216 (км) – проїхав моторним човном; 3) 216:6=36 (км/год). Відповідь: 36 км/год – швидкість човна.
глум
Математика-5. Варіант 9. 1Г. 2А. 3В. 4Б. 5Г. 6. 25. 7. 2000. 8. 1100. 9. У 3 рази. 10. 6 кв. дм. 11. 1) 15790+31085=46875; 2) 46875:75=625; 3) 490403-625=489778. Відповідь: 489778. 12. 1) 72х6=432 (км) – проїхав по шосе; 2) 432-324=108 (км) – проїхав ґрунтовою дорогою; 3) 108:2=54 (км/год). Відповідь: 54 км/год – швидкість на ґрунтовій дорозі. Математика-5. Варіант 10. 1В. 2А. 3Б. 4А. 5Б. 6. 50. 7. 8000. 8. 560. 9. У 9 разів. 10. 15 кв. дм. 11. 1) 12580+37836=50416; 2) 57042х9=513378; 3) 513378+50416=563794. Відповідь: 563794. 12. 1) 18х3=54 (км) – довжина дороги туди; 2) 54+14=68 (км) – довжина дороги назад; 3) 68:4=17 (км/год). Відповідь: 17 км/год – швидкість Андрія.
Ганна
Для глум: респект!!!
Коментувати
Сергій
Заебали уже, сука они там зади отедают а у нас взрив мозга,платим деньги за свои мучения!!!!заебали!!!!!!!!!!!
учень
Для Сергій: чётко
Коментувати