12 листопада стартує моніторинг якості освіти

Упродовж місяця всі учні 5-х та 10-х класів українських шкіл складатимуть міністерські тести

12 листопада стартує моніторинг якості освіти

12 листопада українські школи розпочинають проведення моніторингу якості загальної середньої освіти, який буде проведено серед усіх учнів 5-х та 10-х класів загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів і форм власності.

Як відомо, відповідне рішення було ухвалено Міністерством освіти ще влітку. Офіційною метою проведення всеукраїнської акції перевірки знань школярів є оцінювання стану системи освіти та отримання об’єктивної інформації про її якість за результатами навчання учнів у початковій та основній школі. Моніторинг якості освіти проводиться у формі тестування.

Усього, впродовж місяця, учні 5-х класів складуть 5 міністерських тестів з математики, української, російської, іноземної мов, а також комбінований тест (Я і Україна / Основи здоров’я). Перший тест з математики п’ятикласники складатимуть вже у середу 13 листопада. Графік проведення моніторингу якості освіти учнів 5-х класів.

Учні 10-х класів мають пройти моніторинг якості освіти з 12 навчальних предметів та скласти тести з української мови, іноземної мови, історії України, всесвітньої історії, української літератури, геометрії, алгебри, біології, хімії, фізики, географії та технологій. Графік проведення моніторингу якості освіти учнів 10-х класів.

     

Перші тестування десятикласників відбудуться 12, 13, та 14 листопада з української мови, історії України та геометрії.

Відповідно до методичних рекомендацій, моніторинг якості загальної середньої освіти проводиться за збірниками завдань для проведення моніторингу, що видані ТОВ "Центр навчально-методичної літератури" і мають відповідну захисну марку. Збірники завдань з кожного навчального предмета складаються з 10 варіантів тестів, які відрізняються складністю, структурою та формою.

Друковані версії збірників завдань уже реалізуються підприємством на книжковому ринку. Незважаючи на це, електронні версії цих збірників завдань моніторингу якості освіти будуть розміщені Міністерством освіти лише за 2 дні до визначеного графіком терміну проведення моніторингу.

У Міносвіти наголошують, що кожен учень має виконувати тести на бланках відповідей, які можна використовувати з офіційних збірників матеріалів або роздруковувати із електронних версій. Оскільки передбачена комп’ютерна обробка бланків, їх ксерокопіювання не дозволяється.

З окремих навчальних предметів збірники завдань перекладено на російську, молдовську, польську, румунську та угорську мови. Для 5 класу: математика та комбінований тест; для 10 класу: всесвітня історія, алгебра, геометрія, біологія, географія, фізика, хімія.

Адміністрації загальноосвітніх навчальних закладів у день проведення моніторингу мають перебудувати навчально-виховний процес у школах.

Організацію виконання учнями тестів моніторингу якості освіти покладено на вчителів, які викладають даний навчальний предмет у 5-х та/або 10-х класах.

Роботи учнів 5-х класів перевірятимуть учителі початкової школи. У загальноосвітніх навчальних закладах ІІ-ІІІ ступенів роботи учнів 5-х класів перевіряють учителі, які викладають даний навчальний предмет у 5-х класах або організовують виконання тестів. Роботи учнів 10-х класів перевіряють учителі відповідного предмета.

Більше про моніторинг якості загальної середньої освіти учнів 5-х та 10-х класів.

Для отримання інформації про проведення моніторингу якості загальної середньої освіти, який буде проведено серед усіх учнів 5-х та 10-х класів у листопаді-грудні приєднуйтесь до сторінок Освіта.ua у Facebook або Вконтакте.

Освіта.ua
05.11.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
D.T.
Им что там своих денег мало? ИДИОТЫ.
вікуська
як скачати завдання для моніторингу на комп*ютер?
табачник
А відповіді з зрізів з Географіі е?
Slavik
у вк в групах поищите))
DELFIN
DE MONITORI P*******
anonim
В одному з міст Західної України місцева влада відмінила моніторинг, адже це дозволяється в постанові про моніторинг.
Веталь
Для anonim: бо там дибіли
анімашка
а я згодна що там відмінили моніторинг цей проклятий!
Коментувати
мария
скачать
Микола
які 4 варіанти з історії україни?
Ая
Для Микола: 4,5,6,8
Коментувати
Света
які 4 варіанти з історії україни?
Світлана
А які визначені 4 варіанти по математиці 5 клас ? Підкажіть, будь-ласка
наталя
Для Світлана:
анімашка
10 9 3 6
Коментувати
Колобок
Брєд
Misha
Я хочу сказати що це дурня з дурні.Самі його розв`язуйте
анімашка
Я согласна что це дурня
Коментувати
Тетяна
добити хочуть, виссати усі гроші , нерви та сили
Лариса
Дайте возможность проводить уроки и общаться с детьми! Сколько можно усложнять жизнь учителям и детям? Я в школе 25 лет, высшая категория. Дочь десятиклассница не отрывается от учебника. Лишаем детей свободы и сами становимся бумагомарателями.
ВАлентина
Школа повинна вчити дітей, а не поповнювати кишені сумнівними прибутками тих, хто нами "керує". Опам’ятайтесь! Навчання поміняли на накази, звіти, конкурси, екзамени з ІКТ... І ось моніторинг! Не вбивайте молодий цвіт української нації і тих, хто виховує його. Поверніть навчання і виховання школі.
Микола
Для ВАлентина: правильно
Коментувати
ВЧИТЕЛЬ
Дуже обурена! Знову в усьому винна школа. Аякже! Адже вчителі організовували закупівлю збірників (а шановне мін-во й "не передбачало, що їх будуть купувати!!!"). Вибачте, - й прибуток вже підрахували... А тепер, коли вже всім відомі 4 варіанти з укр. мови , а поряд вже є готові відповіді, то я не знаю, чи й треба учневі читати ту ж таки умову? Хто ж не скористується готовими відповідями? А що робитиме вчитель, перевіряючи та детально (на вимогу організаторів цього спектаклю) аналізуючи роботи ? Адже результат моніторингу розумна людина може сказати вже сьогодні. То що ми будемо моніторити? Всі вже побачили в черговий раз ХТО і ЯК нами керує! На мій погляд - міністерство вже промоніторене, а от хто і коли схаменеться і зробить належні висновки? Коли вже школі нарешті нададуть можливість ВЧИТИ ДІТЕЙ?
вчителька
Для ВЧИТЕЛЬ: Скаржусь вдома чоловіку на безглузду затію, а він запитує: "Гроші платять?" Я йому говорю, що м ісяць поспіль пропадають уроки три рази на тиждень. А він запитує: "Гроші платять?" Думаю, можу ну його, ті знання учнівські та уроки непроведені?!
Коментувати
T.Anya
По технологиям нет сборника?
Анна
Зовсім не видно ,що моніторинг "Державний "
Олена
Про наш уряд вцілому і про міносвіти окремо є просто нереально життєва пісенька "А там олені, олені...". Цілком невипадково складається враження, що пани міністри і всі інші "сильні світу цього" живуть на окремій від нас планеті... Але що ж поробиш, Noblesse oblige, вигадувати якийсь шлак необхідно, іллюзія турботи про підростаюче покоління в усій красі!
Віктор
Складається враження що дітей хочуть загнати як "Коней". Вельми "Шановний" Пан Табачник, ви напевне теж носили ранці по 5-6 кг., проводили в школі по 6-ть годин а потім робили уроки 5-ть годин і це 5-тий клас!!! А тепер ще й додали моніторинг!!! Профанація це дуже м’ко сказано, це майже дибілізм!!!
Ирина мама
Для Віктор: просмотрела тесты(5класс)-Я И УКР.-ОСН.ЗД.-ерунда, МАТЕМ.-не сложные, МОВА-сложнее в формулировках, но терпимо, почти не отличаются от тестов конца 4го класса, а вот АНГЛИЙСКИЙ-сложные, в том смысле, что много общей инфы. про Англию и Лондон, королеву,англ. погоду надо знать...,-что по обычной программе наши напр. дети не изучают...надеюсь словарями разрешат пользоваться!?
оля
Для Ирина мама: где скачать английский для 5-го класса? плиз....
Коментувати
учень
прошу. заради бога. відмініть. будьте людьми! нерви не витримують!