Поради вчителю: піклуйтесь про себе та своє здоров'я

Як учителям залишатися щасливими та здоровими протягом п'яти днів робочого тижня

Поради вчителю: піклуйтесь про себе та своє здоров'я

Чим ближче кінець шкільного робочого тижня, тим важче вчителю утримуватись на поверхні й не захлинутись у водоверті буднів. Усі знають, що прямим обов'язком учителя є постійна турбота й підтримка своїх учнів, але не менш важливо навчитися піклуватися про себе і своє здоров'я.

Професор психології Гейл Кінман на сторінках Гардіан акцентує увагу на трьох порадах учителям на кожний день протягом п'яти днів робочого тижня, спрямованих на зняття стресу та підтримку свого розумового, тілесного й душевного здоров'я.

Понеділок. Загальновизнаною є істина, що ніхто не любить понеділок, але саме вчителю так важливо спокійно розпочати свій робочий тиждень.

Спробуйте розслабитись упродовж хоча би двох-трьох хвилин, перш ніж ваші учні зберуться вранці на перший урок. Уявіть собі весь день у позитивному плані, наскільки це можливо, що позитивно позначиться на вашому душевному стані.

На найближчій перерві між уроками постарайтеся вийти зі стану «на автопілоті» й очистити свій розум, просто з'ївши якийсь фрукт. Зосередьтеся саме на процесі його поїдання, відволікаючись від шкільних проблем.

Після роботи хоч би трохи погуляйте. Зосередьтесь на тому, що ви бачите навкруги: відчуйте запахи, прислухайтесь до шуму, відчуйте «смак» оточуючого світу. У жодному випадку не використовуйте цей час, щоби будувати якісь плани чи концентруватись на рішенні якихось проблем.

Вівторок. Це хороший день для того, щоби звернути увагу на перші ознаки прояву втомленості.

Подумайте про те, як проходить тиждень, і просто придивіться до речей, що починають вас турбувати. Це допоможе визначити ваші «тригерні точки» (trigger роint, від англ. trigger – курок – надчутливі зони, наприклад, на шкірі, ‑ пер.) і намітити заходи з виправлення ситуації.

Із другої половини дня почніть виконувати спеціальні вправи для зняття м'язової напруги, наприклад, просто напружте плечі при вдиху, а потім розслабтесь при глибокому видиху. Відчуйте, як напруга поступово зникає.

Вівторок має бути днем прощення. Більшість із нас схильні до накопичення численних негативних емоцій, які слід просто відпустити, пробачивши й себе, й інших.

Середа. До середини тижня переконайтеся, що почуваєте себе нормально, не забуваючи при цьому, що здоровий сон для будь-якої людини є життєво важливим чинником.

Уникайте «ворогів» вашого сну. Регулярно дотримуйтесь вашого графіка сну й харчування, прослідіть за якістю сну, харчування та регулярними фізичними навантаженнями.

Влаштуйте собі кілька 2-3-хвилинних перерв протягом робочого дня. Сядьте зручніше та сконцентруйтесь на своєму диханні. Постарайтеся свій «блукаючий стан» м'яко повернути до нормального.

Після обідньої перерви влаштуйте собі п'ятихвилинну «відпустку». Уявіть себе в найспокійнішому місці, яке ви можете уявити. По поверненню з «відпустки» ви відчуватимете, що посвіжішали та відпочили.

Четвер. Кращим лікарським засобом у четвер є безтурботний сміх. Добре, якщо у вас знайдеться мотив похихотіти з колегами або подивитись улюблене комедійне шоу.

Сміх має величезні переваги, покращуючи функцію серцево-судинної системи та допомагаючи вам спілкуватися з іншими людьми. Тож починайте свій день з посмішки!

Перестаньте відчувати та думати про себе в негативному стилі. Відкиньте нескінченні внутрішні заяви типу: «Повинна ‑ не повинна, зобов'язана – не зобов'язана», щоби знизити рівень стресу й максимально підвищити впевненість у собі.

Визначте свою так звану «буферну зону». Старайтесь у домашній обстановці не допускати «пережовування» своїх робочих проблем, що, урешті-решт, добре позначиться й на вашому здоров'ї, й на вашій продуктивності. Подумайте, що ви можете зробити після роботи, щоби відновити сили.

П'ятниця. Це якраз той час, щоби вимкнути свій «ментальний фільтр». Ви – на порозі вихідних, часу, щоб розслабитись і заспокоїтися після вашої непростої вчительської роботи.

Переконайтеся, що ви дотримуєтесь режиму харчування та вживаєте заходи проти обезводнення вашого організму, простіше кажучи, прослідіть, чи вживаєте ви достатню кількість води. Це особливо важливо, коли у вас наступає період гострої завантаженості або з'являються ознаки стресового стану.

Думайте тільки позитивно. Концентрація всієї уваги на негативних рисах свого характеру та поведінки означає, що ви просто заплющили очі на ваші позитивні якості.

Складіть список речей або дій, що допоможуть вам розслабитись, і чимось порадуйте себе, кохану. Потім виберіть щось одне, наприклад, полежіть в ароматній ванні, з'їжте маленьке тістечко, купіть шарфик... І робіть це, не відчуваючи за собою жодної провини.

Guardian
11.04.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Pasufik
Прочитав і не знаю, плакати чи сміятися. Це ж треба було додуматися до таких порад, вони звучать як насмішка та знущання над нашим українським вчителем.
Одесситка
Кто про что, а я уже после праздника начну искать работу на лето: на отпускные (даже повышенные) выжить нереально.
Маруся
каждый совет звучит как издевательство....съешьте на перемене фрукт.... ага, сейчас, а дежурить когда?
Олекса Позняк
Зрозумів коуча: на учителя плюють усі від МОНУ до двійшників та їх батьків а ти усіх прощай, побільше регочи і глибше дихай
Fktrcfylhf
Некоторые учителя,думается,не переутомились:книг не читают,конспекты не пишут(используют печатные основы) и т.п.Знала таких.У них звания и высшие категории.
Олекса Позняк
Для Fktrcfylhf: дура
вася
Підтримую Олекса Ппозняк
Читатель
Дура, не то слово, от чтения не переутомлятся, читая, отдыхают и получают удовольствие
Коментувати
Сергій
Цікаво почути пораду, як діяти вчителю в ситуаціях , коли в класі разом з нормальними людьми навчається психічно хворий підліток або двічі судимий.
Олекса Позняк
Для Сергій: нічого не зробите, у мене таке було. Дитиноцентризм це тільки для хуліганів. На гарних дітей наше МОН плює. Те що уроки зривають Гриневичці начхать
Коментувати
:-),Мирослава умничка,
но не следует ограничиваться её советом. Следует идти дальше, поскольку ситуация в школах не просто аховая. Она реально страшная. И страшна она не тем, что происходит сегодня, и не состоянием тех учителей, которые не могут позволить себе, в принципе, ничего, кроме радостей от мелочей, или от денег в конвертах (или иначе полученных неправовым путём)... Одна не может вылезти из болячек, другая - не может позволить себе поездку по желанию, третья умирает, по причине некорректного поведения родителей и администрации в том числе, четвёртая не знает, будет ли работать дальше, пятой - до пенсии пару лет, а школу сокращают, и таких ситуаций - великое множество, было бы слышать-видеть... Проблема глубже, и её-то следует решать. Хотелось бы, чтобы всем, но это, пока, нереально... Разве что - дети наши, насмотревшиеся отношения к ним учителей, чиновников, ...
Мирослава
Колись на курсах я почула таку фразу "Не можеш змінити ситуацію - ЗМІНИ СТАВЛЕННЯ ДО НЕЇ" Це якраз для нас.Так,СКЛАДНО!!Так,ВАЖКО!!! іт.д... І від того що я буду скиглити,жаліти себе,яка я "нещасна" і який поганий завуч і т.д. ЛЕГШЕ НЕ СТАНЕ!! Тому в цих порадах є раціональне зерно.ПРосто потрібно вчитися шукати позитив,вчитися радіти дрібничка і недоводити себе до емоційного вигорання,до депресії
Оксана
Для Мирослава: Підтримую, а ще потрібно вчителю вчитись захищати себе.
Вероника Миронова
Ця стаття вчить пофігізму!На перерві треба не відповідати на питання учнів і не відволікатися на начальство, а з’їсти фрукт! А тобі обов’язково нагадують,що платять не за 45хв,а за годину і в туалет вчитель може сходити тільки після всіх уроків,бо дітей самих залишати не можна!І молися, щоб ніколи не було розладу шлунку!Вчитель повинен "пасти" ДІТЕЙ щомиті!Вихід бачу єдиний-відеокамери!Тоді і вчителі і діти будуть дисциплінованішими, а на батьківський зборах можна показувати роботу дітей наглядно!Вчителям на перервах тоді можна відволіктись і з’їсти фрукти пореготать.
Коментувати
неужели Гейл Кінман
украинец и его советы помогут распластанному украинскому учителю? Но - спасибо.
Світлана Біленька
У Ісландії вчитель, який втомився, має право ПОПРОСИТИ позачергову відпустку. Наші вчителі не можуть собі дозволити спокійно піти на лікарняний. ПРацюють до повного виснаження. В такому стані поради проте, як накласти штукатурку на зруйновану стіну можна вважати глузуванням.
світлана
Дорогі вчителі! Але якщо ви вже працюєте в школі, то чому б не допомогти собі менш-більш відчувати комфорт і позитив?! У Бога інших рук, крім ваших, немає, щоб зарадити собі. Тому прислухайтесь до себе і працюйте для себе!
Оленка
Бажаю всім такої ситуації, як буває в мене: приходжу на роботу, заходжу в кабінет, а на дошці в куточку намальоване крейдою сонечко зі смайликом і надпис "Гарного дня"! Досі не знаю, хто з дітей це пише, але гарний настрій забезпечений)
:-)
Для Оленка: или яблоко (конфета, печенька...) на столе, которая всё-равно кем-то из детей съедается :"А у Вас есть конфетка?"
Alla Luchkova
Да????
Коментувати
Ольга
Краще б порадили куди піти працювати і за що жити після "турбот" (скорочення вчителів) нашою владою!
Ольга
Для Ольга: Молодці! Правильною дорогою ідемо!
Олекса Позняк
ТОЛЬКО В ПРОТИВОПОЛОЖНОМ НАПРАВЛЕНИИ
Коментувати
Натэл
Читаешь такие советы и понимаешь, что те , кто это советует, " страшно далеки от народа", прям- таки стыдно читать такую ахинею, адресованную нашим женщинам- учителям. Честно говоря, хочется сказать какое- нибудь плохое слово, из " непечатных". Вы не советы давайте, а посчитайте, сколько учитель тратит времени на работу, на отдых, на самообразование, на семью, на детей, на мужа. Поинтересуйтесь, может ли он позволить себе сделать крупную покупку с той зарплаты, которой государство его унижает уже 23 года. Кстати, а кто действительно занимался такими подсчетами и почему не занимаются наши отечественные психологи? Они подсчитали, сколько занимает времени качественная подготовка к уроку ? С презентацией к нему? Если у учителя достойная зарплата , то ему ваши советы не нужны: он , поверьте, найдет, как ему, " себя, любимого", ублажить. Опустили профессию ниже плинтуса и про шарфики рассказывают. Все свои проколы в экономике за счет бюджетников решают, народ за идиотов считают. Бессовестные
українка
Для Натэл: так це в нормальних людей так. ви ж подивіться хто автор - професор психології Гейл Кінман. це ж не квіт і не совсун. та хіба для наших чиновників таке доступно?
українка
Для Натэл: хтось просто передрав чужу статтю з іноземної преси щоб подратувать нас.
teacher_75
Вчіться правильно розприділити свій час і ВСЕ БУДЕ ВІДМІННО!
Коментувати
Larisa Shistko
"Після обідньої перерви влаштуйте собі п’ятихвилинну «відпустку». " Цікаво, а коли у мене протягом дня обідня перерва? З подивом також дізналася, що в мене має ще бути час ПІСЛЯ обідньої перерви. Це , мабуть, після п’ятої, дорогою додому...
Натэл
Для Larisa Shistko: а когда учитель дежурит по школе, или просто в коридоре на перемене, он не только поесть, в туалет сходить не успевает, а это очень вредно для здоровья, но нельзя...
Коментувати
не психолог
При наших реаліях мантра "ароматна ванна ,тістечко ,шарфик "перетворюється на холодний душ , шматок хліба та тугий пасок .
катеринаіванівна
Чому, як тільки поради вчителю, так обов язково - іноземні психологи???
1
Для катеринаіванівна: Тому що в наших реаліях: працюй, поки не здохнеш
замучена без канікул вчителька
Для 1: Суперкомент!!! Респект!!!
замучена без канікул вчителька
Для 1: Вибачте це не Вам, а Для НЕ ПСИХОЛОГ. Але з Вами я теж згодна на всі 100!!!
Коментувати