Як коригувати зарплати освітян після підвищення окладів

Роз’яснення щодо коригування заробітної плати освітян у зв’язку з підвищенням посадових окладів

Як коригувати зарплати освітян після підвищення окладів

Профспілка працівників освіти і науки з урахуванням консультацій з фахівцями Мінсоцполітики інформує про коригування заробітної плати працівників у випадках збереження середньої заробітної плати.

У відповідь на запити з місць стосовно коригування заробітної плати у зв’язку з підвищенням посадових окладів (ставок заробітної плати) працівникам при наданні їм відпусток, направленні для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки з відривом від виробництва, у службові відрядження, а також інших випадках збереження середньої заробітної плати ЦК Профспілки працівників освіти і науки України підготував детальне роз’яснення.

Пунктом 10 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08. 02. 1995 № 100, передбачено, що у випадку підвищення тарифних ставок і посадових окладів відповідно до актів законодавства, як у розрахунковому періоді, так і в періоді, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток, заробітна плата, включаючи премії та інші виплати, що враховуються при обчисленні середньої заробітної плати, за проміжок часу до підвищення коригується на коефіцієнт підвищення тарифних ставок, посадових окладів.

Тож коригування середньої заробітної плати педагогічних працівників, яким у розрахунковому періоді підвищено розміри тарифних розрядів відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.12.2016 № 974 «Про внесення зміни у додаток 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. № 1298», включаючи педагогічних працівників, яким за рішеннями органів місцевого самоврядування підвищено тарифні розряди у більш ранні терміни до 1 вересня 2017 року, згідно з пунктом 3 цієї постанови проводиться, виходячи з розмірів підвищених посадових окладів та ставок заробітної плати та розмірів посадових окладів (ставок) у розрахунковому періоді до підвищення.

Тобто коефіцієнт, на який необхідно прокоригувати виплати, які враховуються при обчисленні середньої заробітної плати, розраховується шляхом ділення нового (підвищеного) посадового окладу (ставки заробітної плати), на оклад (ставку) до підвищення.

Згідно з пунктом 2 Порядку для оплати часу щорічної відпустки обчислення середньої заробітної плати провадиться, виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки, або виходячи з виплат за фактичний час роботи, а саме з першого числа місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця, в якому надається відпустка, - якщо працівник пропрацював менше року.

У всіх інших випадках збереження середньої заробітної плати середньомісячна заробітна плата обчислюється, виходячи з виплат за останні 2 календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов’язана відповідна виплата, або виходячи з виплат за фактично відпрацьований час, якщо працівник пропрацював менше двох календарних місяців.

За матеріалами Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки.

Освіта.ua
10.04.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Хаха
Профспілка і МОН-пара чобіт! Проснулася тоді, коли всі відпусні нараховані, виплачені, і вчителі у відпустках!.Таке розяснення повинне було зявитися, як мінімум, ще в січні місяці. Адже люди їздили на курси і ім відрядні повинні були нараховуватися по-новому!Інше зауваження: розяснення газеті слід друкувати з тих джерел, які є авторитетними для ревізорів. Тобто, аж ніяк не профсплкових спеціалістів. З таким розясненням жоден вчитель нічого не добється. Узгоджуйте, будь ласка, це в Києві-вам там дуже близько. Та і часу доволі маєте
Ірина
Подскажите пожалуйста, як врахувати подвійне підвищення з 01.01.2017р. окладів педагогічним працівникам при нарахуванні відпускних (індексацію відпусток)?
Елена
Хто може прояснити, чому за факультатив сплачують за 12 розрядом, а не за 14? У нас (Харків Шевченківське РУО) пояснюють, що робота факультатива -це вже сумісництво, за нього не можна отримувати за 14 розрядом. Чи так це?
Хаха
Для Елена: 1.Проведення факультативних занять не є сумісництвом (учитель в невеликій школі може читати й 3-4-5 предметів і це зовсім не сумісництво! 2. Оскільки факультативні предмети не є предметами інваріантної складової навчального плану, вчителю не потрібно мати для їх проведення курсів. 3. При всьому цьому, оплата здійснюється у відповідності до присвоєої учителю при атестації категорії!. Тобто, учитель літератури маючи 14 розряд за профедення факультативих занять (навіть не з літератури) отримує заробітну плату за тим самим 14 розрядом. За всі ці проблеми у нарахуваннях зарплати нам слід щоденно дякувати авторам Положення про атестацію! Зараз воо вже перевершило собою КЗОТ! Моліться за них ...))
Коментувати
Людмила
А лікарняний при 100% оплаті , також нараховується з коефіцієнтом?
Ірина
Тобто, якщо я пішла у відпустку з 1 березня 2017 року і стаж роботи 15 рокіа, то за який період братиметься середня заробітна плата ?
Алла
Для Ірина: як пояснила мені сестра-бухгалтер, то за березень, 16 - лютий, 17. Тільки з березня по грудень з/п буде множитить на коефіцієнт підвищення окладу (у вчителів це 1,5 +/-)
Виталий
Уважніше читайте п.2
Коментувати