Про алгоритм дій вчителя при оголошенні сигналу тривоги

Алгоритм дій для педагогів у разі увімкнення сигналу повітряної тривоги під час проведення занять

Про алгоритм дій вчителя при оголошенні сигналу тривоги

Міністерство освіти і науки підготувало алгоритм дій для вчителів у разі проведення занять і увімкнення сигналів тривоги, що розроблений на основі рекомендацій ДСНС України.

Так, у закладах освіти мають бути створені відповідні умови та проведені попередні заходи з підготовки всіх учасників освітнього процесу, а саме:

 • ознайомлення з місцем розташування укриттів фонду захисних споруд цивільного захисту, правилами поведінки під час переміщення до укриття та перебування в ньому;
 • пояснення дій, що передбачені Планом реагування на надзвичайні ситуації або Інструкції закладу;
 • обговорення необхідних речей, які учасники освітнього процесу повинні взяти із собою в укриття;
 • розподіл учасників освітнього процесу в укриттях із урахуванням місткості та розташування;
 • встановлення покажчиків напрямку руху до укриттів для швидкого та безпечного переміщення.

Почувши сигнал оповіщення, педагоги мають організувати переміщення учасників освітнього процесу у супроводі з вчителем або відповідальною особою, яка після завершення небезпеки та оголошення відміни сигналу організує повернення учасників освітнього процесу до запланованих заходів, а також перевірятиме наявність учнів в укритті та у приміщеннях закладу освіти після завершення небезпеки.

У випадку сигналу небезпеки

У випадку сигналу небезпеки педагоги мають діяти відповідно до такого алгоритму:

 • Відповідальна особа вмикає наявну систему оповіщення закладу.
 • Учитель сповіщає учнів про загрозу, а батьків – про переміщення дітей до укриття.
 • Необхідно організувати пересування двома колонами в приміщенні класу та швидко залишити кабінет.
 • Для супроводу початкових класів можуть бути залученні помічники.
 • Для швидкого надання медичної допомоги має бути залучений медичний працівник.
 • Відповідальні особи після оголошення сигналу оповіщення мусять перевірити всі приміщення закладу на відсутність у них учасників освітнього процесу та працівників закладу, по завершенню перевірки прямувати до найближчого укриття.
 • Учні, які знаходяться на подвір'ї закладу, під час сигналу оповіщення повинні самостійно рухатися до найближчого укриття фонду захисних споруд.
 • У середині захисної споруди відповідальні особи повинні допомогти учасникам освітнього процесу швидко та спокійно зайняти місця.
 • Під час перебування в захисній споруді вчителі та вiдповiдальнi особи здійснюють необхідну підтримку, заходи для комфортного та спокійного перебування в укритті.
 • Після завершення небезпеки та оголошення про відбій тривоги вчителі та відповідальні особи слідкують за тим, щоб вихід усіх учасників освітнього процесу з укриттів здійснювався колонами або групами.
 • Під час переміщення до укриттів необхідно врахувати наявність інклюзивних груп і класів. У випадку присутності дітей з ООП – попередньо проводити з ними навчання та бесіди, передбачити швидке та спокійне переміщення до укриття, спеціальне місце та заходи, що будуть здійснюватися в укриттях для максимального залучення до них дітей з ООП.

За матеріалами Міністерства освіти і науки України.

Освіта.ua
01.08.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анна
У мене буде перший клас. Я думаю, що з малюками я сама не впораюсь: їх 30, а я одна. Мало того, що вони в школі нічого не знають, так до того ж ще і злякаються. Хтось захоче в туалет, хтось почне плакати, хтось захоче подзвонити батькам. Але і дистанційно проводити уроки з 1 класом не варто: діти мають адаптуватися в школі, познайомитися з нею. Та і просто навчитися бачити учителя, розрізняти його на тлі дошки, виконувати завдання не колись потім, а тоді, коли вчитель його дає.
Любов
МОНівці, поки ви будете знущатися?.?? Одне рішення "краще" іншого. Яке очне навчання???? Яка інструкція??? Дистанційне навчання - єдиний вихід, щоб зберегти дітей. Батьки, не мовчіть!
Ольга
Панове чиновники МОН Замість на реальних пунктів дій під час тривоги, краще буде дистанційне навчання. Дії вже опрацьовані, двома у кожного на самий поганий випадок є 2 стіни. В сім’ї вже вирішено де ховатись, або в якому місці продовжувати навчальний процес. Вчителі за часи карантину теж пристосуватись до дистанційний. Тому оці ваші, так звані інструкції- це окозамилювання того, що крім бла-бла, ви ні грошей не виділили на облаштування укриттів, ні на сучасну техніку для проведення учбового процесу. Дистанційка! Дистанційка захистить учнів, А не ваші дивні інструкції
Тарас
Для Ольга: 70% батьків хочуть дітей у школи. Те що їх можуть убить їм плювать. Зеленим тим паче плювати на дітей, головне догодити виборцю
Коментувати
Олег
Очевидно, що інструкцію складав довбень який школу бачив хіба що в серіалі, в кращому випадку, уявляючи що от дітки сидітимуть за парточками і по команді шеренгочкою як курчачата підуть за квочкою. Черговий доказ відірваності чиновника від реалій.
Анна вихователь
Особливо сподобався пункт про "Учнів, що знаходяться на подвір’ї, і повинні самостійно рухатися до найближчого укриття"...Отже, перерва. Повітряна тривога. Старшокласники, як правило, на стадіоні, молодші класи- на майданчику. Хтось заховався, хтось злякався, хтось урвав додому. Де мої помічники, залучені на допомогу з початковими класами, звідки вони беруться? Я з дитячими речами і тривожними рюкзаками по дорозі в укриття пишу в чат батькам, що ми живі і здорові, але це поки що. Броунівський рух. Завіса.
гість
А якщо сигнал тривоги застав вчителя по дорозі на ро боту ? Він, звісно, має перейти до найближчого укриття , чекати відбою. В цей час певна кількість дітей вже в класі. Чи мається на увазі, що вчитель завжди всім все винний і він бігтиме в школу попри всі небезпеки , щоб вчасно спустити дітей у підвал? Така неприкрита неповага !
Аліна Рогожна.
Я маю 2-ох дітей , якщо їх завадить обламками у підвалі школи, обіцяю засуджу всіх , хто причетний , особливо директора, що дасть згоду на це знущання.
ОЛЬГА
Для Аліна Рогожна.: Все дуже просто, якщо ви така любляча мама, то якого біса маєте посилати дітей в школу. Оберігайте їх удома самі і ні на кого не перекладайте свої обов’язки. Я взагалі вважаю, що нормальні батьки не мають пускати дітей до школи в такий час. А згода директора і не обов’язкова: є акт підписаний комісією і є розум батьків
Rr
Сама вижий спочатку, засудить вона
Коментувати
Nataliya Nataliya
І ще : а які рекомендації для вчителів після прильоту? , кого першого виводити?, і в якому стані має бути вчитель?, і головне як діяти вчителю згідно рекомендацій якщо він уже труп кому дзвонити першому? Вибачте за сарказм , нестрималась.
Nataliya Nataliya
Враження що офлайн навчання і рекомендації складалася у ворога ; а в мене ще складається таке враження що МОН має машину для клонування працівників якщо у школах знаходиться добре якщо одна медсестра лікаря дуже дуже рідко можна зустріти після медичної реформи де ви їх стільки візьмете?, і хто буде спускати скільки дітей в той час якщо під час уроку пропустити 1 клас займає, коли вільні коридори, більше п’яти хвилин , перевірено особисто багато років підряд, є така практична у 5-7 класах "евакуація зі школи під час пожежі"?, і чим спустите - телепортом?
unforgiven 2
А що зробили чиновники для захисту населення від ворожих ракет? Чи побудували хоч одне бомбосховище? Чи встановили хоч один сучасний комплекс протиповітряної оборони? Лише вміють давати рекомендації і регулярно підвищувати собі зарплати, замість того, щоб піклуватися про людей. Нахабству немає меж!
Олена
Хто склав таку інструкцію?Той ,хто це постановив,пробував провести це з 2000 дітей,половина з яких молодша школа.Скільки це займе часу,поки вчитель виконає все,що там написано,а ще купа наляканих дітей.Сховище вміщує 500 дітей,має 1 вбиральню....На 2000 дітей 1 медсестра. І при цьому ніхто не гарантує безпеку ні дітям, ні вчителям.Про яке навчання взагалі може йти мова.Чим далі ,тим безглуздіші рішення.Вчителя хтось спитав,чи готовий він взяти на себевідповідальнімть за таку кількість і дітей.При тому,що заходи безпеки,як все в освіті-для галочки.
Вчитель
Яким чином вчитель сповіщає батьків про переміщення дітей до укриття. Це що одну кнопку натиснути на телефоні? Чи під час пересування вишукувати номери батьків, телефонувати їм? Таке напридумують, що не знаєш, як виконувати. Якщо вчитель не хоче наражати себе на небезпеку і нести відповідальність за дітей класу, він може відмовитися працювати офлайн? Чи звільнять? Батьки обирають форму навчання для дитини, а вчитель не може обирати для себе онлайн?
Наталя
Нашим чиновникам потрібно спершу пройти експертизу у психіатра.Вони вже чисто з’їхали з глузду. Батьки і вчителі, не даймо знищити наше найдорожче - дітей.Протестуймо проти очного навчання. під час війни.Адже майже жодна школа немає відповідного бомбосховища. Нашим дітям пропонують укриття - це коридор школи.І місцева влада збирається одобритм таке " бомбосховище".Хто знає куди прилетить ракета??Та це буде братська могила для наших діточок.А школа відкрита мішень для рашистів.Складається враження, що наше МОН свідомо хоче ззниищити наших дітей.Вам ще мало смертей???
Марія
Для Наталя: А сирена після вибуху практично завжди.
Коментувати
Наталія
Шановні батьки давайте разом будем протестувати, кричати проти очного навчання на період військового часу не знаю що робити так як президент дав право вирішувати на місцях взалежності від ситуації в регіоні ,а яка вона може бути хто знає куди, що і коли може прилетіти? ніхто і ніщо і ніяке укриття не врятує дітей від не дай Бог попадання ракети хто хоче вчитися той буде а хто ні то ніяке очне нікого не заставить.Батьки будь ласка не мовчіть.
Марія
Для Наталія: Дякую. Ви дійсно мама. Нажаль зараз більше мачух. Вчителі мовчать вони на колінах завжди без права сказати слово, це не люди їх лише повчають всі, а вони всерівно мовчать. БАТЬКИ у вас війна з МОН за майбутнє ваше і ваших діточок. Воюємо за це.
Коментувати
Ганна
А як вчитель повинен повідомити батьків? Наприклад, я класний керівник 10,а веду в укриття 8 клас. МОН взагалі розуміє, що воно пропонує? А якщо перерва? Де і кого шукати? Якими шеренгами заводити? Хто буде перевіряти чи всі зайшли?
Ірина
Просто дивовижно! А ще у Києві сьогодні постановили зупиняти громадський транспорт підчас тривог. Цікаво, яким чином вчителі та вихователі мають вчасно діставатися до навчальних закладів, адже більшість з них живе на відстані... А що робити, якщо сирена лунає, скажімо, о 8:20, коли ще не всі діти дійшли до школи,або за п’ять хвилин закінчення останнього уроку і триває години півтори? Я проти дистанційного навчання, але , за даних умов, хотілося б, щоб була якась єдність: або всі дистанційно, або всі офлайн...
Галина
Лунає сигнал тривоги, а я строчу повідомлення у батьківський чат, що веду дітей в укриття. От який розумник це придумав?
С
А МОН видасть усім учителям Засоби повідомлення ( мобільні телефони, планшети, телеграф, телетайп, рельсу тощо ) для повідомлення батьків про евакуацію учнів до укриття ???
Ната
Для С: Рельсу видадуть всім, це 100 відсотків. Працюючи вчителем, я вже " комп’ютер отримала" по програмі комп’ютер кожному вчителю,тому думаю з рельсою точно проблем не буде. Вибачте за сарказм, просто реально вже так все оце дістало, МОН просто неадеквати.... кожен оцей абсурд виходить з - під пера людини яка школу бачить лише здалеку ....вони там ні працюють, ні дітей не бачать, ні їхніх батьків...Там просто чорна діра в плані знань, у яких умовах працюють люди і що реально зробити, а що ні ...тому не дивуйте, це просто як кажуть англічани incompetent... некомпетентний, профан.
Коментувати
Tetiana
от ідіоти, невже ж цей дебіло-популізм таки втілиться в життя?! кожному хто хоч трохи знає дітей, зрозуміло, що не можливо виконати те, що так ретельно планується пришелепкуватим МОН. і якщо протиепідемічні заходи, що відразу накрилися мідним тазом, щойно діти зайшли до школи, були не настільки масово загрозливі, то зараз це реальна перспектива колективного вбивства, за яке має відповідати МОН і безголові батьки, що дозволять своїм дітям за таких умов відвідувати школу.
Орися
школа = 3 поверхи!!! підвал = неповний 1 поверх (додатково не посилений, як то має бути в бомбосховищах, щоб не розчавило при бомбардуваннях)!!! ЯК їх ВСІХ евакуювати, і щоб залишилися ВСІ неушкодженими???