Уряд хоче використати освітню субвенцію на інші потреби

У профспілці заявляють, що прогалини місцевих бюджетів хочуть залатати освітньою субвенцією

Уряд хоче використати освітню субвенцію на інші потреби

Профспілка працівників освіти і науки виступила проти ідеї використання коштів освітньої субвенції, які мають спрямовуватись на оплату праці вчителів, не за цільовим призначенням.

Про це йдеться у повідомленні профспілки у відповідь на ініціативу, якою пропонується розширити напрями використання освітньої субвенції та її залишків у 2021 році не за цільовим призначенням.

У профспілці зазначають, що проєктом відповідних змін до постанови Кабінету Міністрів передбачається дозвіл на використання у 2021 році залишків освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, що утворилися станом на 1 січня 2021 року, на закупівлю товарів, робіт і послуг, необхідних для забезпечення безпечного навчального процесу в школах.

Водночас у Профспілці працівників освіти і науки нагадують, що освітня субвенція має спрямовуватися на оплату праці педагогічних працівників закладів загальної середньої закладів освіти та інших закладів, які забезпечують її здобуття.

Також у профспілці наголошують, що дозвільні норми на нецільове використання освітньої субвенції провокують місцеву владу на створення штучної економії освітньої субвенції з метою її спрямування на інші потреби закладів освіти.

«Таким чином, недоплативши вчителям та іншим педагогічним працівникам за їхню працю, занурившись у їх гаманець, за рахунок видатків центрального бюджету, влада на місцях намагається залатати прогалини місцевих бюджетів», – підкреслюють у Профспілці працівників освіти і науки.

Виходячи з того, профспілка наполягає на вилученні з проєкту постанови КМУ норм про використання у 2021 році залишків освітньої субвенції не за цільовим призначенням, передбачивши, що такі залишки на кінець бюджетного періоду мають зберігатись на рахунках місцевих бюджетів і використовуватись у наступному бюджетному періоді на оплату праці.

Освіта.ua
09.04.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
"Слава громадам"
Створили громаду і зразу голова ОТГ хоче мінус 10% за престижність педагогічної праці. Хоча собі і своєму апарату не забув кожного місяця плюс 50% премії. Почали боротися, обіцяють скорочення. Тепер всі мовчать бо у селищі роботи не знайдеш.
Громадянин
Тю) Да наш глава ОТГ и без этих постановки давно уже знает,как украсть местный бюджет " без шума и без пыли") Особенно из субвенции. Давно ведётся двойная бухгалтерия.
Громадянка
Для Громадянин: Не тільки ваш, а й наш, зняли серед навчального року доплати за кабінети, факультативи, гуртки, і що???? Хтось щось змінив? Нема грошей
Коментувати
Наталія57
Кому виплатили премію в розмірі посадового окладу ( не оздоровчі, а премії),??? А мали б виплачувати!!! Після прийняття цієї постанови, вчителі взагалі премій не будуть бачити?
Скрипач не нужен
Коболеву отдайте деньги. На премии и з/п в миллион/месяц.
Мироед
Отдайте деньги Укравтодору, под управление Кубракова и его подельников. Эти мастера приспособились и через картель откатали по карманам более 30 миллиардов живых гривнев! Имея за спиной бестолковый и бездарный наблюдательный совет, "крышу" в лице Кири Тимошенко, гашатая-вора Голика, ОНИ СПОСОБНЫ свести на ноль все эти бюджетные копейки просвещения!