Кошти на навчання закріплять за студентом, – Саакашвілі

Реформа освіти передбачатиме закріплення державних коштів на навчання за студентами

Кошти на навчання закріплять за студентом, – Саакашвілі

Реформування вищої освіти в Україні передбачатиме закріплення державних коштів на навчання за студентами.

Про це в ефірі телеканалу «Дом» розповів голова виконавчого комітету Національної ради реформ Михайло Саакашвілі.

«Суть реформи освіти — дуже радикальна і революційна: ваучер про вищу освіту йде разом зі студентом. Студент сам обирає заклад освіти і «голосує» за нього грошима, які йому дає держава на заклад вищої освіти (приватний або державний)», — зазначив голова виконавчого комітету Нацради реформ.

За його словами, таким чином покращиться якість освіти, адже кошти витрачатимуться безпосередньо на студентів, а не на заклади освіти.

«Згодом студенти самі обиратимуть: вчитися за кордоном або здобувати освіту в Україні. І гроші витрачатимуться не на ректорат і так далі, а прямо на студентів, і через них — на якість освіти», — розповів Михайло Саакашвілі.

Освіта.ua
22.03.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Дмитро
Ідея то нормальна. Але в мене є припущення, що ви не доопрацюєте і не організуєте цю реформк, як і попередня владна з медичною. І в результаті через недоопрацювання й недоорганізацію провалиться, як медична.
Науменко Григорий
Ваучер для майбутнього студента - це черговий "винахід суто українського велосипеду". В усьому цивілізованому світі для фінансування здобуття вищої освіти використовуються кредити (в тому числі й з державного бюджету) і гранти, що надаються як державою, так і приватними чи корпоративними інституціями. Чому Україна не може скористатися досвідом інших країн, а намагається створити щось таке, чого світ не бачив: фінансування ЗВО за "результатами діяльності" (невідомо якими) або ваучеризація освіти (вже проходили ваучеризацію приватизації)?
Шева
Для Науменко Григорий: А чому в Євросоюзі вища освіта за рахунок бюджету , безкоштовна для людини. А нам- кредити?
Коментувати
Невідомий
Внас все безплатно Має право і на безплатно медицину і освіту... Тут навіть вмерти безплатно не датуть!
ТТ
За пацієнтом також "ходять" кошти, :))) тільки пацієнту від того не краще та й лікарям теж. Зарплати ті самі, якість лікування та сама. Прощай хабарництво, привіт хабарництво!
Марчук
Для ТТ: медицину знищили, тепер грузін взявся за нас. Хай іде до себе, але там - посадять. Тож нас не жалко.
Коментувати
Директор
Вже ’’закріпили’’ кошти за учнем. А потім чинуші зрозуміли, що каса йде мимо них, то і дали задню реформам. І це тільки початок!!! Так що цю ідею чекає точно така доля. На жаль!!!
Михайло Дм.
Цей Саакашвілі розтрощив вищу освіту в Грузіі, іі там немає!! Воно не розуміє , що державна політика -вкладати гроші не туди , куди пішов студент, а підтримка тих галузей, які визначають прогрес краіни!!! Іще- ні в одній краіні Євросоюзу такоі дуринки немає, це ноу- хау Грузіі.Треба зупинити ці придурені реформи.
Лєна
Для Михайло Дм.: Я була в Тбілісі , про Саакашвілі один негатив!!
:)
Для Лєна: Ви там точно були ще в дитинстві, за часів панування клану Шеварнадзе! зверніть увагу, що з тих пір була революція троянд та реформи. За часів Саакашвілі Грузія була зачищена від криміналітету та корупції, вона стала однією з демократичних республік на теренах колишнього срср. Хоча в корумпованій Україні це досить важко уявити і зрозуміти ...
Петрук
Саакашвілі не одного непокірного бізнесмена в Грузіі спровадив на той світ... Проти нього відкрито кримінальні справи , чому він і ховається в Украіні.
Коментувати
Не студент
Круто!)От тільки таких щасливчиків буде кілька чоловік на потоці-а всі інші будуть контрактники)))
реальність
Що буде з коштами у випадку відрахування студента? Якщо відрахування = втрата коштів університетом, то університет буде всіх тягнути до самого випуску незалежно від успішності студента у навчанні = як зараз із контрактниками. Зараз за гроші український ун-т може закінчити навіть мавпа, аби у неї був паспорт із ПІБ для оформлення потрібних документів :)
Студент
Ви вгадали. Хтось же має вчити таких мавп, які як виразився юзер "реальність" маючи гроші, так і не навчилися заповнювати паспорт з ПІБ.
реальність
Для Студент: Ваша спроба пожартувати жодним чином не знімає сутності поставленого питання! З розумінням ставлюсь до Ваших дитячих вибриків, бо далеко не кожен студент осягнув категорію "сутність" :)
Коментувати