Дистанційне навчання знизило якість освіти, – опитування

Більшість громадян вважають, що дистанційні інструменти знизили якість шкільної освіти

Дистанційне навчання знизило якість освіти, – опитування

Переважна більшість українських громадян вважають, що запровадження дистанційних інструментів і методів навчання у 2020-2021 роках знизило якість середньої освіти.

Про це йдеться у результатах онлайн опитування українців, що проведено Українським інститутом майбутнього разом з «Нью Імідж Маркетинг Груп».

Зокрема, 72% респондентів зазначили, що запровадження дистанційних інструментів і методів навчання частково або відчутно знизило якість шкільної освіти.

Протилежної думки додержуються лише 9% опитаних громадян. Стільки ж вважають, що протягом цього часу нічого не змінилося.

Окрім того більшість громадян висловили переконання, що хороший підручник вирішує все. Саме так вважає 71% респондентів.

«Тобто хороша освіта для більшості дорослих українців зводиться до того, чи добре написаний підручник. Коли ж мова заходить про нові підходи у викладанні чи зміни в системі викладання через новітні технології, то тут ми маємо більш ніж сумну картину. Лише 33% вважають, що потрібне сучасне обладнання. І лише 22% респондентів висловилися за інноваційні методи в викладанні», – наголошують автори дослідження.

Також, як свідчать результати опитування, кожен 5-й респондент націлений на навчання тільки закордоном.

«Лише 30% цілком впевнені у тому, що вчитися треба в Україні. І ще третина вважають, що вибираючи між поганим іноземним вишем і хорошим українським, треба обирати хороший український», – йдеться у результатах дослідження Українського інституту майбутнього.

Опитування було проведено з 25 лютого до 04 березня 2021 року. Участь в опитуванні взяли 1 353 особи.

Статистична похибка з ймовірністю 0,95 не перевищує 3,5%.

Освіта.ua
16.03.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Дмитро
Дистанційне для мене, як студента, навіть краще. Але шановні, дозвольте стажуватися студентам, якщо не під час навчального процесу, то хоча б під час канікул, а то немає можливості проходити навчальну практику!
Местный
"72% респондентів зазначили, що запровадження дистанційних інструментів і методів навчання частково або відчутно знизило якість шкільної освіти." - Это были какие-то специалисты или эксперты? И как они определили понижение качества образования, точнее по каким параметрам эти 72% делали выборку.
Катерина
На мою думку, принаймні для старшої школи, дистанційне навчання навіть краще, ніж очне. Більшість часу в школі вчителі заповнюють журнали, відмічають відсутніх, скаржаться на життя, тощо((( Під час дистанційної освіти ми встигали пройти матеріал в два рази швидше + паралельно готуватися до ЗНО. Зараз, під час очної освіти рівень підготовки набагато менший( А часу і нервів забирається більше. + Знову багато замін, хворі вчителі на уроках без масок. Щодо того, що начебто, учні під час дистанційки відволікаються від навчання: ті, кому це навчання треба вчаться всюди і продуктивно використовують час. Ту ж, кому на навчання начхати - і на очному навчанні сидять і втикають в телефони) Тому класу так з 8 дистанційка на якість навчання впливає не суттєво, а в 10-11 ще й покращує її))) P.S. Навіть самі вчителі просять перевести нас на дистанційку????, але адміністрація не поспішає, навіть, коли фіксуються випадки коронавірусу....
Твій Мозок
Для Відділ освіти: А вам отлично подойдет цитата Эдгара Аллана По ... Вы отличный, яркий представитель большинства)
liketaurus
Хочеться процитувати Фройда стосовно цінності думки більшості й чому вона не може бути правильною. З власного досвіду і досвіду колег та знайомих - якість освіти значно зросла - звісно ж за умови що і учні і вчителі ставляться до навчання відповідально...
Відділ освіти
Для liketaurus: якщо вчителі будуть скидувати тільки завдання - навчання не буде. Учні тут не винні. Батьки тим більш.
Гість
Для відділу освіти. А Відділ освіти хоч щось зробив, щоб навчити вчителів користуватися гаджетами та чи запезпечив всіх педагогів ноутбуками та вебкамерати?
Скрипач не нужен
Для Відділ освіти: Всегда было интересно, чем занимается ваш отдел? Я вижу только работу бухгалтера и секретаря (животное) который регулярно присылает ущербные конкурсы. Вот реально, хоть пару строк. Без обид.
Коментувати