МОН: зменшувати надбавки за престижність некоректно

У МОН заявляють, що позиція стосовно зменшення надбавки за престижність праці є некоректною

МОН: зменшувати надбавки за престижність некоректно

Позиція територіальних громад стосовно зменшення відсотку надбавки за престижність в 2021 році у зв’язку із підвищенням посадових окладів на 20 %, є некоректною.

Про це йдеться у листі Міністерства освіти у відповідь на запит Профспілки працівників освіти і науки щодо виплати працівникам певних закладів освіти різних надбавок за престижність педагогічної праці.

Зокрема, у Міносвіти повідомили, що при обрахунку обсягу освітньої субвенції як на 2020, так і на 2021 рік, враховано однаковий середній відсоток надбавки за престижність праці (25 відсотків від ставки заробітної плати вчителя вищої категорії).

«Тобто позиція стосовно зменшення відсотку надбавки за престижність у 2021 році у зв’язку із підвищенням посадових окладів (ставок заробітної плати) на 20 відсотків, є некоректною», - наголошують у Міносвіти.

Загалом у Державному бюджеті на 2021 рік Міністерству освіти і науки передбачені видатки обсягом 139,5 млрд грн, що на 26,6 млрд грн більше, ніж у 2020 році.

«Із зазначеної суми загальнодержавні видатки (субвенції) становлять 103,7 млрд грн, що на 20,1 млрд грн більше, ніж торік, зокрема освітня субвенція (заробітні плати) – 99,65 млрд грн (у 2020 році – 80,9 млрд грн)», - зазначають у відомстві.

Водночас в Міністерстві освіти і науки наголосили, що керівнику закладу освіти надано право встановлювати конкретний розмір надбавок у межах визначеного граничного розміру відповідно до особистого внеску працівника у загальні результати роботи закладу.

Освіта.ua
18.02.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олександр
Тетіївське ОТГ, ВСТАНОВИЛИ НА МІНІМУМ!!!!....,.
ВАсиль
Некоректно? Так нехай депутати затвердять мінімальну границю не 5% а 20%, тоді буде коректно. Ми від Києва далеко і ніякого підвищення з 1 січня не побачили, лише порожні балачки!
Батьківські плечі
Яка престижність? У кого? Почніть працювати, тоді й про престижність поговоримо!
Скрипач не нужен
Для Батьківські плечі: С тобой что ли? Ты то кто? О чем с тобой говорить? Ты оешаешь только в тот момент, когда выбираешь макароны в магике. Пешка.
Dorian
Для Батьківські плечі: Потрібно проводити реформу, знімати директорів, які не можуть керувати закладом, а просто сидять на посаді заради зарплати. Тоді керівники почнуть набирати кадри не за "о, це ж мій ррдич або сусід" , а за якісним критерієм. А так, батьки, штурмуйте засновників закладу чи просто дирекцію, риба гниє з голови.
Володимир
Для Мозг: Підтримую. Заробітна плата повинна вимірюватись відношенням вчителя до виконання своїх обов’язків. Якщо "відчитав " уроки і пішов - це не вчитель, а "заробітчан". Маю стаж педагогічної роботи 43 роки. Маю вищу кваліфікаційну категорію, вчитель-методист. Полюбляв весь час свою професію, дітей, предмет. Уроки проводив з душею, маю переможців облласних олімпіад, учасників Всеукраїнських. В школі за увесь час - перебував на усіх посадах. Найбільше попрацював заступником директора. Школа була однієї з кращих в районі /звичайна сільська школа/. В даний час імідж школи значно впав. Особливо стало це відчутним з часу прийняття Закону "Про освіту". Вчитель ні за що не відповідає. Викладання здійснюється за скучасними технологіями - а якість рівня знань учнів впала на нуль. Так за що платити? Заробітна плата адміністрації школи на рівні 20 тис. А яка віддіча?
Коментувати
Директор
Да ми все врахували, все дали, бла, бла.... Це все слова, а по факту грошей в деяких громадах дали менше ніж того року.
Скрипачь не нужен
Для Директор: Короч, никто не виноват. Валите друг на друга. Сколько получаешь премии за экономию бюджета? А, я же забыл, ты же бедный, как церковная мишь, и премию видел только как слово в словаре. По большому счету именно такие как ты должен поднимать коллектив на сопротивление. Но должность то страшно потерять, да и устраивает тебя все - тепло, сытно. Гниль.
Коментувати
Вчитель
Мабуть,треба іти працювати прибиральницею...зарплата однакова((( вже сил нема терпіти це знущання.
Ярослава
Це жах. І так не висока зарплата, а тут прибиральниці і вчителі в одній шерензі
Скрипач не нужен
Для Вчитель: Никто никому не нужен. Это капитализм, детка. Если на тебе можно секономить, то это будут делать со 100% вероятностью.
Коментувати
Вчитель
Ну так зробіть цю надбавку фіксованою! А то зняли з себе відповідальність, переклавши на місцеву владу
Скрипач не нужен
Для Вчитель: Смысл плавающей надбавки 5-30% в том, что с ее помощью можно регулировать нагрузку на бюджет. Вот добавили с 01.01 20% - пропиарились, а потом сняли 25% престижности. Т.е. на ровном месте власть получила рекламу и еще сэкономила по 5% с каждого учителя в месяц.
Учитель
Да это понятно! Но раньше она фиксированная была 20%, а сейчас кто как хочет, так и устанавливает, Харьков например с 2015 года 5%
Коментувати
Мозг
Как мне это нравиться. Надбавка называется "За престижність праці". Как она может быть разная? Или учитель в одной области (или даже школе) - это более престижная праця, чем тот же учитель в другом месте? Просто способ распила бабла, ну кому это не очевидно? Но блин, все на серьезных щах обсуждают подобные новости. Аргументы приводят... Для улучшения условий учителей (реального, а не исходя из победных видосиков Зе и прочих), нужно как минимум называть вещи своими именами. Самими же учителями. Допустим распинается какая-то шишЬка о "разных надбавках, что меняются от веления левой пятки... Кхм... Вкладу каждого в общее дело", а ему говорят - мужик, понимаем, бабло пилите. Давайте не будете пилить? Вот так, в открытую. Чтоб эти мрази своими же словами давились. Или говорит кто-то о повышении ашшш на 100500 тыщщ, а ему в морду квитанцию прошлую и нынешнюю, где видно, что разница в оплате 200-300 грн. Ато ж молчат все, а эти сволочи никогда не нажрутся и совесть у них не проснется.