Оклад учителя вищої категорії складає 6 461 грн, – міністр

Оклад учителя вищої категорії збільшено на 1 076 грн в порівнянні з вереснем 2020 року

Оклад учителя вищої категорії складає 6 461 грн, – міністр

Посадовий оклад вчителя вищої категорії з 1 січня 2021 року складає 6 461 грн.

Про це повідомив міністр освіти Сергій Шкарлет, коментуючи схвалення Кабінетом Міністрів постанови щодо підвищення рівня посадових окладів працівникам бюджетної сфери.

За його словами, оклад учителя вищої категорії збільшено на 1 076 грн в порівнянні з вереснем 2020 року.

Посадовий оклад учителя без категорії з 1 січня 2021 року становитиме 4 859 грн. Це на 809 грн більше, ніж було минулого року.

Водночас Сергій Шкарлет наголосив, що всі доплати, надбавки й інші заохочувальні виплати зберігаються та будуть нараховуватися до збільшених посадових окладів.

«Тепер МОН зможе опрацювати відповідно до постанови власні нормативно-правові акти. Але вже точно можна сказати, що заробітна плата освітян розраховуватиметься з 1 січня 2021 року на основі збільшених на 20% посадових окладів, а з 1 грудня – на 8,4%», – зазначив міністр освіти і науки.

Освіта.ua
20.01.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
олександр
Тобто посадовий оклад вчителя вищої категорії на 461 гривню вище мінімальної заробітної плати.
Наталія
Добрий день! Скажіть, будь ласка, скільки на сьогоднішній день має отримувати асистент вчителя з двома роками стажу, та вищою освітою? Аванс в січні прийшов 2500, і зарплата 3349. А чи 20% асистенту вчителю не наровується? Чи ці 20% будуть в лютому? В бухгалтері нічого не кажуть, дякую! Київська область.
Економіст
Для Наталія: попросіть в бухгалтерї виписку. яку мають всім надавати, але часто не надають. Занадто мало інформації аби щось коментувати. Вам точно нараховано більше мінімалки. Але невідомо чи є соціальна податкова пільга, яке навантаження (ставка чи більше). Взагалі сума хороша для асистента без стажа.
Ольга
Для кого хороша зарплата? Як на такі копійки жити? Навіть 6 тисяч нема, це нормально?
Коментувати
Вчитель
Збільшено не оклад вчителя ... !!! Змінилась ЄТС, та відповідно ВСІМ , чи я зарплата прив’язана до тарифної сітки. А з 1 по 12 розряд будуть доплачувати до мінімальної. ( зрівнялівка для цих працівників) доплати до 6000 гривень.
Аріель
А чому ніхто не говорить про те, що сьогоднішнє покоління просто не має бажання вчитися? Абсолютно! А для чого, коли вони бачуть, що різні неуки зараз при владі? Чим їх мотивувати? Головне мати зв’язки і хлібне місце тобі гарантовано! Це вже катастрофа! Така держава довго не проіснує! А ви тут про зарплати? Та, що ті вчителі можжуть навчити молодь, коли вони за себе постояти не можуть? Не мають ні гідності не самоповаги! Як раби, готові за їду працювати на пана! Як їх буде поважати молодь? За які заслуги?
Толян
Для Аріель: Поддерживаю! Сейчас,чтобы иметь " хлебное место, образование не нужно. Нужны связи! Пример- наша ОТГ. Сам голова- " тупой,ещё тупее", но умный в тлм,как воровать бюджет,плюс все работники аппарата- его или друзья,или родственники,или коллеги по бизнесу( да,да,голова- бизнесмен,"крутит землёй",как "цыган солнцем", но все имущество-на подставных лиц). И никакая прокуратура,НАБУ его оборутки не замечает.
Коментувати
Генрих
Для Val: Сто лет назад собственники подвод тоже думали, что будут жить хорошо и детям ремесло передадут, но пришел автомобиль и они не смогли с ним конкурировать. Ваши большие познания в токарном ремесле - это хорошо, но мне кажется, вам пытались сказать, что интеллектуальная работа, развитие у детей желание думать, творить, создавать, смогут в дальнейшем способствовать развитию страны. А не работа, которую сегодня намного эффективнее делают станки и робототехника. К сожалению, стремление власти оглупить народ, привело к желанию людей батрачить в Польше, или на выборах голосовать за гомиков. Я не ошибся в первой букве, там даже если поставишь "к" суть не поменяется. Эффективный интеллектуальный труд возможен со стороны учителя только тогда, когда его базовые потребности удовлетворены, а это на сегодняшнюю зарплату сделать невозможно. Цифры, которые привел В. Шминдрук, красноречивы.
Василь  Шминдрук
Підвищення на «європейські заробітки» не схоже, тому бажаючих працювати педагогом катма. «В Днепре на 19.01.2021 года не хватает 160 учителей. На сайте [email protected] полный список вакансий. Город нуждается в 160 школьных преподавателей в разных районах Днепра. Открыты вакансии заместителя директора (9 вакансий), ассистента учителя (18 вакансий), воспитателя группы продленного дня 11 вакансий), учителя начальных классов (10 вакансий), украинского языка и литературы (9 вакансий), английского языка (22 вакансии), информатики (18 вакансий), математики (12 вакансий), истории (4), географии (2), химии (2), биологии (4), физики (10 вакансий), музыки (4), ОТМ (1), физкультуры (3), трудов (5) и практического психолога (16 вакансий). По поводу вакансии можно обращаться в Департамент гуманитарной политики Днепра. (056) 744-63-14»
Александр
В СССР ученики и студенты УЧИЛИСЯ, в отличии от современных "деточек", которые понятия не имеют как учиться в принципе.
Учитель
Для Александр: потому что их не учат в школе. Просто подать материал - мало. Нужно чтоб ученик понял его.
Viktor Kirilchyk
В більшості сучасних учнів не має стимулу і бажання вчитись, бо всі знають, що на заводі в Польщі більше зароблять, ніж з нашим дипломом про вищу освіту, а в СССР було трохі по-іншому.
)))
Для Viktor Kirilchyk: це може на західній Україні мріють про Польщі та забивають нею баки учням. На інших територіях цього немає. Не всі їдуть у Польщу. Більшість мешканців працює у містах і не буде нікуди їхати. Ну чесно, задовбали вже з тими Польшами!
Коментувати
Київ
Сьогодні прийшов аванс за січень... Підвищення аж на 170 гривень ... Це що ? Навіщо трубити про підвищення зарплат для вчителів ? Як прожити на таке "підвищення" ???
Галина
Для Київ: яке підвищення в аванс? лише 20.01 прийнято постанову про посадові оклади. зарплату за новими псадовими лише будуть нараховувати. Аванс дають просто якусь суму.
Коментувати
Олена
Для Val: про нескладність роботи ви з власного викладацького досвіду говорите чи з досвіду недогляду за власною дитиною? Оскільки, коли до вчителя зайшли 30 учнів, йому необхідно не лише сформувати у них (принаймні декількох з класу) компетенції, надати виховні елементи, а й нести відповідальність за їх життя та здоров’я. Крім того, поки в нашій країні будуть вважати, що робота кваліфікованого фахівця не повинна відрізнятися по оплаті від некваліфікованої праці, ми будемо країною третього світу, постачальником лише ресурсів (природних, трудових, донорських і т. ін.).
?
Для Олена: як працювали Ваші коллеги у радянські часи? І дивно, вони вміли навчати дітей! Може тому, що було бажання працювати?
Олена
При чому тут колеги з часів СРСР? Що для вас "дивного" в їхньому вмінні та бажанні навчати? Для вимог свого часу вони виконувати свою роботу. Їх заробітна плата була меншої, ніж працівника на заводі, який гайки точив. Тому СРСР нічого, крім своїх мінеральних та лісових ресурсів не міг запропонувати світу.
Val
Для Олена: Возьмем для примера упомянутого вами токаря на заводе, со средним профессиональным образование. Разложим на составляющие его работу. Он должен знать различные режимы обработки деталей, знать свойства их материала и их влияние на процесс обработки, должен понимать систему допусков и посадок, квалитетов, должен учитывать влияние тепловой деформации резца и детали на процесс обработки (а оно будет разное для различных материалов и режимов), должен постоянно следить за тб, чтобы не покалечить или убить себя на станке, должен работать во вредных для зрения, слуха, кожи и легких условиях, должен минимизировать брак выходящей продукции (на заметку учителям!), иначе получит урезанную зарплату и много еще чего должен. Также учтем, что токарь может совершить одно неловкое движение руки - травма и потеря навсегда возможность работать по своей профессии. Вопрос, почему у него должна быть такая же низкая зарплата, как и у учителей?
Коментувати
Олена
Так не тільки у вчителів оклад менше мінімалки! 1 тарифний розряд повинен = мінімальній заробітній платі. Але це питання не до міністра освіти
Олена
При мінімалці 6000 грн. Тобто на 461 грн., або 7,7% більше некваліфікованого працівника. І ви говорите про якусь якість навчання?! Нагадую, щоб отримати вищу категорію необхідно мат вищу освіту, відпрацювати від 8 років у закладах освіти, тричі пройти атестацію. Да ви, пані міністр, продажна жінка. Принаймні у діях та словах. Нагадаю, міністр праці Австрії звільнилась. Скористайтесь цим прикладом.
Val
Для Олена: Работа у учителей не сложная, ответственность (реальная, на основании имеющихся прецедентов) не большая, чудеса аналитического мышления в работе проявлять не требуется. За что им платить больше? Плюс, в статье упоминается "голый" оклад, без всех надбавок.
Вчитель із досвідом
Мені здається ви дітей сплутали з роботами. І звісно самі НІКОЛИ не працювали з дітьми. Напевно, і власних теж не маєте, якщо вважаєте працю вчителя настільки легкою та не потребуючою зусиль... Цікаво, чому тоді "бажаючих" на таку легку працю немає...
?
Для Вчитель з досвідом: тому, що є безліч цікавих професій, які не менш важкі і важливі для суспільства. Людям цікаво інше! Тут навіть не в заробітку річ.
Коментувати
Ганна
229 долларів - оклад вчителя вищої категорії. Це європейська зарплата чи ще ні? Чи у нас європейські виключно енергоносії? На 1000 кубічних метрів не вистачить місячної зарплати
Вчитель зі стажем
А щоб наш довбаний міністр, прем’єр, всі міністри та депутати жили на 6461 грн! ПреЗЕдент обісцяв перед виборами вчителям 4000$ - от і маєте - він всіх нас "зробив разом".
Еля
Для Вчитель зі стажем: Ще скажіть, що ви повірили в ці 4000 у.о. Смішно!
Гість
Чому ’’Вчителі зі стажем’’ своїх надбавок і доплат не порахують?
Ганна
Надбавка виключно за стаж, а доплати за додаткову роботу і то не у всіх. Якщо є класне керівництво, то за нього доплата, за перевірку зошитів отримують тільки вчителі мов, літератур та математики. Всі інші цю роботу роблять безкоштовно
Коментувати
Учителька з вищою категорією
Ой лишенько! Я аж розгубилася, що робити з такими грошима! Не можу визначитися, що ж мені купити з наступної зарплати... чи новий ноутбук... чи новий холодильник... чи, може, все-таки сплатити комунальні послуги в повному обсязі? ))) А з приводу підвищення окладу вчителя вищої категорії на 1076 грн порівняно з вереснем 2020 року бреше, пес смердючий! Мій оклад у вересні становив 5923.50 грн.
Працівник з ненормованим роб днем
За минулий рік вам гріх скаржитися. Усе навчання було на батьківських плечах.
Учителька з вищою категорією
Для Працівник з ненормованим роб днем: Добре там, де нас немає...
Гість
Для Працівник з ненормованим роб днем: Ой, Божечки!!! І чим же ви так перетрудилися? Ґаджетами діти користувались вже давно, ви самі їх придбали. Учнів важко було відтягнути від них на уроках, а на перервах - неможливо. В позаурочний час діти теж активно ними користуються. Як тільки дійшло до навчання, з використанням ґаджетів, різко виникла проблема - або їх немає, або ’’інтренет поганий’’ (для дурниць сигналу завжди вистачає)...Розбудити дитину вранці і приготувати їй сніданок не важко, ми це робимо щодня, не залежно від форми навчання. Якщо ж ви вирішили бути присутніми з дитиною на онлайн-уроках, чи виконувати замість неї домашнє завдання, тести і т.д. - це ваша помилка і проблема. В такому випадку, не треба скаржитись!
Працівник з ненормованим роб днем
Онлайн уроки в нас ніколи не проводилися. Тільки завдання А в мене своя робота, ненормованим. Хоч до світанку. І скинути ні на кого. Чому вам потрібно більше платити? За що?
Коментувати
Рё
Особенно круто,чтотмолодой учитель-4859, меньше минималки и меньше уборщицы. Слава Украине! Героям слава! Здобули?
Аріель
ТЕРПИЛАМ кинули косточку! Давайте бегом облизывать ее педагоги! Презираю такой народ, который не может постоять за свое достоинство и у которого нету самоуважения! Эти педагоги готовы за крошки работать, только бы работать! Это рабы! Да введите уже в МОН крепостное право и куда педагогов туда сами пойдут и не надо будет им платить, они и за еду будут работать и лизать еще одно место МОН будут!
2021
Як зростуть зарплати освітян? молодий вчитель без категорії та стажу роботи: ставка з січня 2021 становитиме 4 тисячі 859 гривень, а з грудня – 5 тисяч 265 гривень; вчитель I категорії: ставка з січня 2021 року зросте до 6 тисяч 61 гривні, а з грудня 2021 – до 6 тисяч 567 гривень; вчитель вищої категорії: ставка з січня 2021 року збільшиться до 6 тисяч 461 гривні, а з грудня 2021 – до 7 тисяч 1 гривні.
2021
Законом «Про Державний бюджет України на 2021 рік» установлено у 2021 році розмір мінімальної заробітної плати: у місячному розмірі: з 1 січня – 6000 грн, з 1 грудня – 6500 грн.
Арсен
ВОТ ЭТО ПОВЫШЕНИЕ !БОЛЬШЕ ТРЫНДЕЖИ ЧЕМ ДЕЛА.ГОЛОВА ОТГ- 60 ТЫС.УБОРЩИЦА 6000.УЧИТЕЛЬ С ВЫСШЕЙ КАТЕГОРИЕЙ 6400.ВОТ СУ.
)))
Для Арсен: идите в уборщики. Или корона жмёт?
Ксена
’Для ))) Так, гумористе недороблений, саме корона й не дає людині з вищою освітою, здобутою, до слова, не за гроші, братися за щітки й відра. Якого милого? Тебе не спитали, де нам ці ганебні копійки заробляти. Якби знаття, що таких убогодухих будемо вчити й від їхніх яжематєй прицюцькуватих відбиватися, то, мабуть, і ноги в школі не було б. Нічого, недовго ще знущатися над учителями. Толерантні закінчаться, такі ж хамлюги, як оціго, що тут за наші гроші отрутою плюються, залишаться. Тоді побачимо ваші оновлені школи. Боже помагай!
)))
Для Ксена: не знаю ні одного представника іншої професії, де б так ненавиділи свою роботу і тих, з ким цю роботу проводять. Тобто дітей. Потрібна тотальна чистка педагогічних кадрів. Потрібний суворий відбір психологом, а в деяких випадках, психіатром. Не калічте дітей! Не перейматеся! Своїх дітей навчимо самі, ми вже звикли. Краще так, ніж кожного дня вчитися у ненависного, незадоволеного хамла.
Коментувати