Нюанси заміни вчителя початкових та старших класів

Заміну вчителя тривалістю до двох місяців оплачують погодинно, понад два місяці – за тарифікацією

Нюанси заміни вчителя початкових та старших класів

Як проводиться оплата праці педагогічних працівників, які заміняють тимчасового відсутнього вчителя початкових класів та вчителя старших класів, який є класним керівником? Київська міська організація Профспілки працівників освіти і науки підготувала роз’яснення щодо порядку оплати такої заміни.

Відповідно до пункту 64 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.93 р. №102, адміністрація закладу зобов'язана вжити заходів для заміни відсутнього працівника.

У спільному листі Міністерства освіти і науки від 28.11.2008 р. №1/9-770 та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України від 27.11.2008 р. №02-5/465 зазначено, що керівники закладів освіти, як правило, повинні організувати заміщення тимчасово відсутніх учителів учителями тієї ж спеціальності, забезпечивши оплату праці погодинно чи за тарифікацією залежно від термінів заміни.

При заміщенні тимчасово відсутніх у зв'язку з хворобою або з інших причин педагогічних працівників, яке тривало не більше ніж два місяці, відповідно до пункту 73 Інструкції провадиться погодинна оплата праці.

Якщо ж заміщення тривало понад два місяці, то оплата праці педагогів провадиться з першого дня заміщення за всі години фактичного навчального навантаження в порядку, передбаченому пунктом 68 Інструкції, тобто за тарифікацією у повному обсязі.

Міністерство освіти і науки України в листі №1/10-3943 від 06 листопада 2020 року «Щодо заміни вчителів у закладах загальної середньої освіти» вказало: якщо немає можливості замінити вчителя початкових класів учителем тієї ж спеціальності, можлива заміна іншим педагогічним працівником (асистентом учителя або вихователем групи подовженого дня).

У цьому випадку оплата педагогічному працівнику, який проводить заміну, здійснюється за погодинною ставкою вчителя залежно від кваліфікаційної категорії, яку має педагогічний працівник, або за тарифікацією, якщо заміна тривала понад два місяці.

Щодо заміни вчителя в старших класах, який є класним керівником, учителем тієї самої спеціальності, Міністерство освіти і науки України вказало: у разі покладання на вчителя, який здійснює заміну уроків, ще й обов'язків класного керівника в цьому класі, такому вчителю мають доплачувати за класне керівництво на період хвороби основного вчителя.

Усі умови оплати праці педагогічних працівників, у тому числі і встановлення доплат, при заміщенні тимчасово відсутніх вчителів у закладі визначаються в наказі керівника закладу про таку заміну.

За матеріалами Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки.

Освіта.ua
02.02.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Лидия
По якому тарифному розряду виплачуеться замiна?По розряду вчителя яркого замiняеш чи по моему розряду?
Надія
Заміняла двох вихователів ГПД однакову кількість годин. Один працював на повну ставку, другий - на 0,25. Я отримала за заміну другого у 4 рази менше. Чому?
Ірина
Чи може заміняти вчителя початкових класів педагогічний працівник, який в цьому ж класі працює асистентом вчителя ??? Якщо так, то як здійснювати оплату? Дякую за відповідь!
Людмила
Як здійснюється оплата заміни в такому випадку (якщо наприклад учителя географії заміняв математик?)
мене навчив директор
Для Людмила: якщо у математика є пройдені курси з географії то оплачують по категорії вчителя математики (згідно п 3.25 Типового положення про атестацію), в іншому випадку - як спеціалісту (11 т.р.)
Коментувати
Олена
А як оплачують заміну ГПД? За тарифним розрядом повністю чи відсотки? Наприклад : у грудні отримала за 9 днів заміни ГПД менше, ніж у серпні, після відпустки, за ті ж 9 днів, але тоді я була вихователем ГПД, а у грудні на заміні.
Віка
Чому в Полтаві понад 10 років заміна в 5-11 не оплачується? Як можна вплинути на цю ситуацію?
Хм...
Для Віка: эм, не идти на замену? Вам за неё не платят - работы нет. Странный вопрос.Мне интересно, а если бы за замены ещё с вас деньги бы требовали (ну типа честь вам оказали, что на замену отправили), вы бы всё равно ходили? Хватит работать за спасибо. Хватит терпеть унижения. Этим вы убиваете проффесию побольше всех реформ. Не пойдите на замену, раз или два, посмотрите какой вой начнётся. И вас либо перестанут на них ставить (если в школе ещё есть дураки что работают на халяву), либо резко начнут оплачивать (а вы задатитесь вопросом, если платят сейчас, то почему не платили раньше? Или платили? Только кому, не директору ли?), потому что есть такая штука - Закон Украины про освиту.
Коментувати
Тетяна
А як здійснюють оплату заміни, коли клас ділиться на групи, наприклад, українська мова? Чому про це не написано?
Надія
якщо вчитель проатестований за вищою категорією як вчитель історії ,а має заміну за предмет правознавство ( не пройдено курси з цього предмета і не проатестований) то по якій тарифній сітці йому оплачується
Тетяна
Для Надія: по вищій
молодик
тільки як спеціаліст
Леся
Чи отримує класовод надбавку до зарплати, працюючи в інклюзивному класі?
Коментувати