МОН зацікавлено у підвищенні соціальних стандартів освітян

У Міносвіти наголошують на зацікавленості у введенні в дію постанови КМУ № 822

МОН зацікавлено у підвищенні соціальних стандартів освітян

Міністерство освіти і науки вкрай зацікавлене у введенні в дію постанови Кабінету Міністрів від 10 липня 2019 року № 822 «Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів і установ освіти і науки», оскільки нею виконуються не лише норми законодавства, а й підвищуються соціальні стандарти та гарантії держави, спрямовані на зростання рівня життя освітян.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства освіти у відповідь на інформацію освітньої профспілки стосовно кулуарної спроби МОН реформувати систему оплати праці у бік зниження зарплат освітян.

У МОН роз'яснюють, що у червні-липні 2020 року Комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій двічі звертався до відомства з рекомендацією щодо розроблення механізму підвищення оплати праці педагогічним працівникам та створення робочої групи з метою напрацювання такого механізму.

27 серпня 2020 року відбулося перше засідання робочої групи, де передбачалось розглянути початкові шляхи щодо реформування оплати праці в закладах освіти і науки, які були напрацьовані на той час. У засіданні взяли участь представники МОН, Мінфіну та Шведсько-Українського проєкту SKL International. Пропозицій і зауважень до обговорюваних напрацювань висловлено не було.

Міністерство освіти і науки запропонувало ці питання розглянути народним депутатам – членам робочої групи на засіданні Комітету 2 вересня 2020 року. За результатами засідання МОН було рекомендовано доопрацювати надану інформацію в частині перегляду структури заробітної плати вчителя, яка б стимулювала його до професійного розвитку.

«Надані для розгляду пропозиції щодо реформування оплати праці в галузі освіти не є підготовленим проектом Концепції. Ці питання мають бути опрацьовані робочою групою з розроблення Концепції та схвалені нею або відхилені, як такі, що не є прийнятними», - наголошують у МОН.

Водночас у відомстві нагадали, що Прикінцевими положеннями закону «Про освіту» та законом «Про наукову та науково-технічну діяльність» гарантоване визначення розмірів посадових окладів педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників галузі.

«На виконання цих норм Урядом прийнята постанова КМУ від 10 липня 2019 року № 822 «Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів і установ освіти і науки», якою передбачається поступове (до 2023 року) підвищення найнижчого посадового окладу зазначених категорій працівників до рівня 4 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, як це передбачено вищевказаними законодавчими нормами», - зазначають у Міносвіти.

У зв’язку з відсутністю коштів на її реалізацію у державному та місцевих бюджетах зазначена постанова була зупинена до 31 грудня 2020 року.

"За попередніми розрахунками фахівців МОН, її впровадження в дію у 2021 році потребуватиме додатково близько 50 млрд грн (державний бюджет – близько 39 млрд грн, місцеві бюджети – близько 11 млрд грн). Міністерство освіти і науки вкрай зацікавлене у введенні в дію саме цієї постанови, оскільки нею виконуються не лише норми законодавства, а й підвищуються соціальні стандарти та гарантії держави, спрямовані на зростання рівня життя освітян», - повідомили у Міністерстві освіти і науки.

Освіта.ua
08.09.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ек
Раби будуть мовчати! Поставте біля входу поліцейського, який збиратиме з них по 50 гривень і по спині палицею дасть кожному, вони ще й дякувати будуть, що їх у школу впустили. Дивуюсь, як такий раб може виховати вільну молоду людину. Він сам усього боїться. Це не інтелігенція - це гниль!!!
Местный
Для ек: вот и ещё одна из причин того, что молодёжь не идёт работать в учебные заведения. А те, кто приходят - убегают через пару лет. На помощь всегда приходят пенсионеры, которые готовы и зад администрации вылизывать и дерьмо с асфальта есть и получать по спине за просто так.
Коментувати
Аріель
Sука, вони можуть раз хоч раз виконати те, що поприймали в законі про Освіту і підняти нарешті зарплати тим пасивним педагогам?
брат колишньої вчительки
"постанова була зупинена до 31 грудня 2020 року" що значить ідіть в сраку нешановні вчителі. Грошей нема і не буде! Які ж ви терпили! У вік інтернету ви не можете організувати всеукраїнський страйк, як це роблять у Німеччині. І вимагати щоб до вас хоч ставились по людськи, а вас тупо грабують. І хто? А саме цікавіше, ви цьому своєю інертністю сприяєте. В будь якій країні Європи вже від завтра кожен вчитель забив на свої обов’язки, і вимагав підняти зарплату до певного рівня. Але ж ви завтра підете на роботу. Молодці. Не тих в інтернеті називають янелохи.
человек
Для брат колишньої вчительки: Зачем ровнять нищую Украину с Европой? Здесь нищих большинство - чем учителя особенные? Многие вообще без зарплаты сидят.
sss
Для человек: Особенные учителя тем, что тебя лоха научили писать и ты можешь теперь здесь высказывать свое мнение утырок!
Коментувати
Сергей
За що виплачувати? Що вдома просиділи? На півставки вчителів, якщо на карантині.