Профспілка заявляє про спробу ревізії зарплат освітян з боку МОН

Профспілка працівників освіти звинуватила МОН у кулуарній спробі реформи оплати праці

Профспілка заявляє про спробу ревізії зарплат освітян з боку МОН

Профспілка працівників освіти і науки звинуватила Міносвіти у кулуарній розробці проекту концепції реформування оплати праці педагогічних і науково-педагогічних працівників, що містить пропозиції ревізувати зарплати освітян у бік зниження.

Про це йдеться у відповідній заяві, що поширена ЦК Профспілки працівників освіти і науки.

За інформацією профспілки, стало відомо, що Міністерством освіти і науки без погодження з освітянською громадськістю розроблено проект концепції реформування оплати праці педагогічних і науково-педагогічних працівників з пропозиціями ревізувати норми Законів України «Про освіту» та «Про повну загальну середню освіту» й скасування низки постанов КМУ щодо оплати праці педагогічних і науково-педагогічних працівників, які було озвучено під час засідання Комітету з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради 2 вересня цього року.

Зокрема, профспілкою вже спрямовані листи до Комітету з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України та Міністерства освіти і науки, у яких міститься заява про неприпустимість внесення змін до Прикінцевих та перехідних положень закону «Про освіту» щодо встановлення посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікації на рівні 4 прожиткових мінімумів лише за умови фінансової спроможності.

«Такі пропозиції засвідчують про наміри згортання законодавчо встановленої зарплатної гарантії педагогічним і науково-педагогічним працівникам, зазначеної в частині 2 статті 61 закону «Про освіту», а саме відповідності мінімального посадового окладу педагогічного працівника розміру 3 мінімальних заробітних плат, а науково-педагогічного працівника – на 25% вище», - наголошують у профспілці.

Такими ж невиваженими Профспілка визнає наміри міністерства запровадити виплату надбавки за престижність педагогічної праці вчителям, викладачам та іншим педагогам в розмірі 15% посадового окладу (ставки заробітної плати) замість її виплати у сьогоднішніх максимальних розмірах 30%, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 23.03.2011 № 373.

«Профспілка висловлює протест проти ревізії статті 24 закону «Про повну загальну середню освіту» з намірами скасувати всі підвищення та доплати вчителям та іншим педагогічним працівникам, окрім класного керівництва, перевірки навчальних робіт учнів та доплат за наукові ступені і вчені звання», - йдеться у заяві профспілки.

Також наголошується, що від таких рішень найбільше постраждають висококваліфіковані педагоги, які мають право на підвищені ставки заробітної плати за педагогічні звання, а також надбавки за почесні звання.

«Профспілка вимагає від владних структур недопущення такої реформації оплати праці педагогічних, науково-педагогічних працівників та відкликання міністерством цієї концепції реформування оплати праці», - підкреслюється у заяві.

Окрім того, у ЦК Профспілки працівників освіти і науки наголосили, що прийняття таких невиважених та негативних рішень не збігається з намірами та політикою Президента України підвищити рівень матеріального становища усіх громадян, що підтверджено нещодавніми рішеннями про збільшення мінімальної заробітної плати.

Освіта.ua
08.09.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Лісніченко
Уряд Порошенка і не думав піднімати зарплати.Вони спеціально прийняли цей закон про підвищення до 23 -го року,,назло,бо знали,що це нереально.Під кінець свого правління.І про долар при Петі не потрібно згадувати,бо страшно.
Аріель
Залишилося владі ще навалити "кучу" педагогам на голову! Але думаю і це стерплять ті вівці без гідності!
Сергей Лимонов
Для Аріель: Ну що фанати ЗЕ- отримали вашим салом по вашим губам ??? При Гройсмані -Порошенку- в розпал війни були суттєво підвищені зарплати освітянам- а ви повелися на цинічну брехню Зелупанів про марадьорство Пороха! А тепер - (після насмішки про 4 тисячі доларів зарплати )- ще й знімуть останні штани "миротворці"!
Аріель
Для Сергей Лимонов: Йди нах_уй зі своїм Порошенком і своєю політикою!
Айс
Ви пригадайте, що передувало тому підвищенню!!!! Згадайте на скільки скакнув доар і на скільки підняли
Коментувати