![]() |
Профспілка працівників освіти звинуватила МОН у кулуарній спробі реформи оплати праці |
Профспілка заявляє про спробу ревізії зарплат освітян з боку МОН
Профспілка працівників освіти і науки звинуватила Міносвіти у кулуарній розробці проекту концепції реформування оплати праці педагогічних і науково-педагогічних працівників, що містить пропозиції ревізувати зарплати освітян у бік зниження.
Про це йдеться у відповідній заяві, що поширена ЦК Профспілки працівників освіти і науки.
За інформацією профспілки, стало відомо, що Міністерством освіти і науки без погодження з освітянською громадськістю розроблено проект концепції реформування оплати праці педагогічних і науково-педагогічних працівників з пропозиціями ревізувати норми Законів України «Про освіту» та «Про повну загальну середню освіту» й скасування низки постанов КМУ щодо оплати праці педагогічних і науково-педагогічних працівників, які було озвучено під час засідання Комітету з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради 2 вересня цього року.
Зокрема, профспілкою вже спрямовані листи до Комітету з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України та Міністерства освіти і науки, у яких міститься заява про неприпустимість внесення змін до Прикінцевих та перехідних положень закону «Про освіту» щодо встановлення посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікації на рівні 4 прожиткових мінімумів лише за умови фінансової спроможності.
«Такі пропозиції засвідчують про наміри згортання законодавчо встановленої зарплатної гарантії педагогічним і науково-педагогічним працівникам, зазначеної в частині 2 статті 61 закону «Про освіту», а саме відповідності мінімального посадового окладу педагогічного працівника розміру 3 мінімальних заробітних плат, а науково-педагогічного працівника – на 25% вище», - наголошують у профспілці.
Такими ж невиваженими Профспілка визнає наміри міністерства запровадити виплату надбавки за престижність педагогічної праці вчителям, викладачам та іншим педагогам в розмірі 15% посадового окладу (ставки заробітної плати) замість її виплати у сьогоднішніх максимальних розмірах 30%, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 23.03.2011 № 373.
«Профспілка висловлює протест проти ревізії статті 24 закону «Про повну загальну середню освіту» з намірами скасувати всі підвищення та доплати вчителям та іншим педагогічним працівникам, окрім класного керівництва, перевірки навчальних робіт учнів та доплат за наукові ступені і вчені звання», - йдеться у заяві профспілки.
Також наголошується, що від таких рішень найбільше постраждають висококваліфіковані педагоги, які мають право на підвищені ставки заробітної плати за педагогічні звання, а також надбавки за почесні звання.
«Профспілка вимагає від владних структур недопущення такої реформації оплати праці педагогічних, науково-педагогічних працівників та відкликання міністерством цієї концепції реформування оплати праці», - підкреслюється у заяві.
Окрім того, у ЦК Профспілки працівників освіти і науки наголосили, що прийняття таких невиважених та негативних рішень не збігається з намірами та політикою Президента України підвищити рівень матеріального становища усіх громадян, що підтверджено нещодавніми рішеннями про збільшення мінімальної заробітної плати.
Освіта.ua
08.09.2020