МОН: питання підвищення рівня оплати освітян є проблемним

Впровадження в дію у 2021 році постанови КМУ № 822 знаходиться під загрозою

МОН: питання підвищення рівня оплати освітян є проблемним

Питання підвищення рівня оплати праці працівників закладів освіти і науки є проблемним і особливо гостро постало після прийняття закону «Про освіту», який законодавчо визначив, що посадовий оклад педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії встановлюється в розмірі 3-х мінімальних заробітних плат, із подальшою диференціацією посадових окладів педагогічних працівників інших категорій, науково-педагогічних працівників.

Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки у відповідь на звернення ЦК Профспілки працівників освіти і науки до Кабінету Міністрів з приводу забезпечення норм частини 2 статті 61 закону «Про освіту» у 2021 році стосовно рівня посадових окладів педагогічних і науково-педагогічних працівників.

У Міністерстві освіти зазначають, що впровадження в дію у 2021 році постанови Уряду від 10.07.2019 № 822 «Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів і установ освіти і науки», якою затверджено нові схеми посадових окладів (ставок заробітної плати) педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників» стоїть під загрозою.

Також у МОН повідомили про створення робочої групи з розробки проекту Концепції трансформації оплати праці працівників галузі освіти і науки, яка має стати дорожньою картою оплати праці на 2021-2022 роки педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників і буде запропонована у вересні на розгляд Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій.

За інформацією Мінфіну джерела покриття додаткових видатків в бюджеті країни відсутні, тому вимагає зміни структури заробітної плати освітян – при збільшенні посадових окладів переглянути доцільність виплати деяких доплат і надбавок, а також збільшення оплати праці працівників закладів освіти шляхом скорочення мережі закладів.

Мінекономіки також застерігає, що питання підвищення розмірів посадових окладів та інших складових заробітної плати працівників бюджетної сфери, має вирішуватись з урахуванням реальних фінансових можливостей. Тому у відомстві опрацьовуються пропозиції щодо підвищення посадових окладів працівників бюджетних установ відповідно до зростання на законодавчому рівні розміру мінімальної заробітної плати, а також шляхи удосконалення діючої ЄТС.

«Тож на вимогу Профспілки щодо забезпечення видатками освітньої галузі у розмірі не менше ніж 7 % ВВП відповідно до статті 78 закону «Про освіту», необхідних для поетапної реалізації положень частини 2 статті 61 закону «Про освіту», а саме постанови Кабінету Міністрів України від 10.07.2019 № 822, відповідно до якої з 1 січня 2021 р. мінімальний посадовий оклад педпрацівника має становити 3 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на 1 січня 2021 р., а науково-педагогічних працівників – на 25% вище, Міносвіти зроблено висновок, що таке збільшення заробітної плати залежить виключно від можливостей дохідної частини державного і місцевих бюджетів країни», - йдеться у повідомленні ЦК Профспілки працівників освіти і науки.

Освіта.ua
07.09.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Віталій
В бюджеті завжди вистачає грошей на зарплатню для можновладців,суддів,прокурорів,усяких заступників,ментів...Але ніколи немає грошей для вчителів,медиків,пенс... іонерів,студентів,нау... ковців...Це... при тому,що зарплати не 200,40 гривень.Це ніколи не зміниться,поки люди будуть мовчати і не будуть виходити під верховну раду з камінням та шинами.
Економіст
Для Віталій: давайте не ліпити все до купи. "можновладці" отримують з державного бюджету. Вчителі та лікарі в залежності підпорядкування закладу з державного або місцевих. І якщо це заклади комунальної власності, які фінансуються з місцевого бюджету, то всі питання до місцевих рад. Часто це проблеми децентралізації, оскільки частина бюджетів завжди була дотацйною і не взмозі на себе заробляти. Те саме стосується студентів. Пенсії зовсім інше. Пенсійний фонд завжди дотаційний. Пенсіонерів майже стільки ж, скільки працюючих. Значна частина працюючих працює нелегально, а отже бюджет Пенсійного фонду не наповнює. А всі ці підвищення пенсій, які здійснюються всупереч дефіциту ПФУ тільки збільшує необхідність забирати частину бюджетних коштів, які б могли витратити на іншу мету (в т.ч. заробітну плату працюючих бюджетників, боротьбу з ковітом тощо)
Коментувати
Дарія
Де мої 4000 $?! Де мої 4000 $?! Де мої 4000 $?!
Нима
Для педагогів не вистачає, а для медиків знайшли? https://www.kmu.gov.ua/news/uryad-vidiliv-koshti-na-pidvishchennya-zarplat-medikam-z-1-veresnya-likari-dodatkovo-otrimayut-blizko-3500-grn-u-misyac
Нима
Для Нима: Ні, я розумію, що праця медиків дуже важлива. Але як можна говорити про те, що не вистачає грошей на одних бюджетників і підвищувати зарплату іншим якщо бюджет один?
Местный
Для Нима: потому что медики не молчат в тряпочку, а отстаивают себя и своих коллег.
Коментувати
Небайдужий
Ну, а що ви хотіли? Цього і слід було чекати від балаболів квартальних. Але ж і це ще не кінець! Скоро на місцях прийде до влади ОПАЗАЖОПУ, от тоді заживемо! Послухайте, як же гарно ще ці мертвечуки з ребіновічамі і бойками казки розповідають! А коли ви їх виберете (ну, а ви ж їх виберете, бо вони ж найсолодші байки розказують), от тоді і прийде казочці біле пухнасте звірятко -- песець. Візьмуть вони всіх на налигача, та й здадуть мокші козломордій, і закінчиться черговий виток в історії багатостраждальної України. А злопам’ятний карлик путлєр пригадає українцям всі образи... Всі на вибори! І голосуйте неодмінно за ОПУЗАЖОПУ, вони ж чергові найкращі байкарі!
Kнязььь
Для Небайдужий: ты сказочный идиот!Скакай дальше....
Коментувати
Местный
Вы зробили нас разом!
ДепартаментДюсолей
СТРАЙК! Але з ким? З пасивними плебеями педагогами страйк не організуєш. Вони навіть перед загрозою COVID-19 не поворушилися, якось захистити себе, а як стадо пішли на роботу ....
Вчитель- раб
Для ДепартаментДюсолей: Це точно.Вчителі,як раби останні попхалися без масок на ту придуркувату роботу,навіть не пікає ніхто про те, чому їм міряють кожен день температуру,а учням- ні! У нас в школах уже куча дітей,які шмаркають,кашляють,чихають,то їм не міряють температуру.Те,що діти сидять без масок на уроках і вчителі також є повним безглуздям і дурницею.Наші дітки,які щойно повернулися з морів і океанів швиденько позаражують вчителів.Та нашим придурошним Степанову і Ляшку це і треба.Чому в Росії і за кордоном всім міряють температуру, а у нас тільки вчителям.Навіщо ходити в масках по коридорам,а на уроці дихати разом із 37 учнями,потім на2 уроці дихати разом з іншими і так 7 уроків підряд.А вчителі, як та отара, сказали,навіщо уроки в масках вести? Можна знімати! І вони дихають тими мікробами і раді, напевно понатягають на морди маски, як хтось помре.Треба було видати указ,щоб всі заходили в масках і були постійно в них! А ці сан .лікарі просто зроблять у нас другу Італію
1
Для ДепартаментДюсолей: Леха, а ты в курсе, что жа подобные призывы можно немного покататся в пативене?
Інженер
Вчитель-не раб... У нас у школі температуру міряють усім... На уроці є відстань між учнями та вчителям 2-3 метри... Вікно відкрито. Що ще треба?
Коментувати
Світоч
Забрати мільйони у нероб з "Нафтогазу",Укрп?... ?шти,Укрзалізниці,чле?... ?ів... якихось дурнуватих наглядових, нікому не потрібних рад і питання з зарплатами освітян вирішиться.
Олександр
Тільки загальнонаціональний страйк освітян заставить владу виконувати закони й постанови щодо підвищення зарплати! З профспілкою, або ж без неї - всім оголосити передстрайковий стан!
1
Для Олександр: Ты че, епта? Ты че на профсоюз залупаешься? Пакунок получал на нг? Водк не мути и будь потише, а то на 21-й положим рачков и грецких орехов в скорлупе. Все. Ты меня услышал.
Олександр
ПТНХ
Коментувати
Дядя Ваня
Писали бы прямо,что мета уряду уравнять зарплату учителя и уборщицы.
Ольга
Уже 30 років є проблемним, зате у соросятні, чиновників, депутатів усіх рівнів не є проблемним. Вже оскому набили на зарплатах вчителів. Ганьба.
Виктория Владимирова
З року в рік одне і теж саме. Просто вже смішно. Депутати, міністри, прокурори та судді ніяк не нажеруться, на них гроші знайдуться завжди.
Іван
Щось новиц закон має купу збоїв. Зарплата грузне.Конкурс дмректорів є фарсом в руках місцевих князьків. Нові типи шкіл ніхто й не думає створювати. І тд і тп)))
ДепартаментДюсолей
Освіта для держави - непотрібна і не пріорітетна! Ліквідувати всі навчальні заклади в державі і буде всім в радість....
Аріель
Та ліквідуйте ви вже всі навчальні закладі в державі, вони і так їй не потрібні, а грошей для педагогів ніколи і так немає! Зате на зарплату поліцаїв і суддів завжди є! Може нам не потрібна тоді така держава, якій не потрібна освіта?
Інженер
Для Аріель: Так такі не потрібна... І що?
Коментувати
Аріель
Та ліквідуйте вже всі навчальні заклади і буде вам спокій! Нікому та освіта не потрібна в державі, а педагогів утримувати немає коштів в державі. І взагалі для чого така держава, коли ій нічого не потрібно і вона штучно існує????
Andrew Brown
Чего и следовало ожидать... Ніхто і не сумнівався, що на освітян забракне грошей.
Реаліст
"Дєнег нєт, но ви діржітісь..."- нова програма від зеко манди. Браво, 73% Епоха зубожіння скінчилась: субсидії врізають, пільги відміняють, підручників нема, меблів нема, на зарплати грошей нема. Миші з`їли.
Вчитель намбе ван
Я не зрозумів-де мої 4 тисячі долярів?! А заплатити мінімальною зарплату в 10 000 гривень вчителб - релігія не дозволяє? Ти навіщо брехав? От брехло пархате