В Уряді передбачають можливість дистанційного навчання

За словами Шмигаля, діти зможуть повернутися у школи за умов помірного розвитку епідемії

В Уряді передбачають можливість дистанційного навчання

Діти зможуть повернутися у школи за умов помірного розвитку епідемії та з дотриманням заходів безпеки.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час години запитань до уряду 3 липня, повідомляє Українська правда. Життя.

«Звичайно, ніхто не відміняє і не збирається відміняти класичного традиційного освітнього процесу. Це пріоритет. В умовах помірного розвитку епідемії в Україні, освітній процес буде розпочатий з дотриманням елементу захисту дітей і вчителів. Режим масочний, дистанційний, дезінфекція», - зазначив прем’єр-міністр.

Шмигаль наголосив, що дистанційний освітній процес має залишатися можливістю навчатися під час пандемії, але не замінити традиційне.

«Весь світ готується до другої або третьої хвилі коронавірусу, тому дуже важливо мати змогу в умовах пандемії навчати наших дітей незалежно від ситуації з пандемією. Тому можливість дистанційного навчання ми передбачаємо і працюємо над тим, щоб вона була більш якісною, повноцінною і давала змогу дітям у разі загрози і епідемії проходити навчання дистанційно. Але це лише змога», - розповів прем’єр-міністр.

За словами Шмигаля, над цим зараз працює Міністерство освіти і науки.

Освіта.ua
03.07.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Andrew Brown
До вересня ще два місяці, ситуація може кардинально змінитися, у тому числі в позитивному сенсі слова (захворюваність запросто може почати згасати до серпня), але вже відтепер починають регулярно та методично кошмарити освітянську спільноту. То призначать токсичного Шкарлета, який починає з наступу на ЗНО (уже хоче скасувати ЗНО для заочників, аргументуючи цей вибрик абсолютно нікчемною відмазкою "дорослій людині скласти ЗНО нереально"), то методкабінети позакривають,а потім знов повідкривають під новою назвою, то насильно дистанційку впровадять (хоча це мають вирішувати комісії ТЕБ і НС на місцях, а не "височайшим указом", бо у різних регіонах і районах епідемічні показники не просто різні, між ними подекуди прірва: наприклад, у Львові показник зашкалює, а по області рівень неймовірно низький, відтак Львів тримає в заручниках всю область) і т.д. і т.п. Нешановна центральна владо, ти дочекаєшся СПРАВЖНЬОГО освітянського бунту...
Andrew Brown
Очевидно, що серед владної верхівки України напередодні виборів до місцевих органів влади йде якась нова політика. Зокрема, нещодавно стало відомо, що "зверху" тиснуть на мерів і губернаторів, щоб обов’язково було дистанційне навчання. Зверніть увагу, що в усій Європі навчальний рік навіть закінчували очно, а не дистанційно, а ситуація там була, м’ яко кажучи, напруженішою, ніж в Україні. У Франції діти повернулися за парти ще у квітні, коли вірус просто бушував, у Німеччині - з 15 квітня, у Данії, Чехії, Польщі і т.д. Не кажу вже про Швецію, де карантину так і не було зовсім, особливо для дітей (там взагалі було дивовижне пояснення, чому діти мають відвідувати школи і садочки: щоб менше контактувати з бабусями і дідусями, які в групі ризику). При цьому я і далі вважаю, що коронавірусна інфекція - важка та підступна хвороба. Але ж давайте дотримуватися і здорового глузду. Не буває карантину тривалістю півроку чи більше. Ніде. Навіть в Італії й Іспанії. Навіть у США! І рішення про відкриття чи невідкриття шкіл мають ухвалювати на місцях з огляду на конкретні умови, а не висновками данілових чи шмигалів.
родитель
Себя эти учителя со стороны не видят - что ни одного урока не провели, а только домашние да контрольные проводили. Еще и совести про "доброчестнось" говорить хватает - родители видите-ли помогают! А то, что в заданиях контрольных работ берут не понятно откуда? Делали контрольную по химии - так ответов на пять из десяти вопросов не было в учебнике! Правильно, дистанционное обучение никуда не годится! Только и зарплату вы не должны получать! За что вам ВСЕ ЛЕТО сейчас оплачивается? "Дорогие наши учителя", идите в ЖОПУ!
К
Для родитель: в нас так само було.А на рахунок книжок,що там не було відповідей то так книжки понаписувані,а хтось на цьому гроші заробив!І все нові друкують і друкують,бо зново нова програма.Природа книжка можна було не відкривати що вона є що її немає.Фізика написана?Спочатку було кожна формула і з якої вона береться,тобто вдома відкрив книжку і зрозуміло,а тут? В тій ситуації з книжками вчителі і не винні і винні.А винні в тому,що вони стикаються кожен день з тими книжками і мовчать як наші діти вчаться а тільки мова про зарплату.Зарплата я розумію всім потрібно на щось жити,але ви вчителі-батьки за цією програмою по тих книжках вчаться не тільки наші діти але й ваші!,Директори шкіл мають піднімати ті питання на нарадах,писати скарги не тільки в міністерство але й призеденту,щоб не давав дозвіл на рік математики,ай на покращення освіти в Україні,там ще крім математики є головні придмети.А нашому президенту лапшу вішають,а вірить всьому що йому кажуть.
Коментувати
Андрій
Треба шмигаля відправити дистанційно а не наших дітей ви вже залдолбали люди ще трошки потерплять і будуть вас всіх відправляти дистанційно
Andrew Brown
Для Андрій: Для чого адміністратори сайту затушовують слушні та притомні коментарі???
Коментувати
Небайдужий
Дружина -- вчителька. Я помітив, що найбільшою проблемою була недоброчесність багатьох батьків і учнів. Батьки тупо виконували завдання за своїх діток, а потім вимагали високих оцінок. Навіть на контрольних в режимі реального часу сиділи і підказували. Але бесіда з таким учнем навіть за допомогою звичайного мобільного зв’язку розставляє усе по місцях. Я не розумію тих батьків, які заради високого бала самі ж привчають власних дітей брехати, показуючи приклад. Невже незрозуміло, що це ж обернеться проти них самих! Якщо мама показує, що можна брехати вчителю, то чому не можна збрехати мамі/татові, чи не так???
Andrew Brown
Для Небайдужий: Для чого адміністратори сайту затушовують слушні та притомні коментарі???
Коментувати
учитель
Слушна думка. Якщо з 1 вересня дистанційне навчання, тоді жодних відмінників та медалістів. Все тому, що дистанційно не можливо об’єктивно оцінити знання учнів. На мінімальну оцінку 3,4 бали теж можна погодитися. Але це так і має бути написано в документі. Тобто - під час здійснення дистанційного навчання користуватися критеріями оцінювання від 3 до 12 балів. Учням які не виходили на зв’язок ставити мінімальну оцінку -3,4 бали. В такому випадку дуже багато проблем зникне. З однієї сторони учні будуть всі атестовані, а іншого учителі захищені.
патріоти Львів
1. Влада має вирішити, як має вчитися 1 клас. Учні мають вміти читати, писати, рахувати. 2. Відзнаки - медалі, тільки через ЗНО-ДПА. 3. Відміна ДПА у 4 класі і зміна змісту ДПА, на безпечний, у 9 та 11 класі. Що це свідоцтво без ДПА? 4. Тим учням, котрі взагалі не виходять на зв’язок потрібно ставити мінімальні оцінки середнього рівня. Не менше 4 бали. Ставити і все. Без різних пояснень. Щоб це не стало приводом для суперечок і відмовок учителів, цей момент потрібно записати документально. 5. Не директор має права вимагати від учителів звіт, а батьки та управління освіти. Директор може відповідати тільки за організацію та проведення навчання. 6. Добре буде на період дистанційного навчання взагалі забути за поняття "відмінники". Менше корупції і спекуляцій буде. Це владі треба врахувати.
учитель
Той хто платить учителю зарплату, той і має право вимагати звіти. До чого тут директор?
Коментувати
освітяни
Не розуміємо, чому тут коментаторам закривають роти. Але факт є факт. Директори з дистанційного навчання зробили бізнес. І нам так само вказували, кому і скільки ставити. На справді такої форми освіти ніхто не боїться. Ми дистанційно вміємо вчити тих, котрі цього хочуть. Але нам не подобається, що не має жодних рекомендацій, по учнях які взагалі не виходить на зв’язок, нас не влаштовує двояка позиція влади. Одні говорять не атестуйте, а інші примушують оцінки ставити. Питання. Чому директори або заступники мають заставляти педагогів штампувати відмінників? Одні учні взагалі нічого не роблять, а інші цілий карантин провчилися. Як ви думайте хто відмінники? Нас через керовників батьки зненавидять. І головне від усього. Ви учителям роти не закривайте. Ми конверти владі не носимо, але ще власну гідність маємо. Якщо влада прийняла на посади директорів, ледарів та євролюбів, то вини в цьому педагогів не має. Наводьте порядок і люди обличчям до вас повернуться.
Олекса Позняк
Для освітяни: та відмініть бал атестата взагалі. Вже зараз серйозні виші його не враховують
Коментувати
педагог
Ситуацію добре всі розуміємо. Але дайте чітке законодавство щодо дистанційної освіти. Погодьтеся не може більше бути того, що було весною. На рахунок технічного забезпечення. Meet, Viber, Telegram працюють на смартфонах самих старих моделей. Цього не скажеш про Zoom і Skype. Тому при плануванні дистанційної освіти треба опиратися на самі мінімальні можливості учнів. Якщо дитина захоче вчитися, вона навіть з чорно-білого телефону зателефонує і розкаже тему. Хто не хоче той знайде 1000 причин щоб нічого не робити.
Дмитро
Надіюсь буде дистанційно, а то із сепарами перебувати в універі не буде приємно.
Дмитро
Для гість: сепаре, чемодан, вокзал і рашкостан і прихопи із собою свій ванючий м@ск@льський мусор. Ви почали війну, а не ми!
Дмитро
Для Dmytro: уже давно.
Дістали
Для Dmytro: з якої радості з тот вступ без іспитів?! Не тим пальцем роблені? Некуй з сепарами вчитись! Ще й умови диктують. Задовбали хитровжарені.
Коментувати
М
Какая школа когда люди умирают реально от вируса?Пойдут и позаражаются дети.Хотите видеть детей в гробу ?Никто не думает,что это опасно и нет гарантий,что ребенок там не подцепит вирус.Родителям лишь бы спихнуть ребенка из дома за знаниями.Кошмар!!!Шутки с коронавирусом кончились,господа!Это смертельно опасная зараза которая будет косить и дальше.СНИМИТЕ СВОИ РОЗОВЫЕ ОЧКИ!
К
Для М:школа ще два місяці побачимо по ситуації.А те що люди поїхали на відпочинок,діти на майданчиках не по двоє з дистанцією а по 10 і без маски і які маски на майданчику-це карантин і що з тим робити?І дітей розумію,вдома в телефоні,на двір,де йти не можна-карантин,на дітей це особливо впливає,а ще як знов почнеться дистаційне то ще й в батьків психіка поїде.
Дістали
Для м: ти придурок, вирий землянку і натягни три маски і сиди там. Діти мають право і повинні ходити до школи . Всі хто боїться - щезніть і не заважайте людям жити. Прихватіть з собою шмаркача-шмигаля і банду -раду до дідька..Набридли .
Коментувати
Natalia
Вчителі так не можуть навчити нормально, а дистанційно тим більше. За пів року дитина вдома з батьками, навчилася більше ніж її у шкоді вчили.
Алиса
Для Natalia: Ось і відповідь на запитання, яка форма навчання, краща для вашої дитини. Сімейна! Нащо Вам та недосконала школа. Не фахові вчителі, які до речі ще нещодавно, а може і давно навчалися у школі не дуже гарно. Крім педагогічного ні куди балів не вистачило! Вчителі і школа це віддзеркалення суспільства. Які настрої "диванних критиків", така і школа. Чого чекати в освіті, коли очільники відомства і їх заступники змінюються, як рукавички?
Учитель
А 14 абітурієнтів на місце не хочете? Правда, 1985 цстфак
Ольга
А может дело в том, что родители стали контролировать выполнение заданий детьми. Если бы так было всегда, % усвоения материала был бы выше. И учителя не попали бы в категорию "ничему не учат"
Коментувати
ЖАННА
Якщо не буде дистанційного навчання більшість педагогів просто звільниться з роботи, особливо старших, а їх і так бракує.
АДА
Для ЖАННА: у знайомої була викладачка яка розповідаючи тему могла почати кашляти і тому забути що розповідала і через це починала спочатку , якщо деякі старші вчителі підуть на пенцію може це буде на краще
Коментувати
KoMa
Nota bene Как и где мы будем встречать 1 сентября? - Доктор Комаровский https://www.youtube.com/watch?v=nVJj9AQHsNM О детях высокого и низкого качества | Доктор Комаровский https://www.youtube.com/watch?v=3YLhRzunmw4&t
Олекса Позняк
тільки дистанційка поки не буде сироватки. Циркулюють чутки що буде вирішувати директор у кожній школі як навчатись. Буде капець. Бо директори люблять здирати з батьків а дистанційно це не зробиш. Тому я звільнюсь, хочу ще пожить.
Олекса Позняк
Для Батько абітурієнта: брехня, ніхто не йде крім придуркуватогоЛукашенка з Білоруссю. Ходити дійсно не хочу, бо й раніше займався з дітками через іннет і це мені подобається.Подобається тому що приходять лише вмотивовані діти, немає придурків. А батько абітурієнта- придурка думає що коли син іде в школу то він там вчиться.Я вже давно хотів звільнитись та батьки і адміністрація дуже просили .Тепер є причина , причому важлива. І взагалі розумні учителі які розуіють що достатньо одного віруса щоб за пару днів стало їх вже 100 мільярдів звільняться. А дурні вас научать
Оксана
Для Олекса: І оце пише педагог, освітянин, вчитель?! Чому ж може навчити такий вчитель, почитали б батьки ваших учнів коментарі їх любого вчителя, як він тут всіх проклінає. Жах!!
гость
Дети разные? 80% - наглые, отлынивающие от учебы, сидящие в чатах под одобрительные посылы "яжематерей": школа - кака , учителя - идиоты, все равно репетиторов нанимать! Мамаши, откройте глаза, ваши дети - ленивые до умопомрачения!
Коментувати
клас
РНБО-ВРУ-Уряд. Де можливості для здійснення дистанційного навчання? Не можна проводити дстанційне навчання у класі де 10 із 26 можуть підключатися до онлайн занять. Тоді вже 16 екстернатно, чи сімейна освіта, а 10 дистанційно. Що ви давите на жалість? Де написано, що робити з тими, котрі взагалі не виходять на зв’язок? Перебирати словами і говорити щоб учителі їх не атестували - це байки. Адміністрації буквально йдуть проти волі учителів і заставляють таким учням ставити оцінки. І не самі погані оцінки. Зупиняйте цей цирк! У вас виходу іншого не має. Другого рішення не може бути.
Олекса Позняк
Для клас: то нехай усі вмирають бо директори всім оцінки ставлять? У мене не поставлять. Дурак, іди зі школи
Коментувати
Учитель
На жаль новий навчальний почнеться дистанційно. Якщо діти сядуть за парти, то не на довго... Діти переходять у спортзали, кабінети інформатики, іноземної, усі разом харчуються в їдальні... Та вони за першу ж перерву один з одним пообнімаються... Хочеться отримати від МОНУ якісь офіційні рекомендації, реальну допомогу в дистанційному навчанні, платформу розробили б доступну і просту в користуванні. І не колись, а в липні, щоб підготуватись... Можна ж продумати, клас розділити на 2, або 3 підгрупи, організувати черговість їх навчання... Харчування, швидше всього, відмінити зовсім
Олекса Позняк
Для Учитель: які підгрупи? Ви заставите дітей маску надіть? Учителя начальство опустило на рівень бомжа. Ну щось там говорить той бомж, а кому це цікаво?
Коментувати
Учитель
Якщо 1 вересня у нашій школі (1,5 тисячі учнів) розпочнеться звичайне навчання, то воно продовжиться тижні 3 - 4 (залежить від того, скільки тижнів робитимуть плр-тести). І це не зрозуміло лише дурню! У мене - п’ятикласники. Навіть не уявляю як їх навчати на дистанційному. Із старшокласниками проблем не було, бо вони мають гаджети, ну принаймні телефони - точно! Що зробила держава, МОН, щоб забезпечити якісне дистанційне навчання з вересня? Може якісь толкові платформи для шкіл зробили, може якийсь хороший додаток для мобільного для середньої освіти розробили, може надіслали посилання у школи для учителів, учнів, батьків, щоб скачати і встановити безкоштовні і безпечні ресурси для дистанційного навчання??? А вже липень! Знову сховаються у кущі і спостерігатимуть, чи випливемо?
Олекса Позняк
Для Учитель: правда
Мама почти пятиклассника
А мое мнение такое: хочет ребенок учиться, будет и на дистанционке учиться, да ещё в 5 классе. Это большие дети!!!Наша учительница в 4 проводила все основные уроки онлайн. Родители, практически не вмешивались. Знания детей не хуже ,чем были на уроках обыкновенных. Только учителя разные,к сожалению, да и технические возможности учеников. Нас в этом плане повезло. А вот как 1 класс? Это проблема. Чернигов. ЗОШ 34
Коментувати
Covid-19
Ніякого дистанційного навчання! Діти повинні спілкуватися один з одним. Сьогодні дистанційне навчання, а що далі? Почнуть примушувати носити маски навіть у туалетах та не тиснути руки один одному. Ніякого коронавірусу не існує! Це вигадки Білла Гейтса, тому не бійстеся і вимагайте очного навчання для своїх дітей, поки вони не стали асоціальними овочами. Частіше гуляйте у центрі великих міст,знімайте маски у громадському транспорті. Активно ставайте моїми фоловерами, наша мета 80к!
Учитель
Для Covid-19: Уже догулялись по по центру больших городов. Включайте мозги! Вы просто провокатор.
Я
Для Covid-19: ????????????
Коментувати
Марина
Невже не зрозуміло що нас підводять до того що буде дистанційне навчання ще з травня, вірус це прикриття, і в серпні вони будуть малювати максимальну кількість хворих, щоб не пустити дітей в школу, вони знищують освіту, комусь дуже вигідно, але ми українці не повинні допустити цього свавілля, це порушує всі наші права, забезпечте лікарні всім необхідним, а не закривайте їх на карантин, люди скоро цього не витримають, винесуть сьогоднішню владу на вилах, як казав Ляшко.
Учитель
Полность поддерживаю
Я
Для Марина: ????????????
Дістали
Для поздняк (краще піздюк) який вірус? Менше дивись зобоящик. Увесь світ? Німеччина робить мітинги проти бараноепідемії . Я своїм дітям забороняю маску і не вдіваю ніде , крім операційної. Просніться , бо через таких безтолкових і нам тошно
Коментувати