У ВР допустили дистанційний початок навчального року

Рішення про початок нового навчального року буде ухвалюватись Комісією з ТЕБ та НС

У ВР допустили дистанційний початок навчального року

Рішення про початок навчального року у традиційній формі буде ухвалюватись Комісією з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайної ситуації.

Про це в коментарі телеканалу ZIK сказав голова парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.

«Ми б дуже хотіли, щоб з 1 вересня у нас почались заняття в звичному режимі. У такому, як звикли школяри і студенти. Але насправді дивлячись на ситуацію з епідемією і кількість хворих, ми не знаємо, яке рішення прийме Комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайної ситуації і ми не знаємо, що прийме РНБО з цього приводу. Якщо все буде погіршуватися, то є ймовірність, що ми почнемо в дистанційному режимі», - сказав Сергій Бабак, відповідаючи на запитання щодо початку навчального року.

Він також наголосив, що дистанційна освіта не може повноцінно замінити традиційну форму навчання.

Як відомо, у Раді національної безпеки й оборони допускають, що восени більшість шкіл можуть перейти на дистанційне навчання. Про це під час проведення наради в Офісі Президента, що була присвячена зростанню захворюваності на коронавірус, сказав секретар РНБО Олексій Данілов.

Освіта.ua
01.07.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олеся
Я за те, щоб діти повернулися 1 вересня до школи.Батьки не повинні ставати вчителями для своїх дітей.Для цього є школа та педагоги, які можуть донести інформацію учням в зрозумілій формі, приділити увагу кожному учневі та пояснити незрозумілий матеріал.Як батькам, які закінчили школу 10-20 років тому, пояснити фізику чи геометрію дитині , яка навчається в 7 класі???? Батьки вже геть все забули, а тепер їм приходиться заново вчити, і це після того , як вони відпрацюють 8-10 годин на роботі.Задача батьків піклуватися про своїх чад, а задача вчителів- навчати.Кожен виконує свої функції.А наша теперішня влада робить все для того, щоб знищити молодий цвіт нації- дітей, яких хочуть зробити неграмотними рабами .В Україні одні в.о та зами, яких кожні 2-3 місяці знімають, така ж і освіта!!!!
Alex1402
Отмените вы уже эти ненужные школы,толку от них никакого.Бесполезная трата государственного бюджета,то есть наших налогов.Знаний они не дают,как и воспитания
Примула
Alex1402, повністю погоджуюсь. Вчителів хороших зараз насправді мало. Який сенс мені витрачати стільки років на середню освіту, коли довелось більшість самостійно вивчати? Дистанційному я дуже рада, і хай триває так і далі. Хай і нам "поблажки", майбутнім учням 11 класу, роблять. На час особливого навчання з’явився час присвятити ЗНО-предметам. Є інтернет, повно корисних ресурсів. Не ті зараз вчителі. Ті, що дійсно дали мені знання, перерахувати на пальцях однієї руки можна. Зробіть і нам свято, хоч відпочити можна й час присвятити тому, що потрібно. Батьки, що запекло бунтують, спитайте для початку в дітей, чи бажають іти до школи. Думаєте про свою вигоду, аби швидше виперти з дому. А ті, хто вчать з дітьми - самі винні. Для чого до цього привчати? Батьки зі мною ніколи не сиділи, і дуже за це їм вдячна. Не хочу до школи от і все. Дві зміни навчаються в одному класі, парти стоять для 5-го, а ми - уже 11. Незручно, виникнули проблеми з поставою, від яких тепер складно позбутись.
Примула
Уже давно всі в месенджерах спілкуються навіть за звичайного ритму. У школі просто нема часу гратися. Урок, на перерві готується до наступного, і знов урок. А вдома можна відпочити від цієї крейди, пилу, задушних приміщень, смороду з туалету. Від школи більше страждаю. Зір зіпсувався від дошки, яка розміщена без урахування особливостей освітлення - нічого не видно, відсвічує жахливо просто, а вчителі ще й насміхаються, мов, не їхні проблеми, що не бачимо. Удома так добре й спокійно. Просто раджу складати графік проведення часу за гаджетами, вправи для очей робити. А вчителям давати дійсно необхідне на дистанційному, а не все підряд, орієнтуватися, принаймні, на програму ЗНО з предметів. Давати справді посильне й не підганяти термінами. Коли раз на тиждень даються завдання, то вони виконуються як слід. Учитель у мережі в певний час, і можна запитатися, що не зрозуміло. Просто для дистанційного навчання повинен бути особливий підхід - і все буде добре
Коментувати
Учитель
Якщо 1 вересня у нашій школі (1,5 тисячі учнів) розпочнеться звичайне навчання, то воно продовжиться тижні 3 - 4 (залежить від того, скільки тижнів робитимуть плр-тести). І це не зрозуміло лише дурню! У мене - п’ятикласники. Навіть не уявляю як їх навчати на дистанційному. Із старшокласниками проблем не було, бо вони мають гаджети, ну принаймні телефони - точно! Що зробила держава, МОН, щоб забезпечити якісне дистанційне навчання з вересня? Може якісь толкові платформи для шкіл зробили, може якийсь хороший додаток для мобільного для середньої освіти розробили, може надіслали посилання у школи для учителів, учнів, батьків, щоб скачати і встановити безкоштовні і безпечні ресурси для дистанційного навчання??? А вже липень! Знову сховаються у кущі і спостерігатимуть, чи випливемо?
Батько абітурієнта
Подивився на Ютубі передачу: «Все краще - дітям сєпарів. Українські діти - в прольоті: Дроздов позиція», з приводу того, що діти сєпарів тепер будуть вступати до українських університетів без ЗНО. Все правильно Дроздов каже, що українські діти – це діти низької якості, а діти сєпарів – це нова еліта.
Олекса Позняк
Якщо 1 вересня не буде дистанційки усі розумні пенсіонери, а також розумні учителі що мають хронічні хвороби звільняться. А придурки вас научать
Доцент
Для Олекса Позняк: тебе й поганою мітлою зі школи не виженеш. Ти до неї присмоктався, наче кліщ.
Учитель
Для Олекса Позняк: Це - да! Учителі з вересня будуть смертниками! Як тепер лікарі. Але у вчителя не буде ні захисних костюмів, ні доплат у 200 тис...
Коментувати
Іра
Та яка дистанційна?! Ви шо з глузду з’їхали?? Самі б спробували так "вчитись". Це жах. Діти втомились вже за ці 3 місяці,а тут знову?!!! З 1 вересня потрібно відкрити заклади освіти! Студенти не для того поступили у ВНЗ. Усі екзамени проводились не справедливо,бо діти все списували,та й навчанням це не назвеш! Відкриті кафе,ресторани,а чим школи і університети гірші? Це те саме скупчення людей!
Andrew Brown
Для Іра: Це Ви можете сказати мені чи притомним освітянам. А там, серед владної верхівки України, йде якась нова політика. Зверніть увагу, що в усій Європі навчальний рік навіть закінчували очно, а не дистанційно, а ситуація там була, м’ яко кажучи, напруженішою, ніж в Україні. У Франції діти повернулися за парти ще у квітні, коли вірус просто бушував, у Німеччині - з 15 квітня, у Данії, Чехії, Польщі і т.д. Не кажу вже про Швецію, де карантину так і не було зовсім, особливо для дітей (там взагалі було дивовижне пояснення, чому діти мають відвідувати школи і садочки: щоб менше контактувати з бабусями і дідусями, які в групі ризику). При цьому я і далі вважаю, що коронавірусна інфекція - важка та підступна хвороба. Але ж давайте дотримуватися і здорового глузду. Не буває карантину тривалістю півроку чи більше. Ніде. Навіть в Італії й Іспанії. Навіть у США! І рішення про відкриття чи невідкриття шкіл мають ухвалювати на місцях з огляду на конкретні умови, а не висновками данілових чи шмигалів.
Вчитель
Да, нова. Навіщо їм розумних. Бидлом краще управляти. Це ж жидівня чортова.
Коментувати
Andrew Brown
До вересня ще два місяці, а зешники вже відтепер починають кошмарити освітянське середовище. Це вже просто нестерпно. Не досить того, що вимотали жили перед ЗНО (ви тільки вдумайтеся: 22 червня вони опустилися до рівня народу і нарешті сповістили "с барского плеча", що можна буде Вашим дітям низької якості 25 червня здавати те ваше задрипане ЗНО, хіба заткніться), а тепер всякі данілови, бабаки, шмигалі, ляшки і т.д. прийматимуть рішення про дистанційку, не маючи ЖОДНОГО уявлення про цю важливу справу і не працюючи в школах ні секунди. Та що ви, врешті, собі дозволяєте - ви, випадкові задрипанці, які випливли нізвідки на хвилі зеленого рейтингу, а потім, дай Бог, так само в нікуди зникнете? Чому ви дозволяєте собі тиснути на губернаторів і мерів міст (як нещодавно стало відомо), щоб вони обов’язково забезпечили дистанційку з вересня? Хіба вже на місцях усі дурні і не зможуть ухвалити адекватних рішень відповідно до поточної епідемічної ситуації??? Ви дочекаєтеся тільки СПРАВЖНЬОГО освітянського бунту і врешті, коли ми розберемо ваш нікчемний Кабмін на дрібні камінці, визнаєте, що такі рішення ухвалюються НА МІСЦЯХ, а не вашим тупорилим велінням.
Батьки
Яка безнадійна ця країна. Спочатку про дистанційну освіту говорило МОНУ, після РНБО, тепер ВРУ. Вам на якій мові говорити. Не буде жодної дистанційної освіти. Те, що було весною не має права називатися дистанційною освітою. Екстернатною, заочною, індивідуальною, але не дистанційною освітою. Що взагалі влада зробила для належної дистанційної форми навчання? Школи інтернетом та комп"ютерами обладнали? Планшети у безвідсотковий кредит дають? Знижки на гаджети зробили? Дешевий мобільний безлімітний Internet надали? Існуючі підключення покращили? Не зроблено нічого! Кидати завдання учням типу опрацювати і законспектувати це не дистанційне навчання. Перелічене можна віднести до технічних можливостей, а далі інші. Де закон про дистанційну освіту? Ви батьків не корміть рекомендаціями. Їх ніхто дотримуватись не буде. А початкові класи? Як влада думає дистанційно вчити 1 клас? Вони читати і писати не вміють? Де ваша програма запровадження дистанційної освіти?
1
Для Батьки: Как раньше учились без интернета и пк? Были бы желание и учебник. Не зря говорят про "Гранит науки". Не всем по зубам. Кому не позубам - польские грядки. Такие дела.
Правда
Для 1:раньше:книжки були доступніше написані,вчителі(одиниці,що щось могли собі лишнє дозволити)і діти- відповідальніші і які не хотіли вчитися -9 класів,вміє читати ,писати і колгосп,на завод(квартиру дали,хто мозги включив,а хто ні,дотепер на "кватирній черзі").А зараз,що ?-заробітки,можеш бути і з дипломом!В нас скоротили ставку дерматолога(скільки зарплата?3000 з копійками),поїхала на заробітки!А до зими з реформами Супрун,ще мали бути скорочення,а зараз Порошенко говорить:лікарі,лікарні нічого не мають!Так,що не можна рівняти що було і що є.Ще раз повтор’ю,відкриваєш книжку і можна зразу закрити,як вони"розумно,досту?... ?но"написані",а... скільки грошей було виділено на них,і все не такі,а скільки того всього створено,а толку з них який?,дистаційне все показало і на нього при Гриневич були гроші виділені.Скоріше люди більше були відповідальні і на посаді ті,які могли щось зробити,а зараз?професора,плагіати,ото наша освіта і хто більше вдре і гроші виділені на університет машину собі купить.
Правда
Для 1:раньше:книжки були доступніше написані,вчителі(одиниці,що щось могли собі лишнє дозволити)і діти- відповідальніші і які не хотіли вчитися -9 класів,вміє читати ,писати і колгосп,на завод(квартиру дали,хто мозги включив,а хто ні,дотепер на "кватирній черзі").А зараз,що ?-заробітки можеш бути і з дипломом!В нас скоротили ставку дерматолога(скільки зарплата?3000 з копійками)поїхала на заробітки!А до зими з реформами Супрун,ще мали бути скорочення,а зараз Порошенко говорить:лікарі,лікарні нічого не мають!Так,що не можна рівняти що було і що є.Ще раз повтор’ю,відкриваєш книжку і можна зразу закрити,як вони"розумно,досту?... ?но"написані",а... скільки грошей було виділено на них,і все не такі,а скільки того всього створено,а толку з них який?,дистаційне все показало і на нього при Гриневич були гроші виділені.Скоріше люди більше були відповідальні і на посаді ті,які могли щось зробити а зараз?професора,плагіати,ото наша освіта і хто більше вдре і гроші виділені на університет машину собі купить.
Коментувати
Володимир
Щоб діти у вересні вийшли до школи, то шановні батьки спочатку ви, сьогодні залишиться вдома, а то дивишся дорослі на озерах, річках, басейнах, ресторанах і т.д. Тоді можливо і захворюваність знизиться. Ато самі гуляють, відпочивають, а потім як жеш діти в школу не підуть. Почніть з себе.
Ріта
Одна справа сидіти на дистанційці в кінці навчального року, коли багато повторень і небагато нових тем, а інша-починати вчитися дистанційно. Діти півроку в школу не ходили, і тут сідайте знову за компютери та телефони. Просто жах! Що за експепименти над дітьми! Держава має забезпечити безпечне навчання, прописати протиепідімічні правила, а не тупо звчиняти школи.
1
Для Ріта: Рыга, вот тебе простое правило в виде меньших соц.контактов. Кто учился в школе, тот будет учится и дома. Единственная проблема это начальная школа. Тут да, нужно думать, т.к. мелкие личигки еще не умеют учится сами.
Ріта
Для 1: В ТРЦ, метро, ночных клубах социальных контактов намного больше, чем в одном классе. Продумать различные маршруты, чтобы классы не пересекались слабо, легче всегда просто закрыть. Так же как легче нахамить, как это делаете вы, уважвемый 1
1
Для Ріта: Какие маршруты? Рыга, ты бесконечно далека от системы работы школы. Дети никогда не будут ходить как роботы и все твои "маршруты" до жопы. Питание? Ты понимаешь как устроена работа столовой? Вычитка часов, не? Смысл от 1-2 часов той же алгебры если там необходимо 4-5. Короче, ты хочешь правила - вот тебе правила. Сиди дома и юзай тв/пк/учебник.
Коментувати
Ольга
А чому у нас працюють нічні клуби,бари,дискотеки,де повно молоді,без дотримання дистанції,а про маски і мова не йде. Але школи несуть страшну загрозу... Цікава ситуація виходить...
1
Для Ольга: Все эти завеления а) ариносят доход государтсву и б) приносят доход конкретным (во всех смыслах этого слова) людям. Школа приносит "доход" в тчень отдаленной перспективе. Посколько "после нас хоть потоп", то школами можно пожертвовать. И да, можно тупых вопросов не задавать?
N
Для Ольга: А туда ходить обязательно?
Коментувати
Дмитро
МОЇ ПРОПОЗИЦІЇ Якщо є велика загроза, то прошу вводити дистанційне, бо байдикувати не хочу, оскільки освіта - одна з найвищих цінностей. Якщо все добре і є менша загроза - то змішане: а) середня загроза - частина, якій легко добратись до закладу, йде, а інша - на дистанційному; б) мала загроза - більша частина предметів вивчається очно, а решта - дистанційно. Якщо нема загрози, то усе в очному режимі. Зробити так, щоб правила вибору форми здобуттяосвіти було за бажанням учня/студента, але до 14 за згодою батьків. Також надати фінансування освіти в діаспорі, бо вона вже понад року просить цього. І ще збільшити фінансування освіти й науки.
1
Для Дмитро: Какой ты интересный. Т.е. учителя должны, при некоторых сценариях, и очно и дистанционно обучать? Не жирно? Ну а финансировать образование людей которые уехали (возможно на всегда) из своей страны, не платят в ее казну налоги, не работают на ее благо должно то государство, на благо которой они все это делают. Ибо тоже очень жирно. И малоеффективно, кстати, тоже. Все равно ассимилируются.
Дмитро
Для 1: Не хаміть незнайомцям. Нав Агов, Україна, як і всі держави, мають піклуватись про поширення освіти та мови, а у нас це ефективно робити через діаспору, бо СБУ в нас не завербцє нікого на такі дії. Наприклад, рашастан (мокшастан) через фсб це робить регулярно й ефективно. Бачу й на вас, ця недоімперія вплинула, що не можете викинути дур із голови. Я регулярно стежу за освітою у світі й це цілком логічно. Щодо онлайн та очного треба збільшувати кількість викладачів, а для цього треба заохочуваит йти на них, підвищуючи зарплату. Також поки очну й дистанційну форми можна одночасно поєднувати, але мінфін має виділити кошти на технічні засоби. Україна відстає у розвитку від світу через те, що у нас освіта й наука - на останньому місці, а у світі - в перших рядах. Я орієнтуюсь на мирні світові підходи.
1
Для Дмитро: Не хамить почему? Что ты можешь? Деточка это интернет, тут и послать могут. Привыкай. Дальше бред про то, что "надо". Ну надо - делай. Достань пару миллиардов из свомх дырявых карманов и делай. Ой, всегда забавляли нищие недопсевдоэкономисты. Мышлением свом детским забавляли. Все у них просто.
Коментувати
Мирослава
Нехай ще скажуть з ким діти мають бути, особливо початкова школа, якщо батьки на роботі цілий день.
Артём
Для Мирослава: а ребёнок в 7+ лет остаться дома не может?
Ріта
Для Артема:Может, конечно. Вот пусть сидят дома целый день возле телефона, без родителей и друзей. Вы считаете это нормальная ситуация? Одно дело, когда весной было закрыто все, но когда гудят рестрораны и ночные клуба, открыты границы, а школы закрыты, считаю, это верх цинизма и полное отсутствие логики.
Коментувати
Аня
Треба враховувати ситуацію окремо по кожному регіону, населеному пункту. Так само, як зараз працюють садочки. А не дивитися тільки на Київ і Львів.
1
Для Аня: Система одна и работать в разнобой не может.
Аня
Для 1:А когда сезонные карантины в каждом городе и даже отдельной школе объявляются все нормально, а тут вдруг нельзя. Какая тут система? Это не написание ЗНО в один день, в тот же час.
Коментувати
Володимир
Великий приріст захворювання, нів’якому разі не потрібно випускати дітей до школи. Інакше будемо бачити лише приріст захворюваності. Нічого важлиаішого немає ніж здоров’ я. Бережіть себе.
Andrew Brown
Для Володимир: Сьогодні 1 липня. До першого вересня два місяці, а Ви уже знаєте вересневий приріст??? Не нагнітайте дурниць, вже просто нудить. Почекайте, Зекомісія 31 серпня все скаже і накаже, точно так, як це було зі ЗНО: вимотавши нерви випускникам і батькам, тупорилі зешники 22 червня оголосили рішення про те, чи буде ЗНО з 25 червня, ви тільки вдумайтеся, який рівень зневаги до населення: саме до населення, бо з народом так не вчиняють, нас просто мають за гній...
1
Для Andrew Brown: Провокуючий провокатор провокує.
Ірина
в барах , ресторанах и трц можно детям , а в школу нельзя?
Коментувати
Анастасия
Прошу вас пожалуйста сделайте новый учебный год НЕ ДИСТАНЦИОННЫЙ!!! Это реально ужасно, учебный материал вообще не понятный????????????!!!! Я уже готова ходить в маске, постоянно обрабатывать руки антисептиком,НО учится нормально,а не сидеть дома в 4-х стенах и просто вот реально сутками(иначе никак) учить его,ибо сама я новый материал не могу понять быстро!Ааа,и ещё,прочитала комментарий Анатолия, реально классная идея! Пожалуйста сделайте нормальный учебный год,с обычным нормальным облучениям.!????
Анатолий Тол
поділіть класи на 10-15 учнів і нехай навчаються не 5днів в тиждень, а 2-3. Решту днів інша група. Так і дистанція. І ніби звична освіта.
Ольга
Для Анатолий Тол: це, доречі, практикується в інших країнах. Зокрема, Канада саме так працюватиме з вересня...
1
Для Анатолий Тол: Как вычитать часы в таком случае?
Andrew Brown
А на це всім наплювати, бо рішення приймають не фахівці, а випадкові люди: ляшки, данілови, шкарлети, шмигалі і т.д.
Коментувати