Школа онлайн: у МОН закликали не принижувати вчителів

В.о. міністра освіти і науки закликала не принижувати працю вчителів, які працюють у школі онлайн

Школа онлайн: у МОН закликали не принижувати вчителів

В.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій закликала суспільство не принижувати працю вчителів, які працюють у проекті «Всеукраїнська школа онлайн».

Про це в.о. міністра написала у своєму Facebook.

Зокрема, Мандзій висловила вдячність учителям, операторам, редакторам і команді Всеукраїнської школи онлайн, які цілодобово працюють над тим, щоб забезпечити неперервний освітній процес для школярів.

«Повірте мені, це дуже непросто. Вчора я особисто в цьому переконалася, коли брала участь у зйомках. Розумію, наскільки важко та відповідально працювати в таких умовах», - зазначає в.о. міністра освіти і науки.

За її словами, телеуроки це додатковий інструмент дистанційного навчання, який можуть використовувати школярі та вчителі.

«Один із, але не єдиний. Бо більше 400 тис вчителів України обирають для проведення уроків ті методи та інструменти, які доступні їм та їхнім учням. Весь світ зараз переживає складні часи. На всіх континентах люди підтримують і допомагають один одному, а не критикують, принижують чи знецінюють працю інших. Зробити помилку може кожен. Цього не треба боятися. Найважливіше – вміти вчасно її визнати та виправити», - наголосила Любомира Мандзій.

Також вона висловила сподівання, що люди зможуть із розумінням поставитися до ситуацій, коли хтось зробив описку, омовився і своєчасно цього не помітив.

«Важливо справедливо оцінити ту титанічну роботу, що зроблена і продовжує робитися кожен день, щоб учні та вчителі на карантині мали можливість вчити та навчатись. Давайте будемо трошки добрішими і людянішими! І берегти один одного. Допомагати і підтримувати, а не критикувати чи зневажати. Бо ми усі разом їдемо в цьому «поїзді» та стараємося для нашого майбутнього», - зауважила в.о. міністра освіти і науки.

Освіта.ua
10.04.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Петрівна
Не здивована помилкам. Учителів не засуджую, молодці, що працюють. Але верхи в освіті звикли робити неякісно, згадаємо ЗНО. Ще жодного року не пам"ятаю, щоб хоч по якомусь предмету не було претензій до питань ЗНО. То дві відповіді замість однієї, то некоректне питання, то некоректна відповідь, то.... Важко нормально скласти нещасних 50-60 питань, гарно їх вичитати. Це якщо вчитель, заповнюючи журнал, не там кому поставить, чи в даті помилиться, ото вже перевіряючим розгулятися є де, а на всю країну можна помилки робити.
Katarina
Как то странно получается. Телеуроки, созданные для ВСЕЙ СТРАНЫ, никто не просматривал перед выходом в эфир? Где была вся армия академиков пед. наук? Где был руководитель проекта? Этот медиапродукт вообще хоть сами авторы урока просматривали? На всеобщее обозрение попали самые настоящие ошибки. Не оговорки и не описки. Но поражает не это. Поражает реакция Мандзий. Она не сказала- мы постараемся, чтобы такого больше не было. Не сказала- виновные будут наказаны. Нет, она призвала всех не замечать ошибки. Как будто уроки делали дети из театрального кружка при детском клубе. Вообще, что за детская реакция? "Мы хотели как лучше, а вы..." И вполне объяснимо, что родители и учителя , мягко скажем, немного удивились. И кстати да, правы авторы предыдущих комментариев, давайте этот принцип "не замечать ошибки" включим на ЗНО. Жёсткий тайминг ЗНО предусматривает время на проверку. А это вам не телеурок записать. Там права ошибиться не предусмотрено.
Інна
Читаю все це - і враження одне: до чого ж життя довело і батьків, і вчителів... Гав- гав один на одного, гав- гав... Згадалося Шевченкове: « Як кішечка, підкрадеться, вижде...» і... гав-гав! А де ж ваша взаємна емпатія? Де ж партнерство? Шкода, що ми втрачаємо людське обличчя. Спіткнешся - то не сумнівайся: обов`язково допоможуть впасти і не піднятися! Це все по-нашому! По-українськи!
Олександр
"Також вона висловила сподівання, що люди зможуть із розумінням поставитися до ситуацій, коли хтось зробив описку, омовився і своєчасно цього не помітив". Пропоную такий підхід т.в.о. міністра поширити не тільки на вчителів, а й на учнів. Наприклад, на учасників ЗНО. Тоді б це був однаковий підхід до всіх учасників навчального процесу, а не вибірковість, на яку страждає пані Мандзій.
Елена Чорненька
Для Олександр: Цілком підтримую!
Коментувати
Де наші найкращі?
А чому, дійсно, не дали можливість вчителям, які стали прерможцями Global Teacher Prize в Україні, або тим, які увійшли в світовий рейтинг Global Teacher Prize? Багато переможців конкурсу вчитель року. Де вони? Вони ж за свої уроки отримали таке визнання? То ж дайте їм можливість показати для звичайних вчителів, як потрібно навчати. Оголосіть майстер-клас від переможців усіляких конкурсів. Саме час!
Вчитель
Для Де наші найкращі?: В .пі, або На заробітках, або поховалися, бо 90% тих ПЕРЕМОГ на усіляких конкурсах здобувалися дуже традиційним українським способом, коли з розумного і чесного робили дурня, а з дурня хитрого і наглого - Великого Педагога. Тому вчителі давно вже не читають і не розвиваються інтелектуально, бо за безглуздими звітами, атестаціями, курсами і конкурсами ніколи, а ще треба гадати як на вчительську зарплату дітей прогодувати і комірне сплатити. Я- теж вчитель, і щоб вижити свій вільний час витрачаю не на свій інтелектульний розвиток, бо все з часом у пам`яті тьмяніє, а ходжу на підзаробітки до підприємця.
Коментувати
Анатолів
Дуже шкода, що обрали для зйомок не тих вчителів, а може й не тих операторів. Знаю, що не просто працювати в камеру. Але де ж ті методисти-консультанти, які повинні були переглянути записи, вимагати перейняти сумнівні моменти. Здається, як завжди в освіті зробили все на тяп-ляп. А нам, некоронованим педагогам, тепер слухати ті неподобства, які висловлюють в нашу адресу. Ганьба!!!!
Анжела Твардовська
Ваше звернення, пані Любомиро, багато значить. Вдячна, що знайшли час і підтримали.????
Андрій Никифоренко
Правильно! Це учнів можна принижувати. А вчителів - у жодному разі. Це учням за такі помилки ставлять двійки та одиниці, глузують з них, ганьблять. А на вчителів молитися треба.
Микола
Для Андрій Никифоренко: Андрію, Не МОЖНА принижувати ні вчителів, ні учнів.Не МОЖНА
Уставшая
Андрей,вЫ какой-то неугомонный...обзываете учителей в других новостях, сами при этом возмушаетесь оскорблениям детей? А вЫ разбирались кто и ща что ставит два,а когда один...? А то часто бывает,что родители и не в курсе успеваемости детей. Я ставлю 6,а малыш маме про 12 рассказывает ????
Коментувати
Світлана
Правильно. Ще давні грецькі філософи знали, що людині властиво помилятись.Кому уроки не подобаються, можуть засісти за підручники і показати високий рівень . Навіть на ютуб виставити.
Олена
Скільки можна критикувати школу та вчителів,всі ж тепер гарно зрозуміли як важко навчити свою дитину вдома, не всадиш ні за книжку,ні за зошит. Намагаються люди,як можуть,а діти хоч трішки щось запам’ятовують
Тетяна Назаренко
Прочитала коментар про уроки історії України у 8 класі. Елла Ситник, ты просто молодець! Уже давно користуюсь Вашими відеолекціями для підготовки до ЗНО! Також Тетяну Філіпенко використовую, переглядаю. І згадую Учитель року 2007. Молодці, дівчата. Успіху вам, здоров"я дітям, злагоди в родині, миру.
Юрій
Отже, залучили не тих. Дистанційна освіта в Україні розвивається не перший рік і, очевидно, про людей, які займалися нею давно (назву, для прикладу, EdEra, Prometheus, Рішельєвський ліцей) забули.
Olga
Як швидко відреагувала Мандзій. Вчителів онлайн - школи ображати не можна. А вчителів звичайної школи - можна?
Юля
Для Olga: бо вони принаймні намагаються донести інформацію до дітей, а вчителі звичайної школи тільки шлють д/завдання та щей набагато складніші ніж по шкільних підручниках або ще краще взяли своїх дітей іпоїхали на села до батьків а ви шановні діти і батьки розгрібайте самі. Тільки зарплату дайте в повному обсязі і вчасно, а ще надайте ноутбук від держави і заплатить за інтернет,бо ми вчителі!
Светлана
Как вы достали!!! Дайте сами своим детям легкие задания, объясните, проверьте и езжайте в села сажать картошку!!! Хватить ныть и считать учительские зарплаты!
Olga
Для Юля: Та батьки в будь-якому разі знайдуть до чого вчепитися: то нічого вчителі не задають, то багато: то не хочуть додатково з дітьми працювати, то мучать додатковими заняттямии; то не хочуть використовувати гаджети, то навчання за смартфоном -мука. Українське хуторянство незнищЕнне у нашому народі навіть у столичних жителях.
Коментувати
Анна
Унижать? Те, кто обвиняет учителей он-лайн школы унижают прежде всего себя! Посмотрите, сколько ошибаются дикторы на телевидении, а между тем перед ними готовый текст, они всю жизнь перед камерой! А сколько опечаток в учебниках, хотя их готовит коллектив авторов! Уроки он-лайн школы смотрим с большим удовольствием! Молодцы ребята! Спасибо вам!
Фількіна грамота
Для Анна: в тому то і справа, що коллєктів авторов той учєбнік і в очі не бачив. Просто дають свої світлі імена, а пишуть-друкують-до розуму не доводять інші.
Коментувати
Валентина
Нашій родині сподобалися онлайн- уроки, особливо історія України 8 клас. Вчитель уміє тримати аудиторію. Згодна, що тему про І.Мазепу вже вчили, але діти з задоволенням подивилися онлайн - урок, ще показали мені з чоловіком в ютубі. Будьмо толерантні, адже вчителі вперше перед камерою, хвилюються. Дякуємо всім учителям за роботу ( до карантину думали, що це не складно пояснити дитині, а не тут то було, виявляється з першого разу не зрозуміли, і прийшлося пояснювати вдруге.)