Школи самостійно визначать, коли оголосити літні канікули

Українські школяри матимуть можливість вийти на літні канікули раніше 01 липня

Школи самостійно визначать, коли оголосити літні канікули

Незважаючи на те, що навчальний рік в Україні може тривати до 1 липня, це не означає, що усі школяри навчатимуться в червні. Школи матимуть право самостійно визначити час початку літніх канікул.

Про це в інтерв'ю Українській правді сказала в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

За її словами, після завершення карантину вчителі мають отримати час, щоб оцінити рівень оволодіння знаннями учнями під час дистанційного навчання.

«Наголошую на тому, що після скасування карантину, якщо це відбудеться наприклад у травні місяці, то дуже важливо, щоб вчителі мали можливість для діагностування  ситуації, як учні засвоїли матеріал під час карантину. Чи вдалося учням зрозуміти вивчені теми?», - сказала Мандзій.

Також вона повідомила, що після цього, вчителі зможуть вибудувати свій навчальний план роботи з учнями.

«Це зовсім не означає, що аж 1 липня всі учні вийдуть з шкільного подвір'я. Йдеться про те, що зараз учні працюють з вчителями дистанційно, але для того, щоб зрозуміти що всі школяри мали можливість опанувати матеріал потрібен час. І цей час залежить від карантину, або він буде передбачений у червні або у вересні. Цей час визначає школа. І виключно школа у праві врегулювати цю ситуацію», - зазначила в.о. міністра освіти і науки.

Вона також ствердно відповіла на запитання про те, що учні зможуть піти на канікули за рішенням школи, якщо вчителі впевняться у належному рівні їхніх знань.

Як відомо, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що часткове послаблення карантинних заходів, яке може відбутись при зниженні захворюваності на COVID-19 наприкінці квітня, не стосуватиметься студентів та школярів. Для них карантин буде продовжений.

Освіта.ua
06.04.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ростислав
А чому ми повинні займатися влітку це ж не проблема і не помилка школярів.І мені аж цікаво якщо дев’ тикласники підуть у технікум то що їм треба догоняти програму яку вони в школі не засвоїли через карантин.
Лаур Балаур
Даний карантин показав всю прогнившу систему освіти і відношення перших осіб держави до освіти. Коли фінансування освіти відбувається за залишковим принципом. Забезпечення навчальних закладів обладнанням, наочністю, технічними засобами освіти повинно проходити за єдиним правилом ( кількість учнів в класі - 100% повинні бути забезпечені ), а не за підходом тих хто займається розподілом бюджетних коштів "Що я з цьогго буду мати?". Покращити якість освіти можна простим способом. Провести аудит цін за закуплене обладнання для НУШ. Провірьте ціну на сайті виробника і ціну закупки. Якщо ціна відповідає навіть ціні сайта то це вже підстава для звинувачення в корупції. Чому можу пояснити: роздрібна ціна і оптова ціна - це дві великі різниці, як мінімум складає 20-25%.Проведення ремонтів в класах. В одній школі 1 клас відремонтували за 10 000. грн ( ремонт проведено власними силами працівників) поруч школа такий самий клас 100 000 грн.(приїхали "любі друзі" голови РДА)
Тетяна
Для Втомлена школою: Мене дивує про що пишуть тут батьки. Я-вчитель Київської школи, у нас майже всі вчителі проводять уроки онлайн за розкладом.. потім перевіряють завдання і відправляють повідомлення з поясненням помилок і виставляють оцінки в електронний журнал. сама складаю і завантажую тести для перевірки в МІЙ КЛАС.Мій робочий день з 9.00 до 23.00. Люблю свою роботу і не жаліюся зараз. Просто хочу захистити колег своїх, які працюють! можливо іншим- треба методична підтримка або порада, як організувати таку роботу. У нас в школі цим займаюся я, керівні органи підтримки з цього питання не надавали.
Втомлена школою
Я не розумію, за що вчителям дають зарплату. За завдання у Viber? Понадають утричі більше, а чи осягнуть такі обсяги учні - нікого не цікавить. Узагалі засмучена, бо зовсім не справляюся з тими темпами й термінами, що дають учителі. Як на мене, або проводити уроки онлайн, або дати посильне завдання до кінця карантину й не вимагати докарантинної здачі, бо не можна собі нічого зорганізувати, якусь стратегію побудувати. Може, комусь трохи більше часу треба для засвоєння матеріалу. А тим вчителям аби дати завдання, щоб зарплата була. Ненавиджу! Були б нормальні, то взагалі б дали відпочити. Усе рівно, оцінки мало чим зміняться, а зате здоров’я дітей і батьківські нерви будуть збереженими. Виставили б узагалі автоматом, орієнтуючись на приблизні знання учнів. Той, кому потрібно, вивчить - за це не переживайте. Я по собі знаю. Ви думаєте, що під час дистанційки зможете нормально оцінити, смієтеся? Більшість працюють не по совісті й аби швидше здати. Про яке опрацювання матеріалу тут іде справа?
Dorian
Для Втомлена школою: Повністю підтримую. Я намагаюсь проводити відеочати в instagram і Google Hangouts. Інакше діти взагалі не розуміють матеріал. Проте відеочат повністю не компенсує шкільний урок. Тобто те, що я можу подати за 45 хв у класі, я подаю за 90 хв онлайн. Щоб підготовити такий урок йде біля 2-3 годин. Я маю змогу проводити такі уроки тільки з 2-3 класами щоденно. Іншим даю так само завдання в googleclassroom, просто для форми. Так, це проблема. Дітей жаль, в такій ситуації.
Додо
Для Втомлена школою: 1. Не требовать, что бы не нужно было делать? 2. З/п дадут и без заданий. Такова выбранная стратегия правительства. 3. Задания задавать требует руководство школы. 4. Оценить всегда можно. Не работы - 2. Такая наивность.
Даааааааа
А я вважаю, що тепер нарешті, батьки відчують себе на місці вчителів. Вони не можуть навчити свою дитину, а мені потрібно 35-38. Тепер батьки може трохи переглянуть своє відношення до учителів.
Коментувати
Николаевна
У меня вопрос первый. Почему учителя, которые подстроились под ситуацию и те, которые скидывают на вайбер задания, получают одну и ту же ЗП?2. От кого зависит решение обязать учителей проводить онлайн уроки? 3. Родители дома работают, а не сидят без дела, дети уже сходят с ума со своей энергией, и они не воспринимают родитей как учителей. Интересно, как собираются оценивать полученные знания. Одним словом, нужно полностью менять систему образования. Каждый год карантин и дети также могут продолжать заниматься онлайн
Додо
Для Николаевна: Учительские проблемы на некоторое время станут родительскими. Смирись. Впрочем, если тебя не воспринимают собственные дети, то на лицо твой былинный фейл как матери. Маленькая трагедия отдельно взятой семьи. Как мило.
Dorian
Ви собі уявіть, який це кайф для вчителів, які втратили інтерес до своєї роботи і просто йдуть до школа заради зарплати... І плювати всі хотіли, що багато сімей живуть в однокімнатних квартирах де не місця для одної дитини, а не 2 чи 3. Батьки мають думати як вижити під час карантину, де дістати гроші, що робити далі. І ще паралельно допомогати дітям з домашнім завданням, яке вчителі надішлють , вкажуть терміни а батьки хай самі розбираються... Хоча для чого тут намагання зрозуміти чуже становище? Легше все це скинути на погане виховання, сімейну трагедію...
Коментувати
Зоряна
Я не погоджуюся з тими, що говорять, що вчителі нічого не роблять, тільки у вайбер завдання скидають. Нехай скидають у вайбер, телеграм чи інші мережі. Всі учні, особливо старших класів повинні вміти самостійно опрацьовувати матеріал, і виконувати завдання. Батьки також повинні привчати своїх дітей до цього, а не виконувати їм завдання, або списувати з ГДЗ. Батькам зараз важко з дітьми, а вчителям легко цілий день відпрацювати? Нехай оцінять хоч трішечки учительську працю. Зараз нікого в школу не загониш, особливо молодих. Тому батьки нехай зроблять висновки, і навчать дітей як правильно поводитися вдома, і в школі.
Оксана
Для Зоряна: А хто оцінить батьківську працю??? Ту, що мама чи тато вказують, а потім приходять і після вчителів пояснюють тему, бо вчитель на уроці сказав прочитати параграф і пішла з класу до кінця уроку??? Молоді раді б прийти в школу, тільки місць немає, бо той хто вислугу собі заробив по 20 років не дуже хоче на пенсію. А на уроках з таких дуже мало толку. В нашій школі хто молодший, то й уроки он-лайн проводить, а хто старший, то й взагалі забули, що потрібно ще дітей вчити. А ви не хочете зрозуміти як воно лікарям, чи військовим, чи надзвичайники, чи поліцейським? Може і їм частину роботи на плечі громадян перекинути??? Ну... щоб зрозуміли???
Даааааааа
Молоді раді прийти до школи???? Ви серйозно??? Я працюю четвертий рік і вимушений кожен рік брати собі 30 годин на тиждень, а не 18, для того щоб прогодувати сім’ю та заплатити комуналку. Батьки знахабніли! Вони думають, що кожен учитель отримує задоволення працюючи з їх дітьми, які не вміють навіть нормально спілкуватися з дорослими, я вже не кажу за поведінку. Так що посидіть на карантині, та скуштуфте вчительского хліба. І завдання яке аідсилається воно ще повинно розробитися і перевірити у 30 дітей.
ттс
вы выбрали не ту профессию. если так ее ненавидите. вас к деткам подпускать нельзя на пушечный выстрел.
Коментувати
Наталія
Яке дистанційне онлайн навчання з вчителями.... вчителі у вайбері через керівника дали завдання і допобачення. Ніякого онлайн за цей період не було з жодним вчителем....
Лора
Для Наталія: Ми працюємо на повну потужність...Не знаю, які це місця не працюють онлайн. У нас повноцінні відеоуроки і всі можливі іорми організації ДН
Dorian
Тут я погоджусь. Серед моїх колег з всього району сумлінно працюють тільки 5%. Інші просто скидують тему у вайбер і просять виконати завдання після параграфу. На цьому дистанційне навчання закінчується а гроші виплачуються. Проте є вчителі, які "пашуть" кожен день. Платформа google classroom в цьому допомагає. _ В принципі все залежить від директора. Як він налагодить роботу колективу.
Владислав
З ранку до ночі працюємо і ZOOM, classroom і.т.і. більше половини учнів активно працює. Збираємо і перевіряємо. Харків працює
Коментувати
Олександр
Або я чогось не розумію, або т.в.о. міністра не володіє знаннями щодо профільного законодавства. Нещодавно внесені зміни до Розділу XII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про освіту" щодо доповнення новою частиною 11 такого змісту: "11.Тривалість навчального року у закладах освіти встановлюється спеціальними законами. У випадку встановлення заборони учасникам освітнього процесу відвідувати заклади освіти, тимчасово, на період здійснення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України, дата початку та/або закінчення відповідного навчального року (років) визначається Кабінетом Міністрів України." Тобто в цьому році саме Уряд, а не школи чи МОН буде встановлювати дату закінчення навчального року. Сподіваюся, що Урядова бюрократія не допустить вибіркового хаосу у цьому питанні і застосує однаковий підхід до закінчення навчального року в усіх класах.
ДепартаментДюсолей
Ну, звичайно, МОН все більше дистанціюється від виконання своїх прямих обов’язків. Не змогли вчасно організувати дистанційний навчальний процес, не забезпечили юридично правильно цей процес, не сформували єдині дистанційні платформи, пустили процес дистанційного навчання на самокерування і хаос ну і тепер взагалі вирішили хай на місцях все вирішують! Браво!
Директор
Для ДепартаментДюсолей: Приємно прочитати такий комент, абсолютно погоджуюсь-це не місцевий короткочасний карантин-такого форс-мажору ще у нас не було. Тому логічно,що повинні бути однакові правила для всіх- ну плюс-мінус кілька днів
Коментувати
Тетяна
"Школярі" пишемо через "и"? І кому перед"що" вже не ставимо? Дорослі не встигають за такими змінами, що вже говорити про дітей... )))
Інна
Для Тетяна: ЯК це? філолог з еликим стажем роботи і не втигаю за їхніми нововведеннями. На сьогоднішній день відчуваю повним лузером.
так і є
Так і є. На сьогоднішній день -- помилка
Телесик
Ох уже ці хвілолохи!
Коментувати
Dorian
А хто буде контролювати вчителів і дирекцію шкіл? Що заважає якомусь директору відправити школу на канікули навіть при повній відсутності знань в дітей? Міністерство дає все більше автономії школам при цьому забуваючи, що є багато директорів совкового виховання які гальмують будь-які реформи... Де той важіль впливу на школу? Деяким директорам плювати на те знає учень чи ні. Враження, що цей рік буде апогеєм стагнації освіти...
Tina
Для Dorian: то Ви вважаєте, що краще дітям після довгого карантину і сидіння вдома ще цілий місяць паритися в душних класах? чи не вартує в даному випадку дати дітям(і вчителям) повноцінно відпочити, побути на свіжому повітрі, сонці тощо. не така страшна та прогалина в знаннях. крім того, хто хоче, той і на карантині навчається вдома дистанційно, а хто і зараз байдикує, той і влітку не працюватиме.
Додо
Для Dorian: Интересно, что имеется в виду под "совками" в школе? Конкретно, как себя ведет "совок", что говорит и что делает?
Сергей
Для Dorian: повірте великому досвіду - "совкові директори" НІКОЛИ не візьмуть на себе відповідальність піти на канікули, наприклад, 10 червня. Усі такі директори будуть чекати розпорядження вищих органів
Коментувати