У МОН розповіли, як вчителям вести журнал і оцінювати учнів

Міносвіти надало роз'яснення щодо фіксації освітнього процесу та ведення класних журналів

У МОН розповіли, як вчителям вести журнал і оцінювати учнів

Міністерство освіти надало роз'яснення вчителям щодо «фіксації» освітнього процесу та ведення класних журналів під час карантину. Відповідні рекомендації містяться у листі відомства, що надісланий на адреси керівників обласних департаментів освіти і науки обласних та керівників шкіл.

Міністерство освіти рекомендує закладам освіти відтермінувати завершення заповнення шкільної документації, зокрема класних журналів у друкованому вигляді,  до нормалізації епідеміологічної ситуації.

Враховуючи те, що забезпечити виставлення оцінок та фіксації тем у журналі на паперових носіях за безпосередньої присутності учнів в режимі карантину не є можливим, виставлення оцінок та зазначення тем слід здійснювати відповідно до безпосередньо проведених навчальних занять у дистанційному режимі через електронні та інші наявні засоби.

«Нагадуємо, що у класному журналі із зазначенням певної дати фіксуються лише навчальні заняття, що були фактично проведені за безпосередньою участю здобувачів освіти. Водночас, якщо виконання освітніх програм здійснюється із використанням технологій дистанційного навчання, за рішенням закладу освіти на відповідній сторінці навчального предмета у класному журналі може зазначатися: тематика навчального матеріалу, домашніх завдань, в також форми роботи (дистанційні онлайн-консультації, відео-уроки, скайп-конференції, тестування тощо)», - зазначають у МОН.

Під час освітнього процесу із використання технологій дистанційного навчання може здійснюватися оцінювання результатів навчання здобувачів освіти, що наразі фіксуватимуться вчителем (у зручний для нього спосіб), а у подальшому будуть занесені до відповідних сторінок класного журналу.

Якщо технічні можливості не дозволяють провести оцінювання навчальних досягнень учнів дистанційно, рекомендовано відтермінувати його проведення до завершення епідеміологічної ситуації.

Згідно з Інструкцією з діловодства у закладах загальної середньої освіти, затвердженою наказом МОН від 25 червня 2018 року № 676, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11 вересня 2018 року за № 1028/32480, заклади загальної середньої освіти можуть створювати документи тимчасового (до 10 років включно) строку зберігання лише в електронній формі за умови наявності відповідного технічного забезпечення з урахуванням вимог законодавства України.

«Нагадуємо, що навчальні досягнення кожної дитини можуть бути доступними лише для її батьків або законних представників», - зазначили у Міністерстві освіти і науки.

Освіта.ua
24.03.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тимощук
Чи має право директор вимагати від вчителя працювати дистанційно на платформі meet.google ? Вчитель і батьки вибрали інші інструменти дистанційного навчання.
Вчитель сумісник
Я в основній школі працюю дистанційно… інша школа, у якій в мене більше годин, більше навантажень, але за сумістництвом. Чи потрібно мені продовжувати і у ній працювати дистанційно, якщо міністр сказала, що сумістництво не оплачується, такяк оплачують фактичну роботу? Як журнал заповнити?
ДепартаментДюсолей
Для Вчитель сумісник: https://osvita.ua/school/72009/
Школа
Дякую за інформацію.
Коментувати
Коледж
Ну чому в наказі знову ЛИШЕ ШКОЛИ??? Купа профтех, коледжів, їм на що спиратися???
ДепартаментДюсолей
Для Коледж: Ти чого наїзджаєш на МОН? Там строго розприділені ролі і те, що має доносити говоряща голова! Якщо вони все розкажуть в один день, то що потім будуть робити? А так йде бурна імітація діяльності!)
директор
Чому МОН рекомендує відтермінувати заповнення класних журналів,НЕЗРОЗУМІЛО.Кожен учитель організовує щоденне дистанційне навчання згідно календарного планування.Учні опрацьовують самостійно домашні та класні завдання. МАЮТЬ можливість надіслати їх уучителю.У змісті уроку класного журналу варто вказати форму навчання. ДИСТАНЦІЙНУ та дату і тему уроку.В обліку відвідування записів не вести.Тематичне оцінювання провести згідно надісланих робіт.ЯКЩО ТАКІ ВІДСУТНІ НЕ АТЕСТУВАТИ.Таким чином педагог має можливість виставити тематичний бал.Семестрове оцінювання проводиться на основі тематичних балів.Через упровадження технологій дистанційного навчання вважаю недоцільним продовження триваласті освітнього процесу до 1 липня 2020 року.
Віктор
Не забудьте це сказати у своїй школі на педраді.
Коментувати