МОН визначається, як провести ДПА у нинішніх умовах

Відомство планує визначити особливості проведення шкільних іспитів в 2020 році найближчим часом

МОН визначається, як провести ДПА у нинішніх умовах

Міністерство освіти і науки планує визначити особливості проведення шкільних іспитів в 2020 році найближчим часом. Про це йдеться у роз'ясненнях освітнього відомства щодо організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти під час карантину.

«Найближчим часом МОН планує визначити особливості проведення державної підсумкової атестації у 2020 році у зв'язку з епідеміологічною ситуацією, що склалася в Україні», - наголошують у МОН.

Як повідомлялося раніше, Міносвіти та Український центр оцінювання якості освіти відпрацьовують кілька сценаріїв проведення ЗНО та вступних іспитів у магістратуру за різних варіантів розгортання подій.

За словами заступника міністра освіти Єгора Стадного, зовнішнє незалежне оцінювання у 2020 році обов'язково буде проведено.

Освіта.ua
24.03.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Руби†
Скажіть ліпше куди писати, щоб дізнатис як я після 4-го курсу буду здавати ГОС екзамен і ЗНО, щоб поступити у вуз. Купа інфи про школу, а на інших вступників, вибачте, вам насрати? То навіщо вводити нафіг нікому не потрібне це ЗНО? Мені не влом, я підготуюсь, але може ви почнете вже думати не тільки про школи, і свої посади, а?
Калянчік
Для Руби†: так навіть ніхто не заікаєть про магістратуру, ніде не можна найти інформацію про вступ
Коментувати
Олена
Ніякого ДПА!!!! Це неможливо в нашому становищі! Подумайте вже про здоров’я дітей, а не тільки про свої тупі інтереси...
Олег
Для Олена: а при чому тут тупі інтереси?
Коментувати
АНДРЕЙ
Доброго дня всім!Доброго здоров’я всім!Вважаю,що ДПА та ЗНО має обов’язково відбутися!!!Наші діти мають гарно вчитися та показувати результати свого навчання!Вони змалку мають працювати і боротися за високий результат!Разом з тим ,підтримую батьків за їхню занепокоєність про можливість захворіти. Впевнений,що посадові особи МОН все зроблять професійно.Тому всі мають готуватися.Бажаю всім успіхів
Анастасия
Для АНДРЕЙ: я не понимаю какое может быть ДПА, если все сидят дома, и все же понимают что дети не могут сами нормально подготовиться с этому экзамену, просто подумайте своей головой.
Давид
Я тебе знайду, тварюко
Оля Чернышова
Дпа вже відмінили! ????✌️
Коментувати
Larisa
Про яке ДПА може бути мова, коли надворі пандемія!? Вони хоть розуміють з якими обставинами зійшлися?? ДПА і так вже повинні навіки викинути з життя школярів, а в зв’язку з нинішньою ситуацією тим паче!! Не робіть дурниць, навіщо учнів наражати на небезпеку? Підготовки як такої немає! Як скажіть, будь ласка, діти повинні здавати це ДПА?.. СКАСУЙТЕ ДПА!!
Учитель
Оскільки прийшов час збирати каміння, то, можливо, визнаємо нарешті, що ЗНО усім випускникам не потрібне! У мене близько 40 випускників. 15 із них ЗНО ніколи б і не здавали, хоча би з тієї причини, що у частини середній шкільний бал становить від 3,5 до 4,8, а інша частина ніколи не вступатиме до ВНЗ. Чому потрібно державі витрачати гроші для організації ЗНО таким учням (друк, приміщення, інструктори, перевіряючі), учителям благати батьків цих учнів, щоб останні прийшли на ЗНО, переконувати, що це комусь потрібно (кому???), ловити по домівках у день ЗНО і "довести усіх до пункту"? Для чого? Щоб "виводити " безглузді рейтинги? Чи не доцільніше написати золотими літерами в наказі МОНУ:"Хто не здає ЗНО - у ВНЗи у цьому році не вступає, а атестат отримує з річними оцінками!" Та я впевнена, що у цьому році таке рішення приймуть самі батьки 15-20% випускників на фоні карантину (чи це буде у червні, чи у серпні - не важливо), бо це логічно. Але реалії змінилися, можливо МОН встигне зробити процес керованим...
Олексій
Для Учитель: Підтримую 100%
Коментувати
Lileya
Стосовно ДПА. Яке може бути ДПА, якщо дітей автоматично переводять до наступного класу , до п’ятого та до десятого. Як би за результатами ДПА залишали на повторний курс, тоді да. А так, писав- не писав, тебе всеодно переводять. Тільки нервують всі: і діти, і батьки, і вчителі.
Богдан
Для Lileya: Підтримую!
Коментувати
Тетяна
ЗНОі ДПА необхідно відмінити в нинішній ситуаціі. А вступити до вузу можна взявши середній бал атестата і проведення співбесід чи екзаменів з поправкою на те, що учні встигли пройти, не у всіх є можливості якісноі підготовки, наприклад я поступола по співбесіді і не заплатила жодноі копійки, і всі екзамени теж здавала нікому не плативши Китай 3 місяці веде борьбу з цією заразаю і хворі ще є, хоча пішло вже на спад. А у нас тільки початок і дай Бог щоб вдалося вийти з цієі ситуаціі з найменшими втратами. Всеукраінський карантин змогли зробити, а це набагато складніше ніж відміна ДПА чи ЗНО
Lileya
Влада шукає гроші на боротьбу з коронавірусом. Скасуйте ЗНО- це ж золота жила, скільки грошей туди вкладають!
Правда
Для Lileya: гроші є,їх не потрібно шукати ПОТРБНО потрясти "реформаторів"освіти(закупили меблі для НУШ і багато іншого), "реформаторів"медицини,як Супрун закуповувала вакцину за яку ціну(недавно по телевізору показували),Порошенко тепер подачки в Тернопіль в лікарню дав, телевізор вже гудів,(за незалежності України медицину знищували,але найбільше за Порошенка).Де ті гроші і все буде.
Коментувати
Константин
Для Артема. Если кто хочет поступать после 9-го, в самих вузах можно устроить екзамены.
Соч
Для Константин: в вузах и так и так будут экзамены, первый курс - 10 и 11 класс, потом ЗНО.
Коментувати
Константин
Я даже не вижу смысла в ДПА. Как сейчас помню когда задавали (3 года назад) другу двоечнику поставили банально 4 и пропустили, хотя он сдал пустой листок. И теперь думаю смысл был готовится ? И не надо писать "Ты подготовился к "ЗНО" тоже. Потому что большинство на следующий год уже ничего не помнит.
Анна
Яке к чорту ЗНО на магістратуру? Тут не знаєш коли і як сесію здасиш, ГОС та захист дипломної роботи.Невде не можна щось придумати? Так само і основне ЗНО, можна вирахувати по предметам. Якщо дитина навчалась в школі гарно то і ЗНО здасть гарно, а якщо на 2-ки то таке і ЗНО. Зараз людям їсти нічого, а вони про переносить ЗНО.
Ольга
Я против проведения ДПА. В нынешних условиях оно не нужно. Пожалейте детей. Да и дети до конца не готовы.
Костя
Кому потрібне Ваше хренове ДПА .Пожалійте дітей . У травні самий піск хвороби
Наталія
А кому потрібне ЗНО після 2 курсу навчання в коледжі, коли дитина не бажає залишати коледж після 2 курсу, а хоче закінчити повний курс навчання? Скажете, що то для вступу в ВУЗ потрібне? А де гарантія що через два роки чи рік ВУЗ не змінить умови вступу? І сертифікати викинемо у смітник.БАЧУ ВАМ МІНІСТРИ ГРОШЕЙ ВСЕ МАЛО І МАЛО. А ЗА ЗДОРОВ’Я ДІТЕЙ ВИ ПОДУМАЛИ????!--
Настя
Для Наталія: згодна. Ці іспити ЗНО в коледжах зараз такі доречні, як ніхто не бачив. Ти лише хочеш пройти на 3 курс, а не Ось це все, тим більше якщо учитувати сьогоднішню ситуацію, то воно ніби настільки важливе, що вже ніяк не можна відмінити хоча б у коледжах, або хоч залишити тільки українську мову.
Оксана
Я теж згодна з тим що в коледжі треба відмінити ЗНО. Діти вже отримують спеціальність два роки. Вони не в змозі тягнути і навчання і підготовку до ЗНО. Повірте вони теж дуже втомлюються. Коли дитина вирішить поступати до ВНЗ вона піде здавати ЗНО. В умовах карантину взагалі не доречно травмувати дітей здачами і ДПА і ЗНО. Ми повинні зберігати здоров’я наших дітей а не грати з нервовою системою і робити з них заручників системи.
Коментувати
Аліна
Я також за скасування ДПА . Щоб поступити всеодно потрібно писати вступні . Ті, хто кажуть , що можна індивідуально підготуватися - помиляються , оскільки, оцінка за диктант залежить від того, як учні чують вчителя . А як ми можемо навчитися його чути, коли ми сидимо вдома ?
Дмитрій
Скасуйте ДПА. Діти не можуть нормально підготуватися в домашніх умовах, і це дуже нервово, а ЗНО перенесіть! Нам потрібно боротися з коронавірусом. Скасуйте ДПА, і перенесіть ЗНО!!!! ЦЕ НЕОБХІДНО ДЛЯ НАС!
Дмитрий
ДПА нужно отменить и подумать об нашем здоровье, и не переживать за это ДПА!!!!
Лора
ДПА у 4-9 кл.-це насамперед перевірка професійності вчителя. Яка перевірка в умовах двомісячного карантину??Нащо вона потрібна? Дитині знань вона не додасть,тільки нерви учням,батькам,вчителям! Всі підкурси з підготовки до ДПА та ЗНО закриті, репетитори не повинні зустрічатися з учнями(скайп- то таке,замилювання очей).Онлайн уроки- "аби галочку поставити". Зробіть як у Британії- річні оцінки у табелі,цього достатньо!
Оля Чернышова
Для Лора: згодна!
Коментувати
Кабанов Віталій
Процитую свій коментар словами Ігоря Лікарчука - колишнього керівника Українського центру оцінювання якості освіти: "ДПА в українських школах має бути ліквідована, як формальна і марудна процедура, котра, крім неефективного використання бюджетних коштів і чергової забави для чиновників, жодної іншої ролі не відіграє. І створює додатковий головний біль для вчителя та учнів, відволікаючи їх від більш важливих проблем", – резюмував Ігор Лікарчук.
Оксана
Дпа 4го класса пойдём сдавать если мой ребёнок не заболеет в школе этим чудовищным короновирусом и возьмут ответственность!!!! После такой болезни- фиброз лёгких на всю жизнь, спасибо не надо!!!Лучше бы больницы привели впорядок, а без ДПА мы поживём!!!
Наталья
Для Оксана: совершенно верно. А то на 500тысяч населения всего 40 аппаратов искусственной вентиляции лёгких. Проходить дз нужно но не ДПА .это для родителей и детей ,учителей ещё один головные. Сейчас нужно по макс. Чтобы выжить
Правда
Для Наталья:нас так просто, хто-зна чи антибіотики будуть,і є багато підроблених лікарств,так що тих 40 апаратів?
Коментувати