Карантин: онлайн-сервіси для вчителів

Оглядовий освітній серіал для вчителів від Міністерства цифрової трансформації України

Карантин: онлайн-сервіси для вчителів

Міністерство цифрової трансформації України запропонувало всім вчителям України освітній серіал «Карантин: онлайн-сервіси для вчителів». Серіал розрахований на новачків та складається із 6 серій тривалістю 8-26 хвилин.

У серіалі йдеться про алгоритми та комунікацію вчителів і учнів на період дистанційного навчання, а також набір сервісів і специфіку їх використання для вчителів, зокрема: Google Classroom, Microsoft Teams, Cisco Webex, Zoom, Class Dojo, Classtime, Viber та інші.

Подивившись серіал ви зрозумієте як:

  • Комунікувати з учнями.
  • Користуватися онлайн-сервісами.
  • Створювати відеоконференції.
  • Збирати файли з роботами.
  • Ставити оцінки онлайн.
  • Контролювати виконання завдань.
  • Використовувати соціальні мережі.
  • Створювати контрольні роботи.
  • Надавати консультації учням.
  • Створювати віртуальну вчительську.

Серія 0. «Перш ніж пірнути в онлайн з головою»У цій серії: вступне слово від Оленки Северенчук, директорки з розвитку Ukrainian Global School, радниці заступника міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції.

Серія 1. «Алгоритми та комунікація вчителів і учнів на період дистанційного навчання».

Серія 2. «Набір і специфіка використання сервісів для вчителів». У цій серії: Як організувати спілкування з учнями? Чому всім учителям важливо синхронізуватись та визначитись, яку платформу використовувати? Якою є роль соціальних мереж як системи комунікації з учнями? Допоможе розібратись із цим Юрій Гайдученко, вчитель української мови та літератури Новопечерської школи, фіналіст Global Teacher Prize. В цій серії відбувається огляд сервісів та соцмереж: Google Site, Facebook, Instagram, Telegram, Tik Tok, Google Classroom, Class Dojo, Padlet, Zoom, Hangouts, Skype, Viber.

Серія 3. «Дізнаємось більше про Class Dojo». У цій серії: Class Dojo — це зручний інструмент для оцінки роботи класу в реальному часі. Ідея сервісу полягає в створенні зручної та легкокерованої системи заохочення з різними ролями і рівнями доступу. Кожен знаходить мотивацію за певне досягнення. Передбачений щоденник рефлексій для учня. Більше деталей розповість Юрій Гайдученко, вчитель української мови та літератури Новопечерської школи, фіналіст Global Teacher Prize.

Серія 4. «Google Classroom для організації дистанційного навчання». У цій серії: з Google Classroom можна спілкуватись, збирати файли з роботами, ставити оцінки, контролювати терміни виконання завдань, створити контрольну роботу за варіантами, надавати консультації для кожного учня в приватному режимі. Особливостями використання сервісу поділиться Юрій Гайдученко, вчитель української мови та літератури Новопечерської школи, фіналіст Global Teacher Prize.

Серія 5. «Огляд онлайн-інструменту Microsoft Teams». У цій серії: Завдяки безкоштовному онлайн-інструменту Microsoft Teams учні та вчителі матимуть доступ до навчальних матеріалів і зможуть взаємодіяти. Основою інструменту є команда — можна об'єднати учнів у класи. В кожній команді можна створити тематичні канали за предметами, наприклад, математика або історія. Аби співпрацювати з колегами, варто створити команду — віртуальну вчительську. Більше подробиць ви дізнаєтесь у серії за участю Марини Лютинської, вчителя Ліко-школи, експерта Microsoft.

Серія 6. «Знайомимось із сервісами CISCO WEBEX. Вивчаємо можливості Classtime». У цій серії розповідаємо одразу про два сервіси. В основі CISCO WEBEX — зручні відеоконференції для дистанційного навчання. З можливостями сервісу ознайомить Юрій Галаган, спеціаліст CISCO WEBEX. Classtime — це українська розробка, помічник вчителя. Як використовувати Classtime — допоможе Женя Гагаркіна, тренерка Classtime.

Всі серії освітнього серіалу доступні на онлайн-платформі 24/7 (цілодобово). 

ПРОЙТИ ТЕСТУВАННЯ ТА ОТРИМАТИ СЕРТИФІКАТ

Освіта.ua
23.03.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
АНН
Серіал цікавий, додала для себе декілька інструментів. Погоджуюсь с попердніми дописувачами. Шкода, що немає годин!
Катер ина
Цікаво було та спробувала -дуже сподобалось й було цікаво але в сертифікаті немає кількість годит .Велике дякую
Жека
Другий день не можу попрацювати на сайті, підвисає. Сижу і чекаю, не зна що. А керівництво вимагає план самоосвіти, що ми робимо на карантині.
Юрій Панасюк
Для Жека: Якщо у Вас таке керівництво як у Павлівські школі Погребищенського р-н.Вінн. обл. (тупа дирехтотараторка Синюченко Н.І.)-пошліть її відкритим текстом наХЕР сон.Сьогодні самоосвіта-завтра на Марсі готуватимете портфоліо.Цядирехторка може ноутом забивати лише цвяхи, а на компі жарити тільки яйця і то жаль, що лише курячі, а не свого муженька-географа-педофіла з вищою категорією. Отака у нас освіта у Ве-еР-Ха-х. Абревіатура говорить про "биків", які власними рогогами "протоптали собі дорогу до земного раю.І тепер воно (однина) без мозгів та тормозів совісті.
Коментувати
Володимир
Для Люби Попробуйте zoom там є дошка на якій можна писати. Дуже легкий в плануванні мабуть найлегший з того що я дивився.
АНН
Для Володимир: Я не Люба, але у нас із ним проблема, оскільки перевіряли на 4х смартфонах - звуку не було на жодному
Коментувати
Люба
Треба зробити якусь онлайн дошку і щоб учень писав і вчитель. Такі дошки є в школі. Але якщо ти вдома, на чому пояснювати...Треба написати, сказати, почути чи учні зрозуміли (це я про математику). На чому писати онлайн? А може хтось тут є з вчителів математики, і може я щось не знаю. Який ресурс підходить для уроку математики, щоб писати формули, якщо нема вдома інтерактивної дошки
Ірина
Для Люба: Доброго дня. У додатку Zoom є можливість використання дошки і писати щось під час інтерактивного уроку. Але не так і легко мишкою писати, якщо у вас не має стіліуса на зараз. Тому я, як вчитель фізики, зараз розбираюсь з такою ж проблемою. І виходить, що жоден сервіс не пропонує засобів для написання задач з математики чи фізики, певно і хімія з цим стикається. І тести і контрольні роботи також не можливо нормально ні задати ні прийняти. Тому пишу на звичайному А4, роблю фото і прикріпляю до матеріалів у Гугл клас.
Коментувати
Іван
все це чепуха.Потрібно негайно створювати національну платформу з доступними і простими опціями як для вчителя,так і дитини. дистанційне ставатиме нормою в нових умовах розвитку світу і хто перший вирішить цю проблему-буде піонером. наші програмісти є кращими в світі,то ж вперед! а ця пропозиція-вчорашній день.
Юрій Тарас
Для Іван: ні в якому разі. Візьмуть щось безкоштовне на почнуть його просувати як своє щоб отримати ВЕЛИКІ бюджетні кошти, за відкати
Коментувати
Золушка
Не підсовуйте нам туфту. Де загальнонаціональна система дистанційного навчання?
ДепартаментДюсолей
О, це справжні методичні поради щодо використання онлайн-сервісів для вчителів! Треба було чекати керівникам МОН і всім тим департаментам, щоб після тижня карантину спромогтися знайти в Інтернеті інформацію про онлайн-сервіси, про які і так знає більшість педагогів! БРАВО! А де власні, апробовані розробки МОН для дистанційного навчання? І проблема в тому, що ці "високоінтелектуальні" керівники навіть поняття не мають, що всі ці онлай-сервіси майже не підходять для їх застосування в сьогоднішніх реаліях. Але ж звідки їм там з Олімпу знати про це? Статтю надрукували на сайті, завдання виконали, звіт подали в МОН і все, можна чекати на премію!!!