Карантин - не канікули для студентів, - Шаров

Час проведення карантину має бути використаний на виконання освітніх програм вишів

Карантин - не канікули для студентів, - Шаров

Час проведення карантину має бути використаний на виконання освітніх програм закладів освіти, зокрема шляхом організації освітнього процесу із використанням технологій дистанційного навчання. Про це у своєму Facebook написав генеральний директор директорату вищої освіти МОН Олег Шаров.

«Карантин - не канікули для студентів. Цей час має бути ефективно використаний. У наказі МОН від 16 березня 2020 року № 406 «Про організаційні заходи для запобігання поширення коронавірусу COVID-19» керівникам закладів освіти (зокрема, вищої, післядипломної, фахової передвищої) доручено забезпечити під час карантину виконання освітніх програм закладів освіти, зокрема шляхом організації освітнього процесу із використанням технологій дистанційного навчання, що не передбачає відвідування закладів освіти її здобувачами», - повідомив Шаров.

За його словами, виняткові випадки необхідності ущільнення освітнього процесу можуть стосуватись лабораторних та окремих видів інших занять, які в принципі неможливо виконати за межами закладу освіти.

Також він повідомив, що силовики та медики у порядку, визначеному законодавством, можуть бути залучені до виконання специфічних професійних завдань.

«Звичайно, кожний університет, інститут, коледж або фаховий коледж мають самостійно організувати дистанційне навчання, маючи повну свободу у виборі технологій та платформ для навчання», - зазначив генеральний директор директорату вищої освіти.

Він також зауважив, що це можна розглядати як випробування на спроможність до справжньої академічної автономії, бо загальнонаціональні освітні телевізійні проєкти можуть бути корисними лише на нижчих рівнях освіти.

«Розмови про відсутність у студентів девайсів для дистанційного навчання – показова ознака синдрому зневаги до молодого покоління», - підкреслив Олег Шаров.

Освіта.ua
23.03.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Люба
У мене донька навчаєть на даний момент в карантинних умовах ,телефон зломаний не має можливості купити новий , тому вона не може зайти на онлайн курок,повідомили викладачів ,але декан грозиться виключити що мені робити і чи мають право за це вони виключати
Галина
Для Люба: а що вона не на комп’ютері навчається? де вона пише курсові? в телефоні? якщо не буде атестована, то не допустять до сесії, а за нездану сесію виключать. Віддайте свій телефон, якщо він вирішує питання навчання
Коментувати
Марія
Деякі райони України не мають навіть елементарного забезпечення світлом та інтернет забезпеченням .Як діти можуть навчатись в школах та вузах оплачувати проведення з району світла чи інтернету .
Марія
Виникла ситуація я особа позбавлена батьківського піклування через умови карантину отримала 1 академічну заборгованість та була змушена перевестись на контрактну форму навчання . Питання де можна було отримати кошти на технічну підтримку наразі купівлю ноутбуку та місця проживання адже гуртожитки були закриті через карантин . за навчання змоги сплатити немаю адже у разі плаце влаштування + навчання часу на інші заняття (наприклад сон ) немає . виплат не отримую та коштів сплатити за навчання немає
Поясніть
Пан Шаров:чому такі ціни за навчання великі?-для кого вони розраховані,для яких кишень?Нижче в коментарі пані Наталя пише:4000 тисячі немає за дитину заплатити?,де вона має взяти?,я розумію що кожен розраховує на свою кишеню?-то ми!,а тим хто тим всім керує і дорожньої сумки мало!,банківські картки вже по швах тріщать!За пів року в міністерстві керівники ні бе ні ме ні кукуріку-квартири машини купують!Скільки можна?,схаменіться,майте розум.Державні місця скорочують,платне ціну підняли!,а ви не пробували з себе рідних почати?!,з суддів(мають до 500 тисяч з добавками),з того головного що почту носить "кожному під двері"?-вони скоро тими грошима будуть розпалювати!,а людина не може нормально жити!
Наталія
Питання. Дочка на платному в університеті . Зараз не маю можливості заплатити першу третину суми 4000 грн. за 1 семестр. Зможу заплатити 20-го вересня, але кажуть що тоеба вже бо потім не розділять а треба буде всю суму 13000, чЧи можуть відрахувати дочку,якщо я не зможу заплатити зараз?
Галина
Для Наталія: читайте договір, який підписали. Кожен виш укладає свій договір, де прописує свої умови, терміни оплати та відповідальність за невиконання.
Коментувати
Алла Кульчицька
Відрахували з університету без повідомлення, хоча екзаменаційні роботи відправлялись, чи правомірно відраховувати під час карантину і без повідомлень?
Світлана
Якщо викладач"проігнорував" роботу студента, з особистої причини, пише що не отримав хоча є доказ відправлення ? Навчання платне, і ніхто не збирається повертати кошти,спишуть на обставини? Викладачі не йдуть на компроміс щодо додаткових завдань , щоб студент міг добрати бали для продовження навчаня;одразу на повторний платний курс? І нікого не цікавить де студент бере кошти? Можливо він працює?Ми всі в скрутному,незвичному становищі, за навчання сплачено , а послугу неотримано в повному обсязі - ні лекцій,ні консультацій ...
Hala
Для Світлана: не зрозуміла чому Вам мають повертати кошти? Вам же послугу з навчання надавали. Що означає повторний курс? Вас вже відрахували? У Вас вже була сесія, яку Ви завалили? Використали всі перездачі? І здачу комисії? Коли відправили роботу, поцікавились чи викладач отримав? Чи чекали доки мине час всіх можливих перездач? Викладачі не проводили лекцій в зумі чи ще де? Чому обрали такий поганий виш? Ви розумієте що всі ціпитання до Вас? Хто Вам тепер винен?
Ірина
Для Hala: добрий день, я навчаюсь на магістратурі платної форми. В мене ще сесія не почалася а викладачі зі мною звязалися тільки на рахунок того, що ім треба заплатити за наступний рік і те що в нас збільшилася інфляція, а отже і збільшилася вартість навччання. Під час карантину викладачі ніяк не виділяли увагу студентам ЛНУ Франка економічого факультету. мені соромно за те де я вчусь і як я вчусь, адже з цією програмою можна тільки в полі працювати! та менше вже з цим. Університет повинен повернути частину коштів адже в дананому університеті існує дистанційне навчання та його оплата, яка є набагато меншою! Чому я маю їм платити повну вартість? я б хотіла юридично це знати. Дякую
Коментувати
Student
Вважаю, що варто зменшити вартість навчання, для студентів, які заплатили повну суму за навчальний семестр, тому що ми навчаємось вдома ( на дистанційному навчанні), відповідно ціна ДИСТАНЦІЙНОГО навчання в рази менша за ціну денної форми навчання! Міністерству освіти ВАРТО серйозно віднестися і звернути увагу на це питання, тому що для деяких людей в кого скрутне становище і вони віддали останні кошти за навчання своєї дитини, ці ж самі КОШТИ можуть прокормити сім’ю, особливо коли в умовах карантину батьки не працюють! Чому це питання ніхто не піднімає??? Чому завжди всім всерівно??? Сумно якщо чесно.
Ксенія
В університеті на дистанційному задають СТІЛЬКИ, що не те, що підготуватись до ЗНО в магістратуру, ПОЇСТИ нема коли. З 9 до 23 сиджу і виконую домашні, самостійні, практичні і індивідуальні завдання вже другий тиждень. Поясніть, будь ласка, як підготуватись до того сраного ЗНО в магістратуру, якого нахрен нікому не потрібно.
hella
Не могут учится дома медики, или люди с узкопрофидьным техническим направлением, а творческие специальности не требуют вуза вообще если ты действительно хочешь этим заниматься. Тоже касается гуманитарных, юристом можно стать и без вуза, от вуза нужен только диплом. За программистов вообще молчу, вуз для них вообще только для того чтобы в армию не пойти, ибо диплом в этом деле вообще ни о чем не говорит, потому что устаревает через неделю после вручения это раз, и ты все равно занимаешься самообразованием
Паша
А наше "улюблене" міністерство освіти, подумало про людей які навчаються на творчих спеціальностях... Такі як актори, режисери... Ми і так платимо найбільші бабки за навчання... Ми не можемо всі предмети вчити вдома. Або повертайте бабки, або будемо вчитись рік безкоштовно...
Марина
А этот козел, спросил, у всех есть интернет, чтобы заниматься! Только и научились громкие слова говорить.
Зігі
Я думав то й Шаров, якийсь мудріший, а він кончений долбоєб!
Учасник
Для Зігі: це Ви ще дуже м’яко! Стикався по роботі, знаю, що пишу. А пихи -- на 10-ох вистачить!
Коментувати
Дрегор
Мені соромно за країну в якій такі непрофесійні кадри в МОН.... Така країна приречена, в неї не буде майбутнього якщо кардинально все не змінити вже і сьогодні...Представники совкового менталітету там не повинні працювати!!!
Гнати в три шиі
Прочитала комент п Шарова і подумала - що ця особина взагалі промимрила‘?Те що . знає кожен , хто працює із студентами. Відсутність давайсів -ні відсутність розуму в епігонів Мону . Таких бовдурів, як нині світ не бачив. Просто вороги вищої освіти засіли в міністерстві. А в.о.міністра чи заступник по вишкі- чучела горохові. Намахані мішком. Ніц не знають , всього бояться, сидя ть, як миші під він ком. Зе - гони їх в три шиї !!!
Лебідь Іван
Для Гнати в три шиі: девайс- це комп‘ютер, при чому тут зневага??
Моніка
Для Гнати в три шиі: Ви праві на всі 100%. Працівники МОН - це як гастербайтери. Прийшли на деякий час туди в МОН і основне завдання якомога більше урвати де тільки можна і на чому можна. Все інше то імітація роботи. Всі вони далекі від реалій сьогодення в освіті!
Директор
Пробовала задать проблемние випроси руководителям Мон- звонила целую неделю. Ни палюхович, ни Стадник не ходят, не ходят на роботу.Не ходят!! Их там Нет!!!
Коментувати
ДепартаментДюсолей
Показова ознака синдрому зневаги - це перекладання своїх повноважень за розробку єдиної платформи дистанційної роботи та системного підходу до цього питання на плечі навчальних закладів і викладачів! Питання, для чого нам такі керівники в МОН, які тільки вміють тріпати язиком?
Михайло
Враховуючи ситуацію, яка склалася з карантином і епідемією, потрібно змінити Умов вступу у 2020 році. Потрібно знизити конкурсний бал для вступу за державним замовленням із 125 до 110 балів. Треба відмінити ЗНО з іноземної мови у магістратуру, оскільки студенти бакалаврату не зможуть заочно нормально підготуватися до ЗНО, не можуть ходити на заняття і репетиторства. ЗВО не доберуть студентів, буде багато безробітних, які без діла будуть тинятися по вулицях. За кордон на заробітки вже не поїде багато людей, почнеться соціальна напруга. Нехай діти краще навчаються у ЗВО. Індикативні ціни потрібно відмінити, це не на часі. Люди збідніли і не зможуть оплатити платне навчання за високими цінами. Нехай ЗВО самі встановлюють вартість навчання. Треба вносити корективи, інакше поглибите кризу ще більше. Війна, епідемія, економічна криза, демографічна ситуація - це все вплине на діяльність ЗВО і прийом вступників. Знищите ЗВО, а потім як їх відновити.
Моніка
Для Михайло: Ніякі зміни не потрібно змінювати, тим більше зменшувати конкурсний бал з ЗНО! Можливо таким чином в нас самоліквідується надлишкова кількість ЗВО. Це не виклик системі освіти, це можливість її самоочищення!
Сорос і к‘
Вірно!! Нахрен все закрити!!! Не треба шкіл і вузів.
Михайло
Для Моніка:
Коментувати
Ліна
Якщо девайси для дистанційного навчання відсутні у вчителів та викладачів, то це показова ознака синдрому зневаги до старшого покоління. Цікаво, хто винен у створенні такої зневаги?
Iwan
Нам простим смертним викладача ще б таку зарплату як у Шарова - ми б те ж так варнякали.https://declarations.com.ua/declaration/nacp_a9ba7f34-05d5-4be7-85a6-252e9d04313e